سیاری در دانشگاه پدافند هوایی:

نیروی دریایی ارتش نقش پر رنگی در اقتدار ملی دارد/ خود کفایی در عرصه بین المللی دستاورد مهم نیروی دریایی

معاون هماهنگ کننده ارتش در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا، گفت: نیروی دریایی راهبردی نقش پررنگ و موثری در اقتدار ملی کشور دارد.

به گزارش  حوزه  دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر  دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز یکشنبه در مراسم ششمین دوره معارف جنگ شهید صیاد شیرازی که در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) آجا برگزار شد، گفت: امروز قدرت‌های بزرگ دریافته‌اند که عرصه دریا‌ها به ویژه آب‌های آزاد و آبراه‌های بین‌المللی متصل به نقاط سوق‌الجیشی از ظرفیت‌های بالا و هزینه‌های کمتر در روند پیگیری اهداف راهبردی برخوردارند و پی برده اند که شرایط رقابت در این زمینه، می‌تواند پایداری قدرت منطقه‌ای و جهانی را تضمین کند.

وی ادامه داد: توانمندی و اقتدار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت پایدار و مبارزه با تروریسم و دزدان دریایی به ویژه در خلیج عدن برای جهان اثبات شده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه تمدن دریایی یعنی دریا مهمترین درگاه ارتباطی یک ملت با جهان باشد، تصریح کرد: ناوگان نظامی بخشی از قدرت دریایی کشورهاست به همین دلیل اگر می‌خواهیم ناوگان قدرتمند و دیپلماسی دفاعی فعالی داشته باشیم باید بتوانیم از ظرفیت‌های ساحلی کشور برای پیشرفت اقتصادی بهره ببریم و زندگی خود را به دریا پیوند بزنیم.

دریادار سیاری با تاکید بر اینکه یکی از کاربرد‌های دیپلماسی فعال دفاعی، افزایش توان بازدارندگی و پیشگیری از جنگ‌های احتمالی است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشور‌هایی است که بازدارندگی دفاعی را به بهترین شکل در این سال‌ها به نمایش گذاشته است.

وی ادامه داد: از مهمترین عوامل بازدارندگی دفاعی، قدرت و توان دریایی است و این اقتدار با خودکفایی در عرصه‌ی بین المللی و به برکت انقلاب اسلامی به دست آمده است.

وی در پایان با اشاره به ایجاد امنیت خطوط دریایی توسط نیروی دریایی ارتش، تصریح کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش تحقیقات گسترده‌ای را در حوزه پرورش نیروی انسانی کارآمد و به کارگیری تجهیزات و تسلیحات مناسب انجام داده و توانسته است که همواره در برقراری امنیت خطوط مواصلات دریایی خلیج فارس، دریای عمان و شمال اقیانوس هند به صورت مستقیم و غیرمستقیم نقشی فعال و موثر داشته باشد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر