استاندار کردستان:

چرخە بی سوادی در کردستان باید متوقف شود

مرادنیا بر ضرورت توقف چرخە بی سوادی در کردستان و همچنین سرعت در اتمام پروژە‌های مشارکتی مدارس تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، بهمن مرادنیا استاندار کردستان در جلسه شورای آموزش و پرورش و نشست شورای پشتیبانی سواد آموزی استان کردستان ریش کنی بی سوادی از جمله برنامه‌های دارای اولویت برشمرد و گفت: اکنون بحث بر سر سواد آموزی به افراد سن بالای فاقد سواد چندان مطرح نیست و ما باید بر کودکان و نوجوانانی که به هر دلیلی از تحصیل بازمانده اند متمرکز شویم.

او افزود: در جایی باید چرخه بیسوادی متوقف شود و نباید اجازه داد در هیچ جای استان افرادی به شمار بیسوادان اضافه شود.

مرادنیا تاکید کرد: باید مشوق‌ها و راهکار‌هایی برای حمایت از خانواده‌ها در نظر گرفت تا آنان را تشویق به ادامه تحصیل فرزندانشان کرد و با این روش مبادی بیسوادی تا حدود زیادی بسته خواهد شد.

استاندار کردستان در ادامه به میزان سرانه فضای آموزشی در استان نیز اشاره کرد و گفت: با پروژه‌های که در چند سال گذشته در ساخت و نوسازی مدارس صورت گرفته استان وضعیت قابل قبول و بهتری به نسبت میانگین کشوری دارد.

مرادنیا اضافه کرد: در سال آینده باید تلاش کنیم پروژه‌های مشارکتی برای احداث فضا‌های آموزشی را سرعت ببخشیم و اولویت خود را اتمام پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد به بالا قرار دهیم.

او یادآوری کرد: نباید اعتبارات موجود را میان همه طرح‌های موجود و پراکنده تقسیم کرد، چرا که در آن صورت هیچ یک از طرح‌ها به سرانجام نخواهد رسید.

استاندار کردستان در پایان به وضعیت جسمانی و میزان چاق و لاغری دانش آموزان اشاره کرد و افزود: ما در مقابل فقر اقتصادی خانوار‌ها مسئول هستیم و لازم است سازوکاری در نظر بگیریم که دانش آموزان و خانوار‌هایی که با لاغری و فقر تغذیه مواجه هستند مورد حمایت قرار بگیرند.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر