ساسان حیدری ‌یافته ملقب به ساسی، خطرناک‌تر از آن چیزی است که احساس می‌شود می‌تواند از طریق تاثیرگذاری‌های فرهنگی بر مردم نفوذ کند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، خواننده جنجالی و پرحاشیه‌ای که طی این سال‌ها، موسیقی به‌عنوان هنر تزئینی و ردگم‌کنی او برای برخی فعالیت‌های دیگرش مطرح است. اتفاقی که متاسفانه در سایه حواشی بسیاری که تک‌آهنگ‌های او به وجود می‌آورند، مورد غفلت قرار گرفته و او با این حاشیه امن توانسته به کارها و اقدامات مخرب و غیراخلاقی خود ادامه دهد.

در ادامه به برخی از این اقدامات اشاره می‌کنیم. گفتنی است این رزومه، درنتیجه گفت‌وگو با افراد متعددی بوده که طی سالیان اخیر، حشرونشرهایی با این خواننده پرحاشیه داشته‌اند.


بیشتربخوانید


سایت‌های شرط‌بندی

اگر دقت کنید، بحث سایت‌های شرط‌بندی هم‌اکنون چند ماهی می‌شود که به موضوع داغی در جامعه ایرانی تبدیل شده است. اتفاقی که حتی حواشی حضور برخی خوانندگان وطنی را هم با خود به همراه داشته اما هیچ‌گاه رمزگشایی چندانی راجع به این قبیل فعالیت‌ها و برجسته‌شدن ناگهانی این شکل قمارها در ایران صورت نگرفته است. باور عموم بر آن است که این سایت‌ها در ادامه همان سایت‌های شرط‌بندی همیشگی بوده و موردی است که طی سال‌ها همواره وجود داشته و الان هم همان وضعیت حاکم است. اگر اینگونه فکر می‌کنید، کاملا در اشتباه هستید. این سایت‌ها، چیزی فراتر از یک پول گذاشتن وسط بر سر برد و باخت فلان تیم ورزشی است. ساسی، طی یک‌سال اخیر، حداقل دو سایت شرط‌بندی راه‌اندازی کرده است. سایت‌هایی که در ابتدا و برای جذب مخاطب، نه‌تنها هیچ ورودی از مخاطبان و مشتریان خود نمی‌گرفتند بلکه در مواردی تا ۱۰۰ بونوس (جایزه) رایگان نیز به آنها می‌دادند تا در هیاهوی تکثر سایت‌های پرطرفدار، بتوانند مشتریانی برای خود دست‌وپا کنند. البته، این مربوط به آغاز فعالیت سایت‌های شرط‌بندی بود، در این سایت‌ها ورودی‌هایی در نظر گرفته شد تا افراد با پرداخت هزینه ورودی، نتیجه تمام فوتبال‌های آن روز را حدس زده و برای هر بازی، اقدام به خرید بونوس کنند.

این دایره تا اندازه‌ای است که تمامی لیگ‌های فوتبال، از امارات و عربستان گرفته تا قطر و ایران را در بر می‌گرفت. مشخص است که علاوه‌ بر ورودی، درصدی از جایزه هر برنده، به حساب ساسی و شریکش که در ادامه به او نیز خواهیم پرداخت، واریز می‌شود. بنابراین با یک حساب سرانگشتی می‌توان متوجه شد چه سود سرشاری از بابت راه‌اندازی این سایت‌ها به سمت این چهره سرازیر می‌شود. البته این موضوع هنوز قطعیت ندارد اما نمی‌توان حضور یک‌باره چندین خواننده وطنی در این سایت‌ها را چندان بی‌ربط به گردانندگان آن دانست. در طول یک‌سال گذشته، چندین خواننده نه‌چندان مطرح به ترکیه رفت‌وآمدهایی داشتند و تا توانستند برای برخی سایت‌های شرط‌بندی تبلیغ کردند. اتفاقی که نمی‌توان آن را به مافیای ساسی و دایره ارتباطات خوبی که با برخی خوانندگان وطنی دارد، بی‌مناسبت دانست.

راز همراهی «ابراهیم حامدی» با ساسی

اگر در طول این سال‌ها، صفحه‌های مجازی دنیای موسیقی را رصد کرده باشید با یک مورد عجیب برخورد کرده‌اید. در طول یکی دو سال گذشته، تصاویر بسیاری را از ابی و ساسی در موقعیت‌های مختلف می‌بینیم؛ از ثبت تصاویر درکنار اعضای خانواده یکدیگر تا حضور در کنسرت‌های هم و البته تعاریف بی‌حدوحصری که دوطرف نثار یکدیگر می‌کنند. کار حتی تا جایی بیخ پیدا کرده که برخی خواننده‌های لس‌آنجلسی چون ابراهیم حامدی، در صفحه مجازی خود، تولد ساسی را تبریک گفت و به‌واسطه این قبیل اقدامات در مورد خواننده‌ای که سابقه‌اش مشخص است، مورد شماتت بسیاری از هوادارانش قرار گرفت. ازجمله این اتفاق‌ها می‌توان به حضور این دو خواننده در کنسرت جنجالی عربستان اشاره کرد که درمورد بازتاب‌هایش، حسابی شنیده و خوانده‌اید. اما پشت‌پرده این همه تعریف و تمجید ابی از ساسی و ثبت تصاویر وقت و بی‌وقت در کنار یکدیگر چیست؟

ناگفته‌هایی درباره خواننده مبتذل و پرحاشیه / راز همراهی «ابراهیم حامدی» با ساسی چیست ؟

موضوع خیلی ساده است. آن شریکی که پیش‌تر از وی نام برده بودیم، همین «فرشید حامدی» پسر ابی است. فرشید به همراه ساسی، در سایت‌های شرط‌بندی شریک هستند. ارتباط این دو نیز از زمانی آغاز شد که ساسی پس از فرار از انگلستان، به لس‌آنجلس می‌رود و در آنجا اقامت می‌گزیند و خیلی اتفاقی با فرشید آشنا شده و به این ترتیب، به درون خانواده آنها راه پیدا می‌کند تا جایی که در مراسم عروسی او حضور پیدا کرده و  ابی هم در آن مجلس با ترانه «جنتلمن» ساسی می‌رقصد. قطعا فرشید را نمی‌توان در دایره هنرمندان قرار داد و چندان به بحث ما مربوط نیست.  ابی که در آمریکا کلینیک دارد و هیچ دغدغه مالی‌ای ندارد، به چه علت راضی است که فرزندش در کنار ساسی، برای سودآوری، جیب ملت ایران را خالی کنند؟ اگر دقت کنیم، می‌بینیم ابی طی دو سال اخیر تصمیم گرفت دامنه کنسرت‌های خود را کاهش داده و مثلا سالی یک اجرا در آمریکا داشته باشد.

در حالی که تا پیش از آن، ابی یکی از شلوغ‌ترین خواننده‌هایی بود که اجرای صحنه‌ای را در سراسر جهان به نام خود ثبت کرده بود. از دو سال پیش و با گسترش دایره فعالیت‌های کلینیک، ابی، نیاز چندانی به کسب درآمد نداشت و بنابراین ترجیح داد   چندان روی صحنه‌ها آفتابی نشود. حمایت تلویحی ابی از ساسی، قطعا به معنای چراغ‌سبز او به فعالیت‌های او و پسرش در زمینه فعالیت در سایت‌های شرط‌بندی است؛ سایت‌هایی که جیب مردم را نشانه گرفته‌اند درست مانند دلارهایی که از شاهزاده جوان سعودی گرفت و حاضر شد در قبال دریافت دلار، به آن کشور برود و با یک پشت پای بزرگ به طرفدارانش در آنجا اجرای برنامه کند.

تاسیس گروه اکس‌بند

اگر اهل دنبال‌کردن فعالیت‌های جدید دنیای موسیقی باشید، حتما تاکنون متوجه شده‌اید که گروه جدیدالتاسیسی به نام «اکس‌بند»، چند ماهی است در دایره توجهات گسترده جوان‌ها قرار گرفته است. گروه مرموزی که اطلاعات چندانی از آنها در دسترس نیست و خواننده اصلی گروه که یک دختر جوان است نیز روی صورت خود، یک ماسک بزرگ قرار داده تا شناخته نشود. خیلی جالب است که بدانید موسس این گروه، کسی نیست جز ساسی. او از این گروه به‌عنوان یک سپر پوششی برای سایت‌های شرط‌بندی خود استفاده می‌کند. ساسی حتی زمانی که از ایران رفت، دایره ارتباط‌های خود را با بچه‌های موسیقی زیرزمینی کشور حفظ کرد و در این زمینه حتی استعدادهای جدید را نیز شناسایی می‌کرد.

او در تک‌آهنگ‌هایی که طی سالیان اخیر منتشر کرده، از صدای برخی از این استعدادها (که تقریبا تمام‌شان دختران جوان هستند) استفاده کرده و در تنظیم کارهایش نیز از افراد داخل ایران بهره برده است. «اکس‌بند» داستان استفاده او از همین آدم‌هاست. او برای این منظور، خواننده برخی تحریرهای کوتاه آهنگ‌هایش را انتخاب کرد و کار تنظیم را هم به یکی از جوان‌های مستعد داخل کشور که از دوستانش است، سپرد. شعر و آهنگ گروه هم کار خودش است به‌طوری که ملودی‌هایی را که یک درجه از کارهای خودش پایین هستند به همان شیوه غیرآکوستیک می‌سازد و با شعری که خودش گفته، برای تنظیم‌کننده می‌فرستد؛ آنها صدای دختر را روی آن گذاشته و منتشر می‌کنند.

اما هدف ساسی از تاسیس این گروه مرموز چیست؟ ساسی، با تاسیس این گروه، دو هدف شاخص را در سر می‌پروراند. نخست، کسب درآمدی است که می‌تواند بابت اجراهای زنده این گروه برای خود به دست آورد و دوم، هدایت افرادی است که به دلیل علاقه‌مندی به این گروه، به سایت‌های شرط‌بندی فرستاده می‌شوند. ساسی برای نیل به این دو هدف، نیازمند یک پشتوانه عظیم مردمی بود تا مستقیما وجهه مردمی او خراب نشود. کمااینکه در تمام این سال‌ها هیچ‌گاه به شکل مستقیم، به تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی نپرداخت و ترجیح داد مردم تنها او را با فعالیت‌های موسیقایی‌اش بشناسند. پشتوانه مردمی از طریق ساخت کلیپ‌های صریح جنسی فراهم شد. جایی که وی برای وسوسه بیشتر مردم، یک ماسک روی صورت یک مدل ایرانی حاضر در لندن قرار داد و سپس از چندین مدل ایرانی دیگر که با آنها آشنایی داشت، درخواست کرد تا به‌صورت برهنه، در ویدئوکلیپ‌های این گروه حاضر شوند. همین اتفاق هم افتاد.

درکنار این اتفاق، مافیای «رادیو جوان» به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین شبکه‌های ماهواره‌ای موسیقی فارسی‌زبان وارد کار شد و برای پخش این کلیپ‌ها، سنگ‌تمام گذاشت.نتیجه آن شد که هم‌اکنون حدود ۶۰۰ هزار نفر در صفحه مجازی این گروه حضور دارند که یک آمار خارق‌العاده در ۶ ماه فعالیت آنها محسوب می‌شود. ساسی در طول این ۶ ماه، حدود ۱۵ آهنگ برای این گروه ساخت و برای بسیاری از آن آهنگ‌ها هم کلیپ تهیه کرد تا یک دوره فشرده کاری را برای نیل به این مقصود سپری کند. جالب آنکه تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی‌اش را هم از همان آهنگ اول، در صفحه مجازی این گروه و کلیپ‌هایشان قرار داد و خودش هم در پوشش یک طرفدار تا توانست در صفحه مجازی‌اش به تبلیغ این گروه و تحسین فعالیت‌هایشان پرداخت تا به این ترتیب، بخشی از هواداران خود را به سمت این گروه بفرستد. اگر صفحه مجازی این گروه را رصد کنیم، می‌بینیم که آنها توانسته‌اند در همین مدت کوتاه، طرفداران بسیاری را دست‌وپا کنند که یکی از خواسته‌های اصلی‌شان، حضور در کنسرت آنها یا دیدن صورت بدون ماسک خواننده این گروه است و این یعنی آنکه، تیر دوم ساسی در کسب درآمد از اجراهای صحنه‌ای این گروه نیز به هدف اصابت کرده است.

پول بدهید تا مشهورتان کنم

یکی از اقدام‌های عجیب ساسی، دریافت پول از خواننده‌هایی است که چندین سال در مارکت موسیقی حضور دارند، اما نتوانسته‌اند کار جنجالی و خوبی منتشر کرده و به‌همین دلیل، کمتر کسی آنها را می‌شناسد. تعداد این افراد در خارج و علی‌الخصوص داخل کشور بسیار است و ساسی سرشاخه‌های خوبی برای شناسایی این آدم‌ها درست کرده است. اتفاقی که هم‌اکنون برای چند خواننده حاضر در اروپا رقم خورده و آنها با هدایت، مشورت و دخالت مستقیم او توانسته‌اند در قبال پرداخت هزینه‌هایی که تا هفت‌هزار دلار بوده است، آهنگ‌هایی را ساخته و تاحدودی عرض‌اندام کنند. البته در این میان بوده‌اند خوانندگانی که از طرق غیرمستقیم به ساسی وصل شده و هزینه آهنگ خود را به آن رابط داده‌اند، اما بعد از چندماه هیچ‌ پاسخی نگرفته و پول خود را بربادرفته دیده‌اند.

برخی از آنها وقتی در مورد پس‌گرفتن پول خود مراجعه کرده‌اند با این پاسخ مواجهه شده‌اند که اگر بازهم درخواست پول خودشان را کرده یا موضوع را رسانه‌ای کنند، با مافیای ساسی طرف هستند و این مافیا دیگر هیچ‌گاه به آنها اجازه نمی‌دهد که آهنگ‌شان منتشر شود یا کلیپ‌شان از طریق شبکه‌های پرطرفدار ماهواره‌ای پخش شود. گفته‌هایی که بیش از آن که مافیا باشد، یک تهدید توخالی است، همین هم آن خوانندگان را نسبت به دریافت هزینه‌ای که کرده‌اند دلسرد می‌کند و آنها ترجیح می‌دهند قید پول خود را بزنند و به فعالیت‌های سابق خود که بدون ساسی انجام می‌دادند، بازگردند.

خال زدن و منع تردد به انگلستان

اما خیلی جالب است که ساسی با این همه تبحری که در خلق تراک‌های «سوپرهیت» دارد، برای دستیابی به آنچه «موفقیت» می‌نامد، دست به هر کاری می‌زند. اگر خاطرتان باشد در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، برای یکی از نامزدهای انتخاباتی آهنگ خواند و تبلیغ او را کرد. سپس بازداشت و بعد از آن از کشور متواری شد و مدتی در ترکیه، مالزی، انگلستان و سپس آمریکا سکونت گزید. زمانی که ترکیه بود، عملا فراموش شد. یک آلبوم منتشر کرد که تفاوت‌های بسیار با سبکی داشت که امروز می‌خواند و اصطلاحا شامل ترانه‌های سنگین او بود. خودش هم در گفت‌وگویی اعلام کرد که دوست ندارد مردم او را با آهنگ‌هایی که قبلا می‌خواند (نظیر آنچه امروز می‌خواند) به‌ یاد داشته باشند و علاقه‌مند است مردم او را به‌عنوان خواننده‌ای جدی بشناسند. اما آن آلبوم شدیدا شکست خورد و خیلی بعید است که مردم، حتی یک تراک از آن آلبوم را حتی تا امروز هم شنیده باشند.

شاید سرخوردگی از انتشار این آلبوم سبب شد ساسی دوباره به‌همان سبک همیشگی خود برگردد اما با چندسال تاخیر. او در آن چندسالی که هنوز اقامت آمریکای او درست نشده بود، به‌صورت جسته‌وگریخته در چند کشور اروپایی حضور داشت. برای آنکه بتواند اقامت موقت انگلستان را داشته باشد، به‌ناچار باید با یک فرد تبعه آنجا ازدواج می‌کرد. تیرش به هدف خورد و با یک دختر جوان ایرانی که در لندن پزشکی می‌خواند، آشنا شد و او را به عقد خود درآورد. پس از مدتی، آن دختر از وی حامله می‌شود و این اتفاق هم‌زمان می‌شود با درست شدن کارهای اقامت ساسی در آمریکا. ساسی از نامزدش می‌خواهد که بچه را سقط کند اما این درخواست مورد پذیرش قانون انگلستان نبود و به‌همین دلیل ساسی، فرار را بر قرار ترجیح می‌دهد؛ نامزدش و فرزندی که به‌دنیا آمد (برسام) را تنها گذاشت و به آمریکا رفت و گفته می‌شود تا امروز هنوز فرزندش را لمس نکرده است. به‌همین دلیل او همچنان نمی‌تواند به انگلستان رفت‌وآمد داشته باشد. خیلی خوش‌شانس است که انگلستان از اتحادیه اروپا جدا شد وگرنه تا چندسال او حق ورود به خاک اروپا را هم نداشت. نکته دیگری که خیلی جالب است آنکه ساسی که در شرایط فعلی، منبع درآمدهای بسیاری از طریق موسیقی، سایت‌های شرط‌بندی، پول‌هایی که از خواننده‌های گمنام برای معروفیت آنها می‌گیرد و ... دارد، اما همچنان خال می‌زند.

اصطلاح «خال زدن» که از «خالتور» می‌آید به‌معنای خواندن خوانندگان در مراسم عروسی و جمع‌های خودمانی است. طبق اطلاعاتی که به ما رسیده، وی در تمام این سال‌ها و حتی سال اخیر کرونایی، دعوت ایرانی‌های مقیم آمریکا و حتی ترکیه برای خال‌زدن را در ازای مبالغی از هزار تا پنج‌هزار دلار می‌پذیرد و اینچنین ارزان، خود را در یک جمع خودمانی و خانوادگی عرضه می‌کند. کارهایی که در همان زمان شهرتش در ایران هم انجام می‌داد و بارها توسط پلیس تحت تعقیب قرار گرفت و گاهی با حضور پلیس در یک برنامه، فرار می‌کرد و کار اجرایش در یک مراسم را ناتمام می‌گذاشت. مشهورترینش، یک مراسم عروسی در رامسر اواخر دهه ۸۰ بود که بابت اجرای خود و گروهش، ۹ میلیون تومان گرفت و با آمدن پلیس در اواسط مراسم، پا به فرار گذاشت.

بنابراین باید به این مهم توجه داشت که آن هژمونی گسترده‌ای که در اثر انتشار یک تراک سالانه و کلیپی که از آن کار منتشر می‌شود، در نقش خامه روی کیکی است که زیر آن، اتفاق‌های گسترده و مگویی درحال جریان است که طی این گزارش به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره شد.

یک‌سال زمان برای آهنگ جدید

امشب آهنگ جدید ساسی منتشر می‌شود؛ آهنگی که او مدام تاکید کرده حاصل یک‌سال فعالیتش و تیم سازنده کلیپ است. اما در این زمینه، مخاطبان جدی موسیقی، دو نکته را به‌خوبی می‌دانند؛ نخست آنکه ساسی عادت دارد برای رونق کنسرت‌های نوروزی خود، تک‌آهنگش را در اسفندماه منتشر کند. مثلا «جنتلمن» را ۱۵ اسفند ۹۷ منتشر کرد، «دکتر» را ۱۳ اسفند ۹۸ و حالا «تهران، توکیو» را در ۱۳ اسفند ۹۹. دوم هم آنکه دیگر همه می‌دانند طی این یک‌سال اخیر، سر ساسی به کجاها گرم بوده. او در این یک‌سال چون نمی‌توانسته به‌دلیل محدودیت‌های کرونا، کنسرتی برگزار کند، عمده وقتش را به‌ساخت آهنگ و کلیپ برای گروه «اکس‌بند» و فعالیت در سایت‌های شرط‌بندی‌اش گذرانده است. بنابراین با همین دو فکت می‌توان متوجه شد که ادعای او برای زمان‌بردن یک‌ساله این آهنگ اصلا درست نیست. ضمن اینکه به‌لحاظ علمی (که موسیقی ساسی هیچ‌قرابت ولو ظاهری هم با آن ندارد) چیزی شبیه به‌محال است که یک فرد خبره درحوزه آهنگسازی و ترانه‌سرایی در سبک خود، ۱۲ ماه وقت بگذارد برای ساخت آهنگ مبتذلی  که تماما از روی برنامه‌های کامپیوتری گرفته‌شده و هیچ ساز زنده‌ای در آن وجود ندارد. ساخت چنین ملودی‌هایی در بدبینانه‌ترین حالت و برای فردی با قابلیت‌های ساسی چیزی بیشتر از دو هفته وقت نمی‌برد. برای ترانه این کار نیز خیلی بعید است فردی چون او که خود را استاد قافیه‌سازی‌های عجیب و کمتر کارشده می‌داند، بیشتر از یک هفته وقت صرف آن کرده باشد. بنابراین با اغماض فراوان، چیزی در حدود یک‌ماه صرف ساخت این آهنگ شده که با جلوه‌های رایانه‌ای کار برای کلیپ آن، نهایتا این وقت به ۴۵ روز رسیده است، بنابراین اینکه ساسی می‌گوید یک‌سال وقت صرف ساخت و تولید این آهنگ و کلیپ شده، اقدامی در همان زمینه برجسته‌سازی فعالیت‌های موسیقایی خود است.

اقدامی که حداقل طی سالیان اخیر یادگرفته چگونه روی آن موج‌سواری کند. به‌جای وقت گذاشتن روی یک آلبوم، هر سال تک‌آهنگ می‌سازد و با همان تک‌آهنگ هم کارش پیش می‌رود. ترجیح او روی ساخت کلیپ‌های جنجالی است. جایی از جاذبه‌های برهنگی استفاده می‌کند و جایی مانند همین کلیپ اخیرش، به‌نوعی مخاطبش را گول می‌زند. در کلیپ جدید ساسی، ما یک مدل را مشاهده می‌کنیم که شباهت بسیاری به یکی از پورن‌استارهای معروف آمریکایی دارد. چهره‌ای که تقریبا محال است در کلیپ‌های ساسی حضور یابد و اگر هم روزی چنین درخواستی را بپذیرد، هم هزینه بالایی را طلب می‌کند و هم‌ زمان زیادی برای هماهنگی با او نیاز است. بنابراین آنچه امروز در کلیپ جدید ساسی مشاهده می‌کنیم، یا مدل این چهره مشهور است یا بهره‌مندی‌های رایانه‌ای و افکت‌های پیشرفته. با انتشار نسخه کامل این کلیپ، می‌توان حرفه‌ای‌تر و مسجل‌تر راجع‌به این حضور صحبت کرد، اما قدرمسلم آنکه ساسی بمب جدید خود را با این چهره  مبتذل منتشر کرد، به‌طوری که متاسفانه  طی روزهای آینده شاهد همه‌گیری این آهنگ در جامعه خواهیم بود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۴ ۰۲ فروردين ۱۴۰۰
سلام به همگی اولا ماباید خودمون بچه هامون رو مدیریت کنیم که به راه اینا کشیده نشن وکسی نتونه منحرفشون کنه دوما داخل کشور خودمون بدتر اینا وجود دارن که کسی اسمی ازشون نمیبره . التماس تفکر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۵ ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
اعدام شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۶ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
گوش دادن به اراجیف این یابو یکی از جدیدترین و موثرترین روشهای شکنجه در دنیاست،هرچقدر که اشعارش معنی و مفهوم داره همونقدر هم شخصیت و جایگاه اجتماعی داره و طرفداران واقعی و همیشگی ش حتما کسانی از جنس خودش هستن که فقط استعدادش رو ندارن.
Iran (Islamic Republic of)
کامران
۱۱:۱۰ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
این مطلب یکمی مغرضانس.ساسی چون بچه رو نمیخواست فراری شد و الان هم جرات ورود به انگلستان رو نداره!!!! اگه فراری بود که اینترپل میگرفت برش میگردوند به انگلستان که!!!قانون تبادل مجرمین بین آمریکا و انگلستان جریان داره.دوما به نظر من رفتار افرادی مثه تتلو و ساسی بیشتر از سر اعتراض و عقده ایه که به دلیل هیچ انگاشته شدن در داخل کشور دارن این اعمالو انجام میدن.بقول معروف زدن به سیم آخر.اگه داخل کشور بهشون توجه میشد و توجیه میشدن که فعالیت داخل قوانین ایران انجام بدن و مجوز خوانندگی بهشون داده میشد قطعا این رفتار رو ازشون شاهد نبودیم.متاسفانه در ایران بجای اینکه یک مسئله رو حل کنن صورت مسئله رو پاک میکنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۵ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
همراهی ساسی و ابی خیلی عجیب نیست
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۱۰:۲۳ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
این ضعف تخلیل ماست که فکر میکنیم علیه ما جنگی نیست موشک های ضد فرهنگ غرب سالهاست خانواده های ایرانی رو هدف گرفتن و تا عمق افکار مردم ما نفوذ کردن چه خانواده هایی رو که متلاشی نکرد و چه شهرهایی که با خاک یکسان نشد زخمی ها و کشته های این جنگ شهید محسوب نمی‌شوند .جنگی به مراتب ویرانگرتر از جنگ نظامی میلیون ها جانباز اعتقادی ، پدافند فرهنگی ما عاجز از موج عظیم حملات و مسئولان فرهنگی ما همچنان در خواب و کسی نیست که از مردم خود محافظت کند. دوستان سرداران جنگ نظامی ما با قدرت از سرزمینمان محافظت میکنن اما سردارن جنگ فرهنگی ناتوان و عاجز مانده اند و ما قربانیان این جنگیم . تیر بلا تا عمق قلبمان نفوذ کرده و ما دور از خدا مانده ایم. از ساسی مانکن بدتر کسانی هستند که اسم خود را مدافع فرهنگ مردم گذاشته اند. اگر مسئولان در حوزه فرهنگ و رسانه سرمایه گذاری نکنند غربی ها با فرهنگ خودشون ما را تربیت خواهند کرد. تنها راه نجات فرهنگ راه اندازی شبکه ملی ارتباطات است .وسلام
Iran (Islamic Republic of)
Mey
۰۱:۰۰ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
عزیزان بچه های الان همه چیز تشخیص میدن و طرز فکر شون با دهه زیر ۸۰فرق می‌کنه هم دروغ های داخلی میشناسند هم در مورد این چیزا
Iran (Islamic Republic of)
احمدی
۱۰:۲۱ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
اگه اینجوری بود اینهمه معتاد نداشتیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۹ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
زندگی شخصی هر کسی زمانی به خودش ربط داره که باعث بی بند وباری ولاابالی گری جوونای این مملکت نشه و با حیله وحقه وسایتهای شرط بندی جیب مردم و افراد ساده لوح و رویا پرداز رو خالی نکنه،در ضمن افرادی مثل ساسی وابی بارها وبارها ثابت کردن که خاعن هستن نه غیرت ملی ووطن رو دارن ونه برای ایران ارزشی قاعل نیستن،با تشکر از همه شما
Iran (Islamic Republic of)
داریوش
۰۰:۰۹ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
سلام.چتون شده به جون هم افتادین جامعه کثیف شده ما اگر به ساسی فحش بدیم بایدفحش های بعدی رو هم به آقازاده ها و ...... بدیم که جامعه رو به لجن کشیدن ساسی یک قطره از لجنزاره منحرف شنیده همه لجن زیاده امروز ساسی فردا تتلو پس فردا بازیگر سه روز دیگه آقا زاده پنج روز دیگه فلانی و ...... در روزگاری که لجن زیاده ما باید درست زندگی کنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
هیچ وقت شخصیتم رو به حدی پایین نمیارم آهنگ همچین ولگرد خائنی رو گوش بدم... اینم بره ذباله دان تاریخ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
والا ماهمش فکر وذکرمون بی پولی، اجاره خونه ،......کی فکر ساسیه، شکم سیر میخواد تا آهنگ گوش بدی،دل خوش میخواد،جیب پر پول میخواد.......
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
به فکر گرانی باشیننننن
موز گران
خیار گران
گوشت گران
ملت گوشت دارن قسطی خریداری می کنن
کمرمون شکست به حدا قسم
به فکر گرانی باشین
خط فقر شده زیر 10 میلیون
شما دنبال یه ادم بی سواد هستین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
انقد متن طولانی بود که اصلا نخوندم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۰ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
همینی که بفهمی متن درباره ی چه موجودیه بهت انگیزه کافی واسه نخوندن بقیه ش میده،اشکال از تو نیست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
فساد با ساسی بوجود نیامده ولی ساسی تو مسیر فساد قرار گرفته و بهره یاد بگیرید خودتون تو مسیر فساد قرار نگیرید .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
جوان های عزیز هوشیار باشید لطفا .خارج از تمامی مشکلات .
خدا رو فراموش نکنید
Iran (Islamic Republic of)
عاشق
۲۲:۱۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
مراقب آثار مخرب اینگونه افراد در فرهنگ اسلامی ایرانی و تخریب آن در دو دهه بعد باید بود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۸ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اعدامش کنید
Canada
ناشناس
۲۲:۰۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
وقتی استعمار نتواند حمله نظامی کند
حمله فرهنگی میکند و ایشان را بعنوان الگو بخورد جوانان خام و جاهل میدهد
باب مالی خواننده معروف امریکایی بخاطر درس اخلاق و معرفت افقی اش کردند
Iran (Islamic Republic of)
الف
۲۲:۰۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
آهنگش رو شنیدم, ریتمیک بود وخوراک نسل جدید...
متاسفانه بچه های الان دنبال همچین آهنگایی هستن, از درس و مشقشون بهتر متن ترانه ها رو حفظن...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اعدام باید گردد
مرگ بر آمریکا
Iran (Islamic Republic of)
تاتی
۲۱:۵۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
بمیره بابا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
متاسفانه اهنگاش توشهرما توماشین شاسی بلندا، با صدای زیاد میشنویم ،واقعا که نسل امروزچی گوش میکنند با این صدای گوش خراشش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
از دیروز تا الان دارم به این موضوع فکر می کنم که چه می شود که یکسری خواننده می یاند که کارشون از لحاظ هنری در سطح پایین و گاها چیزی جز ابتذال نیست ولی اینقدر طرفدار پیدا می کنند یادم افتاد به سخن یکی از اساتید محترم جامع شناسی که گفتند دلیل این امر نداشتن سواد و اگاهی هنری مردم هست . مسئولان محترم معمولا عادت دارن راحت ترین کار حتی اگر اشتباه ترین کار باشه رو انجام بدن . مثلا در مورد همین آهنگ تصمیم بر این شد که پخش این اهنگ در ایران جرم اعلام کنند در عصر اطلاعات و تکنولوژی این مزخرفترین کاری هست که می شد انجام داد . راه حل کلی و جامعی که همیشه و در همه حال بشه بهش تکیه کرد اموزش و فرهنگ سازی و بالا بردن سواد هنری مردم مخصوصا نوجوانان و جوانان هست تا مردم بتونند هنر از ابتذال تشخیص بدن
Iran (Islamic Republic of)
رضا
۲۱:۳۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
بی زحمت مطلبی هم از این اختلاس گرها به این شکل بنویسید که چطور فردا بچه هامون سمت دزدی نرن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
این تیپ آدمها همه جا هستن اما چرا مردم کشوری که اینهمه بودجه فرهنگی خرج نهاد و سازمان های مختلف می کنه به راحتی جذب این افراد میشن؟ تو این مدت داشتن چکار می کردند ؟ نتیجه این پولها کجاست؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
جدی یه سوال دارم چجوری متهمای امنیتی رو از اون سر دنیا برمیگردونید ایران ولی این افراد مبتذل که همه اخلاقیات رو زیر سوال بردن نمیتونید برگردونید؟
Iran (Islamic Republic of)
سینا
۲۱:۱۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
خدا لعنتش کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
این گوریل انگوری،کجاش مانکنه، که میگین:ساسی مانکن!!!!!!؟؟؟؟ هراسمی باید برای صاحب اسمش بامسمی باشه،، پیشنهاد بچه ها،،ساسی گودزیلا،، است. که کلی خندیدیم اخه هم بامسمی است وخداییش خیلی بهش میاد .دوستان خواهشا این اسم رو مدنظرداشته باشند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
فقط اعدام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
رفته اونور آب دیگه به بقیه ربط نداره کاراش والسلام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۸ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
مرسی از زحمتی که بابت این متن کشیدید...
وقتی بعضی از ملت میرن فالو میکنن....اونا هم پر و بال میگیرن و در نتیجه بچه های مردم رو مورد هدف قرار میدن...
لطفا آنفالو کنید...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
چرا درمورد زندگی خصوصی مردم مطلب مینویسد . بهتره که ما یاد بگیریم سر به زندگی خودمان و بچه ها مون بزنیم .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
تا افراد ساده انگاری مثل شما هست افرادی مثل ساسی و ابی جیباشون پر از پوله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
وقتی یه آدم هرزه داره یه تنه کل فرهنگ یه کشورو به شوخی میگیره مطلب ها در مورد شناسایی ذات اینا باید نوشت
Iran (Islamic Republic of)
حسین
۰۰:۳۵ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
بهتره معنی زندگی خصوصی رو بفهمی بعد حرف بزنی
زندگی خصوصی جاش تو فضای مجازی نیست
یارو همه چیزش رو جار می زنه اما امثال شما بدون ذره ای فکر و اندیشه میاین نظر می دین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۵ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
حسین اقا تو صاحب و مخترع فضای مجازی نیستی که بخای براش جایگاه تعریف کنی . تو یک سرکش هستی که در فضای مجازی به زندگی دیگران سرک میکشی و بدنبال عیب جویی از دیگران هستی . اصلا دیگران در فضای مجازی بد . تو خوب باش .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
صحبت، رفتار، کار، هم‌صحبتی، همکاری، طرز فکر و باورهای هر شخص فقط و فقط به خودش و خدای خودش مربوطه ولاغیر
شما مسئول رسیدگی به عقاید و رفتار دیگران نیستید؛ پس دست از قضاوت و اظهارنظر درمورد دیگران بکشید.
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۹:۱۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
حالت خوبه؟ این آقا کلی طرفدار داره، حالا با اومدن یه پورن استار میدونی چه ضربه ای به جامعه وارد میشه؟
Iran (Islamic Republic of)
اللهم عجل لولیک الفرج
۱۹:۱۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
عزیز برادر اگه تو خونه ی خودش باشه آره شما راست میگی، ولی وقتی داره این اراجیفی رو که حتی زن خودش هم نمیزاره بچه اش گوش بده داره به خورد جامعه و کودکان میده پس باید دهنش رو شکوند
Iran (Islamic Republic of)
بنده خدا
۱۹:۲۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
با استدلالات امثال شما، ماسک زدن هرکسی هم به خودش مربوطه حتی اگه دیگران رو بیمار کنه. اعتقادات او وقتی ضربه به فکر و روح نوجوونامون میزنه قابل قضاوت و حتی قابل مواخذه هست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
روشنفکریت گل کرده؟؟
Iran (Islamic Republic of)
کامبیز
۱۹:۳۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
همین طرز فکر امثال شماها بوده که الان به این فلاکت افتادیم فرق بین قضاوت و حقیقتو روشن بینی رو تو نمیفهمی انگار
Iran (Islamic Republic of)
سحر
۱۹:۳۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اگه کارش به منو شما ضربه نزنه و داخل چهار دیوارش باشه مشکلی نیست اما او نه تنها جیب منو شمارو میزنه بلکه افکار جوونها رو هم به منجلاب میکشونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
تو خوبی...لامصب بذاریم هر غلطی میخوان بکنن.دهنتو ببند لطفا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
حرفت خیلی بچگانه و بی معنی هست
Iran (Islamic Republic of)
آنلاین
۲۰:۳۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
راست میگی این چیزا به تو ربطی نداره . بشین دو تا برنامه کودک ببین

میگ میگ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
عزیز وقتی هشتاد میلیون آدم و مخصوصا نوجوونها تحت تاثیر این صفات یک نفر باشند،دیگه اون صفات فقط به خودش ربط نداره.اول فکر کن بعد نصیحت.
Iran (Islamic Republic of)
حیدر
۲۱:۵۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اول اون کتاب روشنفکری رو ببند بعد کامنت بذار...
داداش روی مطالعاتت دقت کن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
چند سالته عمویی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
عزیزانی که به این کاربر حمله کردید
البته فساد با ساسی بوجود نیامده ولی ساسی تو مسیر فساد قرار گرفته و بهره یاد بگیرید خودتون تو مسیر فساد قرار نگیرید .
Iran (Islamic Republic of)
مرد
۱۷:۲۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
چه خوب و چه بد شما نباید از این آدم فاسد هی بگید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
ی کم حواستون ب مملکت باشه بد نیستا ی ادم عادیه ک هر کاری کنه ب چشم ادم معمولی دیده میشه از خودمون هم اصلا ایراد نگیریم ک همه جا گل وبلبله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
اگه اینجا از کثیفی این فرد نگن یه جایه دیگه ازش اسطوره میسازن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
این یارو اگه انقدر خلافش سنگینه چرا وقتی اومد ایران دستگیرش نکردید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
هوشمند جان اصلا هیچ وقت ایران نیومده اون الکی بود
Iran (Islamic Republic of)
معصومی
۰۰:۳۸ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
آخه تو اون فیلم که من هم می تونم بگیرم از فرودگاه و خیابون براش بفرستم! چون اصلا چهره اش نبود تو فیلم. اون که اصلا ایران نیومده بود!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
مطلب چالبی بود لطفا از زندگی واقعی سلبریتی ها بیشتر مطلب بگذارید
Iran (Islamic Republic of)
سعید
۱۷:۰۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
چه جوریه؟! چند وقت پیش کلیپش پخش شد که از راه قانونی و فرودگاه وارد کشور شد؟ بدون مشکل! حالا کجاست؟ چجوری خارج شد؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
چقدر ساده ای دادا، با نرم افزار ویرایش تصویری خیلی کلیپ های جعلی و ساختگی میشه ساخت و ملت رو گول زد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۴۰ ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
تو فضولي؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
تا آدمهای نادان وجود داشته باشد این موجودات هم هستن
United States of America
امید
۱۶:۰۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
این آقا ساسی هر کی که هست بین نسل جوان خیلی محبوبه ....متاسفانه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۸ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
متأسفم برای ساسی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
حالم بهم میخوره از ساسی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۸ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
فقط اعدام
Qatar
ناشناس
۱۶:۴۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
چشم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
به جا این چیزا فکر معیشت مردم باشید
Iran (Islamic Republic of)
ممد
۱۴:۲۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
قرار بود آمریکا بشه یه کشور اسلامی و مسلمان
ولی ایران شد تگزاس...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
کارهایش باید رسیدگی قضایی شود
Iran (Islamic Republic of)
...
۱۴:۱۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
حالمون بهم خورد...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
چند وقت پیش امد ایران میخواستید بگیریدش اگه سیاسی بود که تو کنج خارج میگرفتینش اما مفسد اخلاقی و مالی رو نه این همش شعره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۹ ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
هنوز نفهمیدید اون ویدیو ساختگی بود؟
آخرین اخبار