سومین جشنواره نمای مطلوب در قم آغاز به کار کرد

آغاز سومین جشنواره نمای مطلوب در قم با رونمایی از پوستر این جشنواره همراه بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، آیین افتتاحیه سومین جشنواره نمای مطلوب  با حضور معاونان شهردار قم و رئیس جهاد دانشگاهی قم با مشارکت شهرداری قم، سازمان نظام مهندسی قم، جهاد دانشگاهی واحد قم، اداره کل راه و شهرسازی استان قم در سالن جلسات شهرداری قم برگزار و پوستر این جشنواره رونمایی شد.


بخش‌های این جشنواره عکاسی شامل نشست‌های تخصصی، ارائه طرح‌های برتر جشنواره‌های قبل و مسابقه عکاسی خواهد بود.


نما‌های تاریخی زیبا و با هویت اسلامی، ایرانی و متناسب با اقلیم قم (به ویژه مصالح آجری) نما‌های مسکونی مطلوب و ایجاد الگو برای منطقه و نما‌های نامطلوب که باعث ایجاد آشفتگی بصری شده اند محور‌های عکاسی این جشنواره خواهد بود.


علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی بلوار امام موسی صدر، ساختمان مرکزی شهرداری، معاونت شهرسازی و معماری تحویل داده و یا از طریق سایت شهرداری قم، شماره تماس ۰۲۵۳۷۸۳۲۸۷۸ و شماره فضای مجازی ۰۹۲۲۱۶۴۳۹۱۰ با دبیرخانه ارتباط برقرار کنند.

غلامرضا جانقربان در آیین افتتاحیه سومین جشنواره نمای مطلوب با اشاره به دستور شهردار قم برای اهمیت و برگزاری این جشنواه گفت: از ماه‌های قبل برنامه ریزی اجرای این جشنواره با اهداف مشخص با همکاری حوزه‌های تخصصی، معاونت‌های شهرداری، سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم، سازمان زیباسازی شهردای قم و سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم آغاز شد.


او با بیان این که توجه به نما یکی از مباحث جدی ساختمان سازی در کشور است، افزود: متاسفانه در کلان شهر‌ها توجه زیادی به مباحث اقتصادی شده و کمتر توجهی به سیما و منظر شهری شده است.


معاون معماری و شهرسازی شهرداری قم تصریح کرد: انتظارات از شهر قم به عنوان شهری دینی، مذهبی، اسلامی و با هویت برای توجه به سیما و منظر شهری باتوجه به تاییدات مقام معظم رهبری بسیار بالا است و مسئولان استانی خواهان چاره اندیشی برای این موضوع هستند.

این جشنواره با مشارکت شهرداری قم وجهاد دانشگاهی قم برگزار می شود.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر