رفع مشکل بازرگانان فاقد سابقه واردات

برای رفع مشکل بازرگانان فاقد سابقه واردات، مقدار جدیدی با عنوان واردات بدون سابقه تا سقف ۵۰۰ هزار دلار پرونده افزوده شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، ناصریان معاون صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: به‌منظور رفع مشکل بازرگانان فاقد سابقه واردات، مقدار جدیدی با عنوان واردات بدون سابقه تا سقف ۵۰۰ هزار دلار» به فیلد حالت ثبت‌سفارش پرونده افزوده شده است. در صورت انتخاب این مقدار برای فیلد حالت ثبت‌سفارش، درخواست ثبت‌سفارش بدون رعایت شرط سابقه واردات و با اخذ تعهد ثبت فروش در سامانه جامع تجارت، قابل تایید از سوی سازمان‌های مجوزدهنده ارزی خواهد بود.

او بیان داشت: در صورت انتخاب حالت ثبت‌سفارش فوق، سقف مجاز برای مبلغ کل پیش‌فاکتور در پرونده اول بازرگان ۵۰۰ هزار دلار تعیین شده و این سقف در پرونده‌های بعدی از این محل متناسب با فروش ثبت‌شده در بخش تجارت داخلی سامانه جامع تجارت تعیین می‌شود.

ناصریان متقاضیان می‌بایست جهت تایید مجوز ارزی اولین پرونده با حالت ثبت‌سفارش مذکور، فرم «تعهدنامه ثبت‌سفارش بدون سابقه حقیقی، حقوقی» (موجود در صفحه نخست ثبت پرونده ثبت‌سفارش) را تکمیل نموده و پس از ثبت محضری، آن را در اختیار سازمان مجوزدهنده ارزی پرونده (سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانی) قرار دهند.

معاون صنعت، معدن و تجارت خوزستان ادامه داد: پس از تکمیل فرآیند ثبت پرونده، امکان ویرایش فیلد «حالت ثبت‌سفارش» وجود نخواهد داشت، لذا لازم است کاربران محترم در انتخاب مقدار این فیلد دقت نمایند.

این مقام مسئول گفت: در صورت انتخاب حالت ثبت‌سفارش فوق، کاربر می‌بایست حداقل ۴۰ درصد ارزش کل پیش‌فاکتور را حداکثر ظرف مدت دو ماه پس از ترخیص، در بخش تجارت داخلی سامانه جامع تجارت (طرح افق) ثبت و به تأیید خریدار برساند. در غیراین‌صورت کاربر در زمان ثبت پرونده بعدی از این محل در سامانه جامع تجارت با خطا مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر