یک میلیارد دلار صادرات در البرز با برنامه ریزی به تحقق نزدیک شد

استاندار البرز گفت: تحقق یک میلیارد دلار صادرات از استان را به عنوان هدف قرار داده بودیم که در حال حاضر عملیاتی و اجرایی شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، عزیزالله شهبازی، استاندار البرز در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی گفت: با عزمی که شکل گرفت و بستری که برای تعامل مدیران جهت همراهی با تولید و صنعت و صادرات استان مهیا شد، اکنون شاهد توفیقات ارزشمندی هستیم.

استاندار البرز افزود: بسیاری از موضوعات زیرساختی و همچنین امور مالیاتی و بیمه به واسطه همگامی با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران تسهیل شده و اکنون موارد دیگری مطرح است.

شهبازی با اشاره به شرایط شیوع بیماری کرونا و تحریم‌های ناجوانمردانه علیه مردم ایران، گفت: گشایش آزادراه غدیر بعنوان آزادراه جنوبی تهران و البرز برای انتقال بار و کالا از شهرک‌های صنعتی و اصلاح سیستم توزیع استان بسیار مفید واقع شد.

او افزود: طی مکاتبه‌ای با رئیس جمهور  درصدد هستیم از فرودگاه پیام مسیری به آزادراه غدیر داشته باشیم.

استاندار البرز گفت: با توجه به تجربیاتی که در سال سخت ۹۹ کسب کردیم به دنبال برنامه ریزی دقیق برای تولید، صادرات و صنعت در البرز هستیم.

شهبازی افزود: رینگ سراسری شبکه گاز استان در حال تکمیل است که این امر مهم در جهت تامین گاز پایدار خانگی و صنعتی بسیار حائز اهمیت است.

او گفت: عملیات اجرایی اولین پست ۴۰۰ کیلوولت البرز در باغستان کرج آغاز شده و این پروژه مهم حدود ۵۰ درصد پیشرفت دارد و پست بعدی نیز در زکی آباد پیش بینی شده است که این اقدامات نیز با هدف تامین نیاز واحد‌های تولیدی و صنعتی و همچنین خانگی صورت گرفته است.

استاندار البرز افزود: در خصوص تامین آب و استفاده از پساب و ساماندهی فاضلاب استان نیز هفته گذشته در دیدار با وزیر  نیرو رینگ سراسری شبکه آب استان را مطرح کرده و با نظر مساعد ایشان مواجه شدیم.

شهبازی گفت: طی تعاملی که صورت گرفت و با پیگیری‌های مجدانه، مشکلات شهرک صنفی شیخ آباد نیز پس از سال‌های طولانی، حل شد.

او افزود: استقرار دفاتر مرکزی ۳۰۰ واحد تولیدی و صنعتی البرز و اختصاص مالیات و عوارض آن‌ها به استان از اهمیت بالایی برخوردار است که باید محقق شد.

استاندار البرز گفت: تحقق یک میلیارد دلار صادرات از استان را به عنوان هدف قرار داده بودیم و این امر آرمان بزرگی بود که اکنون تا حدود زیادی عملیاتی و اجرایی شده است.

شهبازی افزود: باید برای سال ۱۴۰۰ نیز چنین هدف گذاری خوبی داشته باشیم و برای انجام ان نیز نهایت تلاش و جدیت را به خرج دهیم.

استاندار البرز افزود: رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری، همجواری با فرودگاه پیام، ریل راه آهن و آزادراه غدیر و... فرصت‌های بسیاری هستند که مهیا شدند و باید برای نهایت بهره برداری از این امکانات برنامه ریزی کنیم.

او گفت: شهرک امید البرز نیز فرصت طلایی برای سرمایه گذاران است که باید از این امکان استفاده لازم شود و واگذاری آن سریع‌تر صورت گیرد.

انتهای پیام/خ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر