بایدن لایحه اصلاح انتخابات را امضا می‌کند

پس از به تصویب رسیدن لایحه اصلاح انتخابات در آمریکا، کاخ سفید در بیانیه‌ای از به امضا رسیدن این لایحه توسط جو بایدن خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا لایحه اصلاح انتخابات این کشور را امضا می‌کند.

یک روز  پس از تصحیح و تصویب لایحه اصلاح انتخابات از سوی نمایندگان مجلس درکنگره، جو بایدن ، رئیس جمهور این کشور نیز در بیانیه ای که کاخ سفید آن را منتشر کرد، گفت: «من مشتاق امضای آن هستم، تا با هم بتوانیم دموکراسی آمریکا را برای انتخابات بعدی و همه آیندگان تقویت و بازیابی کنیم.»

 مجلس نمایندگان آمریکا امروز (پنج‌شنبه) پیش‌نویس قانونی را با نام " H.R. ۱" با ۲۲۰ رای موافق در مقابل ۲۱۰ رای مخالف برای اصلاح روند انتخاباتی این کشور تصویب کرد.گفته می‌شود بیشتر اعضای حزب جمهوری‌خواه آمریکا با این طرح مخالف بودند.

این طرح با کسب اکثریت آرای دموکرات‌های آمریکا در کنگره تصویب شد، اما در مرحله بعدی باید به تصویب در مجلس سنا نیز برسد که با مخالفت جمهوریخواهان با این طرح امکان ممانعت از آن وجود دارد.

دموکرات‌ها این طرح را «علیه فساد انتخاباتی» توصیف کرده و گفتند این امکان را فراهم می‌آورد تا دسترسی به رای دادن و شفافیت انتخاباتی فراهم شود.

این قانون با نام «قانون برای مردم» که بیشتر با نام "H.R. ۱" شناخته می‌شود اولویت اصلی دموکرات‌ها برای تصویب بوده تا پس از انتخابات سال جاری و اتهامات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پشین آمریکا به تقلب انتخاباتی، دوباره اعتماد مردم را بازگردانند. دولت بایدن حامی این طرح است.

ابتدا قرار بود این طرح روز پنج‌شنبه به وقت محلی به رای گذارده شود، اما به دلیل هشدار امنیتی پلیس کنگره مبنی بر حمله به ساختمان کنگره از سوی گروهی شبه‌نظامی، نمایندگان تغییراتی در برنامه خود اعمال و این قانون را روز چهارشنبه به وقت محلی تصویب کردند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر