پدر شهیدان حاجی میری آسمانی شد

پدر صبور و مقاوم شهیدان سید محسن و سید مصطفی حاجی میری، درگذشت.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، سید حبیب‌الله حاجی‌میری پدر شهیدان سید مصطفی و سید محسن حاجی‌میری دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر پاک این پدر گرانقدر شهیدان حاجی‌میری، فردا جمعه پانزدهم اسفند ماه، از امامزاده حسین (ع) واقع در جوار گلزار مطهر شهدای شهر قزوین تشییع و در مزار والدین شاهد به خاک سپرده خواهد شد.

در بخشی از وصیت‌نامه شهید سید مصطفی حاجی‌میری آمده است: «.. عزیزجان و پدرجان! حلالم کن. مادرجان! حلالم کن و افتخار کن که فرزندى را در این راه داده‌‏ای؛ البته هدف نهایى ما پیروزى اسلام است؛ چه بکُشیم و چه کُشته شویم.
مادر و پدر! اگر من شهید شدم، در نبود من گریه‌‏اى نکنید که دشمن شادکُن باشد؛ بلکه گریه‏‌اى بکنید که دشمن کُورکُن باشد ...»
شهید سید مصطفی حاجی‌میری، سی‌ام شهریور ۱۳۴۵ در شهر قزوین به دنیا آمد، پدرش سیدحبیب‌الله، کارمند کمیته امداد بود و مادرش صفیه‌بیگم نام داشت و تا اول متوسطه درس خواند.

این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، سیزدهم آبان ۱۳۶۲ در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به شکم شهید شد و مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.

همچنین برادر این شهید بزرگوار سید محسن حاجی‌میری، یازدهم فروردین ۱۳۴۰ در شهر قزوین به دنیا آمد، تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند و دیپلم گرفت.

این شهید بزرگوار به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت، بیست و ششم اسفند ۱۳۶۰ در شوش بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر