هشدار نارنجی هواشناسی استان اصفهان به دلیل وقوع طوفان

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: هشدار نارنجی هواشناسی استان اصفهان به دلیل وقوع طوفان از فردا در استان اصفهان صادر شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، فاطمه زهرا سیدان رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی استان اصفهان گفت: بررسی این نقشه‌ها بیانگر نفوذ تدریجی سامانه‌ی ناپایدار به استان از امروز بعدازظهر تا اواخر وقت روز جمعه است.

او افزود: بر این اساس امروز به تدریج شاهد افزایش ابر و از ساعات بعدازظهر و شب بارش باران و برف در مناطق غربو جنوب خواهیم بود.

بارش باران تا جمعه شب

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه از نیمه شب جمعه تا اوایل روز جمعه در سایر نقاط استان نیز با شدت کمتر بارش پیش بینی می‌شود، اضافه کرد: از اواسط روز جمعه تا اواخر وقت جمعه وزش باد شدید در بسیاری از مناطق استان پدیده غالب خواهد بود که در برخی ساعات به طور لحظه‌ای همراه با وقوع طوفان لحظه‌ای و در مناطق شرق، شمال شرق و تا حدی مرکز توأم با گرد و خاک محلی و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

او با بیان اینکه با توجه به وزش باد شدید در استان اصفهان هشدار نارنجی هواشناسی صادر شده است، ادامه داد: این پدیده را تا عصر جمعه در استان داریم و از این رو شاهد کاهش دید افقی به ویژه در جاده‌های مواصلاتی شرق، شمال و مرکز استان خواهیم بود.

سیدان با بیان اینکه به دلیل طوفان لحظه‌ای و گردو خاک محلی، شکستن درختان فرسوده و کهنسال، آسیب به تأسیسات شهری و سازه‌های موقت وجود دارد، تصریح کرد: از این رو توصیه می‌شود برای جلوگیری از خسارات احتمالی در اثر وزش باد شدید، محکم کردن سازه‌های ساختمانی برای کاهش خسارات جانی و مالی و عدم صعود به ارتفاعات مورد توجه قرار گیرد.

افزایش ۵ درجه‌ای دما

او در ادامه با اشاره به وضعیت دمایی استان اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده ابراز داشت: در این بازه زمانی کمینه دمای هوا در اکثر مناطق استان طی ۲۴ ساعت آینده دو تا پنج درجه افزایش خواهد داشت.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت آینده دمای هوای شهر اصفهان در گرم‌ترین و سردترین ساعات بین ۱۹ و ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان است، ادامه داد: در این بازه زمانی چوپانان با دمای ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و بویین میاندشت با دمای منفی سه درجه سانتی گراد سردترین نقطه استان اصفهان شناسایی شده است.


انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر