بدهی ۵۶۳ میلیارد تومانی مشترکان فارس به شرکت گاز

معاون مالی و پشتیبانی شرکت گاز استان فارس از بدهی ۵۶۳ میلیارد تومانی مشترکان این شرکت خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، احمد اژدری از بدهی ۵۶۳ میلیارد تومانی مشترکان فارس به شرکت گاز خبر داد و گفت: این میزان بدهی مربوط به سه بخش خانگی، تجاری و صنعتی است.

او اظهارداشت: میزان بدهی مشترکان بخش خانگی استان فارس، ۹۳ میلیارد تومان، بخش تجاری ۴۲ میلیارد تومان و بخش صنعتی ۴۲۸ میلیارد تومان است.

معاون مالی و پشتیبانی شرکت گاز استان فارس با بیان اینکه با این مبلغ می‌توان به ۴۷ هزار خانوار استان گازرسانی کرد، افزود: امسال  بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان گاز به مشترکان شرکت گاز استان فارس در بخش‌های مختلف فروخته شده است.

اژدری ادامه داد: حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این رقم از مشترکان گاز در قالب گاز بها دریافت شده و ۵۶۳ میلیارد تومان دیگر از مشترکان گاز استان همچنان طلبکاریم.

معاون مالی و پشتیبانی شرکت گاز استان فارس بیان داشت: در بخش صنعتی میزان بدهی مشترکان نسبت به سال قبل افزایش چندانی نیافته این در حالی است که به دلیل امهال بدهی مشترکان خانگی شرکت گاز به دلیل شیوع کرونا، مبالغ بدهی آن‌ها فراتر از سال قبل رفته است.

او یاد آور شد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، مشترکان خانگی که گازب‌های مربوط به دوره اول آذر تا ۳۰ بهمن خود را پرداخت نکرده اند می‌بایست حداکثر تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ نسبت به پرداخت آن اقدام کنند. این امهال، باعث افزایش بدهی مشترکان شرکت گاز استان فارس شده است.

اژدری تاکید کرد: چنانچه مشترکان بدهکار شرکت گاز نسبت به پرداخت به موقع گازب‌های خود اقدام کنند می‌توان با بدهی ۵۶۳میلیارد تومانی آنها، ۴۷ هزار مشترک جدید به مشترکان شرکت گاز استان اضافه کرد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به رایگان شدن گازب‌های مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت کنند اشاره کرد و گفت: پیش بینی می‌شود با این اقدام به طور میانگین ۴۰ میلیارد تومان از هزینه مردم استان در قبال گاز مصرفی کم شود.

اژدری در خصوص نحوه بهره مند‌ی مشترکان گاز استان از این فرصت گفت: گاز بهای مشترکان در ایام سرد سال از ۱۶ آبان ماه تا ۱۵ فروردین، در اقلیم‌های ۱، ۲ و ۳ با میزان مصرف ماهانه ۲۰۰ متر مکعبی، در اقلیم چهار با مصرف ۱۵۰ متر مکعبی، در اقلیم ۵ با مصرف ۱۰۰ مترمکعبی رایگان خواهد بود، اما در ایام گرم سال یعنی از ۱۶ فروردین تا ۱۵ آبان ماه به شرط مصرف کمتر از ۴۵ متر مکعبی در همه اقلیم ها، گاز بهای مشترکان رایگان محاسبه خواهد شد.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر