استاندار زنجان:

خطر کرونا بیخ گوش استان است

استاندار زنجان گفت: رعایت شیوه نامه های بهداشتی به شکل محسوسی کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، فتح اله حقیقی در ستاد استانی مقابله با کرونا ویروس گفت: از امشب تمام استان منطقه بندی می شود و هر یک از مدیران نظارت بر یک منطقه را عهده دار می‌شوند تا بصورت میدانی بر نحوه رعایت شیوه نامه های بهداشتی نظارت کنند.

او تأکید کرد: بازدیدها باید شبانه روزی شوند و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و استانداری موظفند هر روز در شهرستان‌ها حاضر شوند تا برای مناطقی که خطر بیشتری دارند راهکار ارائه نمایند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس استان زنجان گفت: در این روزهای شلوغ همه موظف به رعایت شیوه نامه ها هستند

و مدیران تمام مجتمع های تجاری و اتاق اصناف موظفند بر رفت و آمدها و اجرای نکات بهداشتی نظارت کامل کنند.

استاندار زنجان با بیان اینکه خطر کرونا در استان جدی است و سرایت ویروس کرونا در این روزها بسیار بالا رفته است خاطر نشان کرد: باید در شهرستان‌هایی مانند خدابنده، ابهر و خرمدره بیشتر رعایت شود و از ظرفیت بسیج و همیاران سلامت برای افزایش نظارت‌ها بهره برد و به دقت تردد ساکنان ابهر به قزوین باید رصد شود.

او از رسانه ها خواست خطرات این روزها را بیشتر به مردم بیان کنند چرا که با یک سهل انگاری کوچک شرایط بسیار دشوارتر از روزهای قبل خواهد شد.

استاندار زنجان همچنین خواستار برخورد قاطع با ترددهای شبانه شد و گفت: شهرداران از ورود دستفروشان غیربومی به شهرها جلوگیری کنند و دست فروشان بومی نیز شناسنامه‌دار شوند و سپس به فعالیت خود ادامه دهند.

از ابتدای دیماه تا به امروز ۳۵ هزارو ۶۰۰ قبض جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای رانندگانی که بعد از ساعت ۹ شب تردد داشته اند صادر شده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه از هر ۱۰۰۰ نفر ۱۵۰ تست کرونا در استان گرفته شده و درصد pcr مثبت باید ۷و نیم باشد از افزایش نمونه های مثبت در برخی شهرستانها انتقاد کرد و گفت: همه باید برای مهار کرونا ویروس در میدان باشند و سهل انگاری در این روزها قابل قبول نیست.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر