تاکید استاندار قزوین بر لزوم مدیریت منابع مالی در شرایط تحریم

استاندار قزوین گفت: اگر مدیریت منابع مالی و ارزی به درستی انجام نشود باعث ایجاد چالش‌های اجتماعی ایجاد خواهد شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، گفت: ازدحام سرمایه گذاری در برخی از نقاط آسیب جدی به سرمایه گذاران در استان قزوین وارد کرده است و در شرایط تحریم‌ها و جنگ اقتصادی چاره‌ای برای مدیریت منابع نداریم.

وی اضافه کرد: تولید یک مساله کشوری است و مصوبه دولت را برای مدیریت پرداخت تسهیلات به مشاغل اشباع شده را با شرایط کشور و منافع عام جامعه مغایر نمی‌دانیم.

جمالی پور گفت: مدیریت منابع و تخصیص ارز به مشاغل، کسب و کار‌ها و سرمایه گذاری‌های جدید، کار دولت و حکومت است و اگر آن را انجام ندهد چالش‌های بعدی را در جامعه شاهد خواهیم بود.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال راه اندازی واحد‌های تولیدی متعدد در زمینه ماسک با توجه به اینکه سرمایه گذاری در این حوزه بلندمدت نیست مشکلاتی را در آینده درخصوص اشتغال و صادرات محصولات تولیدی به دنبال خواهد داشت.

جمالی پور افزود: با توجه به این موضوع، مدیریت منابع باید در جامعه توسط دولت صورت بگیرد، ولی به رغم این موضوع، اگر سرمایه گذاری در کمیته‌های مربوط تصویب شود ما نیز کمک می‌کنیم که با چالش مواجه نشود و این اصل پذیرفتنی و مدیریتی است.

وی اضافه کرد: امروزه در همه دنیا مدیریت منابع یک اصل پذیرفتنی بوده به خصوص در کشور ما که با تحریم‌های جدی مواجه است و منابع ارزی باید به شکل جدی کنترل شود تا سرمایه گذاری ارزی برای کشور سودآور باشد.

استاندار قزوین با اشاره به مصوبه دولت برای محدودیت در صدور مجوز و اعطای تسهیلات بانکی برای متقاضیان کسب و کار‌های جدید اشباع شده، افزود: به نظر ما این کار معقول و پذیرفتنی است، چون در تخصیص منابع اگر بخواهیم از روی سلیقه رفتار کنیم با محدودیت منابع مواجه می‌شویم بنابراین این محدودیت به معنی مدیریت است.

وی گفت: در گذشته تجربه‌های بدی را از سرمایه گذاری‌ها در برخی از حوزه‌ها داریم که باعث ازدحام سرمایه گذاری در برخی از نقاط شده و آسیب به خود سرمایه گذاری را در پی داشته است.

جمالی پور تصریح کرد: این تصمیم دولت محدود کننده نیست بلکه یک تصمیم مدیریتی در حوزه منابع است که اکثر کشور‌ها آن را انجام می‌دهند و ما نیز در این شرایط تحریم‌ها و جنگ اقتصادی چاره‌ای برای مدیریت منابع نداریم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر