انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویی در کشور طی ۱۸ ماه خبر داد .

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، سید مرتضی بختیاری در آیین نمادین واگذاری ۳۲۰ منزل مسکونی مددجویی در استان کرمانشاه که در روستای برف آباد اسلام آبادغرب برگزار شد رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویی در کشور طی ۱۸ ماه، گفت : در صورت نهایی شدن این تفاهم نامه در هفته آتی، هیچ خانوار یتیمی در روستا‌های کشور بدون مسکن نخواهد ماند.

او گفت : ماموریت کمیته امداد توانمندسازی خانوار‌های مددجو است که این توانمندسازی از سه رکن اشتغال، مسکن و فرهنگ خودباوری و خواتکایی تشکیل شده است.

او با بیان اینکه توانمندسازی شغلی و ایجاد درآمد پایدار برای نیازمندان و مددجویان پارسال از سوی مقام معظم رهبری به صراحت از کمیته امداد مطالبه شده است، افزود: نام گذاری چند سال گذشته با محور اشتغال از سوی مقام معظم رهبری نشان دهنده اهمیت موضوع اشتغال در نگاه ایشان است.

او با یادآوری اینکه هم اکنون در سال پایانی برنامه پنج ساله ششم قرار داریم، افزود: با تسهیلاتی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده در صورت تصویب نهایی در کمیسیون تلفیق و صحن می‌توانیم ۳۰۰ هزار شغل جدید در کشور برای نیازمندان ایجاد کنیم.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: این نهاد در دوره پنج ساله ایجاد ۳۵۰ هزار شغل مددجویی را در دستور کار خود قرار داشت، اما با توکل بخدا و تلاش این نهاد این تعداد فرصت‌های شغلی به حدود ۹۰۰ هزار شغل رسیده است.

او گفت: در سال ۹۶ به جای ۷۰ هزار شغل ۱۷۰ هزار فرصت شغلی، در سال ۹۷ بیش از ۱۴۸ هزار فرصت شغلی، در سال ۹۸ حدود ۱۷۶ هزار شغل و تا پایان سال ۹۹ حدود ۲۲۰ هزار طرح و فرصت اشتغال در کشور برای مددجویان ایجاد شده است.

بختیاری ادامه داد: کمیته امداد در سال‌های اخیر بیش از یک سوم فرصت‌های شغلی در کشور را ایجاد کرده است.

او با اشاره به اینکه این نهاد طی هم افزایی و تعامل با بسیج سازندگی در بحث اشتغال مددجویان و تمام مسائلی که نیازمند شبکه قدرتمند بسیج است همکاری می‌کند، افزود: این تعامل و هم افزایی به زودی در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

رئیس کمیته امداد کشور با تاکید بر اینکه کمیته امداد بسته‌های حمایتی متعددی به خانوار‌های مددجو ارائه می‌دهد، گفت: مسکن پرهزینه‌ترین و آرامش بخش‌ترین بسته حمایتی کمیته امداد به شمار می‌رود.

بختیاری با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویی در کشور طی ۱۸ ماه، گفت: در صورت نهایی شدن این تفاهم نامه در هفته آتی، هیچ خانوار یتیمی در روستا‌ها بدون مسکن نخواهد ماند.

او ادامه داد: مسکن در توانمندسازی خانوار‌های مددجو اهمیت بسزایی دارد و به همین منظور امروز ۳۲۰ منزل مسکونی ساخته شده به خانوار‌های مددجو کرمانشاه واگذار می‌شود.

بختیاری گفت: استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان در دوران جنگ تحمیلی و انقلاب با رشادت‌های خود حق بزرگی بر گردن ما برجای نهاده اند که این نهاد در بحث مسکن و اشتغال برای این استان‌ها در سال آینده برنامه‌ها و ماموریت‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است.

رئیس کمیته امداد کشور با یادآوری اینکه در چهار دهه گذشته این نهاد خدمات ارزنده به مردم و نیازمندان ارائه کرده و مهم‌ترین سرمایه کمیته امداد اعتماد مردمی بوده است، افزود: کمیته امداد توانسته با عملکرد خودش رضایتمندی مردم را به نسبه به دست آورد و امیدواریم در آینده با عملکرد قوی‌تر و بهتر و با بالارفتن سرمایه اجتماعی که همان مردم هستند آثار و برکات بیشتری شاهد باشیم .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر