مرگ در عرض سه روز؛ سوغات شوم سفرهای نوروزی/ سفر به کدام شهر‌ها در نوروز ۱۴۰۰ ممنوع است؟

تنها ۱۲ روز به نوروز مانده است و خیلی‌ها با وجود هشدار‌ها در فکر و خیال سفر هستند این در حالی است که کرونای انگلیسی گاهی سه روزه حال فرد را وخیم می‌کند و جان او را می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در آستانه نوروز ۱۴۰۰ هستیم و حال و هوای بهاری در بسیاری از شهر‌ها موج می‌زند؛ بهاری که رنگ و بوی آن فقط عطر گل و صدای بلبل و پرنده‌ها نیست، این دومین نوروزی است که بهار حال و هوای کرونا به خود گرفته و لبخند را از روی لب هایمان ربوده است.

پارسال این موقع هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد که این قاتل نامرئی که از راه رسیده است، یکسال مهمان ناخوانده‌ای باشد که اوقات خوش را از ما بگیرد و روزگارمان را سیاه کند، روز‌هایی که این قاتل سریالی بتواند روزی حدود ۵۰۰ نفر را از مردم ایران بگیرد و داغشان را بر دل هایمان بگذارد.

کرونا تاکنون جان بیش از دو میلیون و ۶۰۴ هزار و ۸۴۷ نفر را در جهان و جان ۶۰ هزار و ۶۸۷ نفر از هموطنان‌مان را بطور ناگهانی و در کمال ناباروری گرفته است، این ویروس بی رحم در انتظار یک لحظه غفلت است تا سر از خانه هایمان در بیاورد، مهمان ناخوانده‌ای بدشگون که بدون دعوت به خانه هایمان می‌آید و نفس‌ها را به شماره می‌اندازد و آن زمان که انتظارش را نداریم، کیش و ماتمان می‌کند، حال می‌خواهد با گرفتن جان‌مان باشد یا داغدار کردن‌مان.

حالا در آستانه دومین نوروز کرونایی هستیم، تعطیلی و بهار از یک طرف و خستگی در خانه ماندن و سفر نرفتن و ... از یک طرف باعث شده دلمان لک بزند برای یک سفر، آن هم بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و آسودگی خیال، اما هنوز وقت این سفر‌ها نشده است.

پارسال نوروز محدودیت‌های کرونایی در سراسر کشور اعمال شد و تردد بین استانی ممنوع بود، اما حالا بعد از یک سال که زندگی با کرونا را یاد گرفته ایم، داستان کمی فرق دارد و اجازه سفر به ضرورت داده شده است.

دور سفر را خط بکشید

حسن روحانی در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تردد و سفر در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است و کسی برای مسافرت به این شهرها برنامه ریزی نکند. مردم در ایام آخر سال تردد، دورهمی‌ و رفت و آمدهای بیشتری دارند و تعداد سفرها نیز افزایش می‌یابد لذا از مردم خواهش می‌کنیم حتی‌الامکان در ایام عید از رفتن به سفر صرف‌نظر کنند.

روحانی اظهار داشت: با توجه به اینکه در دو سال گذشته مردم به خاطر سیل و کرونا نتوانستند به سفر بروند لذا چنانچه به هر دلیلی تصمیم به مسافرت داشتند حتما باید دستورالعمل‌های بهداشتی را بیش از همیشه مراعات کنند اما قطعا سفر نرفتن بهتر از سفر رفتن است ضمن اینکه از مردم خواهش می‌کنیم که در خرید ایام عید فاصله‌ها و موارد بهداشتی را به دقت مراعات کنند و تا جایی که امکان دارد خرید خود را اینترنتی انجام دهند.

سفر ممنوع

نوروز در پیش است و نگرانیم

حالا در آستانه نوروز، وزارت بهداشتی ها از ترافیک خیابان‌ها، شلوغی بازارها و تب و تاب مردم برای خریدهای نوروزی و کاهش رعایت نکات بهداشتی و استفاده نکردن برخی ها از ماسک  نگران هستند و وزیر بهداشت هم در این باره اظهار نگرانی کرده است.

سعید نمکی وزیر بهداشت  با هشدار درباره خطر خیز چهارم کرونا با سفرهای نوروزی گفت: عید نوروز در پیش است و ما همه نگران هستیم. مسافرت به عنوان اصلی ترین عامل در گردش ویروس بسیار موثر است و به عنوان وزارت بهداشت مطلقا موافق هیچ مسافرتی نیستیم. فکر می کنیم مانند سال گذشته که ایستادیم و گفتیم از ۲۵ اسفند فرصتی برای احیا و بازتوانی کادر بهداشت داشته باشیم، امسال هم باید از رفت و آمدها جلوگیری کنیم؛ این درحالی است که سال گذشته ویروس ووهان بود با قدرت ابتلا و کشندگی کمتر، اما اکنون در خوزستان صحنه های دردناکی می بینیم. در عرض ۴۸ ساعت ریه بیمار پُر است و فرصت عمل به ما نمی دهد.

وی افزود: با چنین ویروس سهمگینی می خواهیم مسافرت هم برویم؟. می دانیم مردم خسته هستند و حوصله شان سر رفته و صنعت گردشگری آسیب جدی دیده است، اما همه دنیا این طور است  ناچاریم برای حفظ سلامت مردم روی برخی دستورالعمل ها بایستیم. یکی از دغدغه های ما همین تعطیلات نوروز بوده و پیشنهاد ما این است که تردد و مسافرت نباید باشد. از جاده های پرازدحام و ترددهای بی رویه و درهم آمیختگی جمعیت آلوده از اقصی نقاط و انتقال یک ویروس موتاسیون یافته به شدت اضطراب داریم.

کرونای انگلیسی با سفر تخت بیمارستان ها را پر می‌کند

«تنها ظرف مدت یک هفته مادر و خواهرش را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌بود؛ خواهرش در مراسم خاکسپاری مادر به کرونا مبتلا شده‌بود و وقتی به بیمارستان رسید در کمتر از یک ساعت فوت کرد»؛ این ماجرا روایتی از وضعیت این روز‌های خوزستان است که مشاور وزیر بهداشت آن را روایت کرده و در صورت ادامه شیوع افسار‌گسیخته کرونای انگلیسی در کشور این روایت مصادیق بسیاری پیدا خواهد کرد. هم‌اکنون وضعیت خوزستان وخیم است، چهارمحال و بختیاری، البرز و قزوین هم وضعیت مناسبی ندارند. معاون درمان وزارت بهداشت از شناسایی ۳۴۴ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی خبر می‌دهد و این آمار رو به افزایش است و این ویروس جهش یافته گاهی در طول دو تا سه روز فرد را از پای در می آورد.

رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه وضعیت استان خوزستان با شرایط قرمز هنوز مطلوب نیست، گفت:  رعایت دستورالعمل ها در خوزستان نسبت به دو هفته قبل خیلی بهتر شده است همچنان محدودیت تردد در استان داریم و خودروهای با پلاک غیر بومی خوزستان نمی‌توانند وارد استان شوند و افراد در صورت تخلف با جرایم سنگینی مواجه خواهند شد، همچنین خوزستانی ها هم نمی‌توانند از استان خارج و به استان دیگری وارد شوند. در مورد پروازها هم محدودیت ایجاد شده است و افرادی که بخواهند از خوزستان با هواپیما یا قطار خارج شوند باید تست منفی کرونا داشته باشند.

وی افزود:  رعایت دستورالعمل ها در برخی شهرهای خوزستان به زیر ۲۰ درصد رسیده بود و اکنون رعایت دستورالعمل ها در برخی شهرهای استان به حدود ۵۰ درصد و در برخی دیگر به ۸۰ درصد رسیده است‌ و هنوز هم به حد مطلوبمان نرسیده‌ایم‌.

رییسی درباره رعایت دستورالعمل ها در سطح کشور بیان کرد: متاسفانه در سطح کشورهم شاهد افت در رعایت دستورالعمل ها بودیم و میزان رعایت ها به حدود ۷۰ درصد رسیده بود و در سه هفته کاهش شدیدی داشت و در حال حاضر وضعیت خیلی مطلوب نیست ولی در سراسر کشور رعایت دستورالعمل‌ها حدود ۷۶ درصد تخمین زده می‌شود. باید یادمان باشد که رعایت دستورالعمل ها اگر کمتر از ۸۵ درصد باشد، خیلی خیال ما راحت نیست.

کرونای انگلیسی در خوزستان

شهرهایی که سفر به آنها ممنوع است؛ تست منفی کرونا شرط سفر با قطار و هواپیما 

علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه سفر‌های نوروزی به شهر‌های قرمز و نارنجی کاملاً ممنوع است گفت: در شهر‌های زرد و آبی با رعایت دستورالعمل های سختگیرانه فقط مجوز سفر‌های ضروری داده می‌شود.

وی افزود:در تمام شهر‌های قرمز و نارنجی سفر ممنوع است و رنگ بندی نهایی شهر‌ها ٢۵ اسفند اعلام می‌شود و هر هفته رنگ‌بندی‌ها اعلام خواهد شد،تعطیلات بعد بعد از واکسیناسیون  شرایط بهتر و راحت تری از حیث مسافرت و مهمانی داریم.

شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند و ارومیه، اشنویه، خوی، ماکو، نقده در استان آذربایجان غربی، شهرضا در استان اصفهان، امیدیه، ایذه، باغ ملک، حمیدیه، شوش، هفتکل، هندیجان و اندیمشک در استان خوزستان، دهلران در استان ایلام ،دامغان و شاهرود در استان سمنان، پاسارگارد، گراش، لامرد،خنج و مهر در استان فارس، سیرجان در استان کرمان، کهگیلویه و گچساران در استان کهگیلویه و بویر احمد، گرگان در استان گلستان، رودبار و رودسر در استان گیلان، آمل، رامسر و ساری در استان مازندران و خمین در استان مرکزی شهرهای با وضعیت نارنجی کرونا هستند و سفر به آنها ممنوع است.

سفر با هواپیما

 کرونای انگلیسی و رعایت دستورالعمل ها در رنگ بندی شهرها اعمال شود

علیرضا زالی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه قرار است شیوه نامه‌های دقیق تر سفر ابلاغ شود، گفت: نمی توان شرایط را پیش بینی کرد و موج سوم نشان داد سرعت بیماری به قدری زیاد بود که نمی توانستیم شرایط را پیش بینی کنیم و باید چند روز آینده تحلیل بیشتری نسبت به شرایط داشته باشیم .

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در تهران با اشاره به سرعت بالای شیوع کرونای انگلیسی گفت: در یک واحد اداری بیمارستانی در تهران فردی به کرونای انگلیسی مبتلا شده بود و تست بیش از صد نفر از کارکنان فردای آن روز مثبت شد چرا که ویروس جهش یافته قدرت سرایت و شدت بیشتری دارد.

زالی بیان کرد: گروه‌های سنی ۱۰ تا ۲۵ سال در این روز‌ها بیشتر مبتلا می‌شوند همچنین بیماران بیشتری جان خود را از دست می‌دهند چرا که مبتلایان با شرایط وخیم به بیمارستان مراجعه می‌کنند و درصد مرگ و میر قبل از مراجعه به بیمارستان و در بخش اورژانس بالا رفته است و بررسی در خوزستان نشان می‌دهد که بیماران با حال بدتر مراجعه می‌کنند و مرگ و میر در ساعات اولیه بالاست.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در تهران بیان کرد: پیشنهادها ما این است که شاخص رنگ بندی شهرها برای سفرها تغییر کند و سه شاخص به شاخص‌های قبلی افزوده شود، میزان نرخ تغییرات بیماری در هفته های آینده و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در رنگ بندی ها اعمال شود زیرا در شهر آبی و زردی که دستورالعمل های بهداشتی رعایت نمی شود شرایط مانند شهر قرمز و نارنجی است همچنین آمار ویروس جهش یافته در رنگ بندی ها شهرها اعمال شود چرا که ممکن است یک شهر آبی با شیوع کرونای انگلیسی چند روزه به سرعت به شهر قرمز تبدیل شود.

دستورالعمل‌های سفر ابلاغ خواهد شد

رحمانی فضلی رئیس قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا بیان کرد: موضوع سفر، سیاحت و زیارت امری اجتماعی است که مورد بررسی قرار گرفت. ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده است که به جز شهرهای قرمز و نارنجی شهروندان می توانند با رعایت دستورالعمل‌ها به صورت مضاعف سفر داشته باشند. قطعا دستورالعمل‌های جدید ابلاغ خواهد شد و برای دستگاه ها به صورت جداگانه وظایفی نوشته شده است که باید به صورت کامل نسبت به اجرای آنها اقدام کنند.

وی تاکید کرد: امیدواریم با رعایت کامل دستورالعمل‌ها نوروزی با نشاط داشته باشیم و باید مراقب باشیم که پس از نوروز با یک شیوع دیگر مواجه نشویم که این نشاط و شادابی را به غم تبدیل کند.

رحمانی فضلی گفت: وزارت بهداشت و ستاد ملی در همین راستا نگرانی هایی را مطرح می کنند. رهبر معظم انقلاب نیز روز گذشته اعلام کردند که خودشان به سفر نخواهند رفت و مردم نیز باید به سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا توجه کنند. بی تردید باید حداقل سفر و حداکثر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی محقق شود. در این راستا ما زمینه ها را فراهم می کنیم اما بیش از همه مشارکت مردم در این حوزه لازم است.

سفر نوروزی

استان های رکورددار بستری و مرگ کرونا

اینها در حالی است که آمارها از کاهش دستورالعمل های بهداشتی در شهرهای مختلف خبر می دهد، 

سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت هم با اشاره به کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور  گفت:  نمودار موارد مثبت بستری روزانه در برخی استان‌های کشور رو به افزایش است. به طوری که در استان خوزستان شاهد شیب بسیار تند موارد بستری روزانه و در استان‌های چهارمحال بختیاری، قزوین و البرز شاهد ایجاد روند افزایشی در موارد بستری بیماران مبتلا به کووید-۱۹ هستیم.

وی افزود: در هفته گذشته بیشترین موارد بروز موارد مثبت بستری به ترتیب در استان‌های خوزستان، مازندران و چهارمحال بختیاری و بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ به ترتیب در استان‌های خوزستان، مازندران و سمنان گزارش شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه به دنبال عادی‌انگاری شرایط بیماری در هفته گذشته نیز شاهد تداوم روند کاهشی در میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کشور بوده‌ایم و استان‌های کردستان، قم و گلستان دارای پایین‌ترین میزان عمل به توصیه‌های بهداشتی در کشور شناسایی شده‌اند.

وی بیان کرد: همانطور که بارها اعلام کردیم بین کاهش عمل به توصیه‌های بهداشتی و افزایش موارد ابتلا، بستری و به دنبال آن افزایش در موارد مرگ و میر ناشی از کرونا رابطه مستقیم و معنی‌داری وجود دارد. بنابراین وجود روند نگران‌کننده کاهشی در عمل به توصیه‌های بهداشتی در کشور و تقارن آن با شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در بسیاری از استان‌ها می‌تواند به عنوان زنگ خطری جدی در جهت ایجاد خیز جدید بیماری قلمداد شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۷ ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
وقتی منع تردد باید باشه که قرنطینه کامل اجرایی بشه
وقتی همه جا بازه و ما هم از صبح سرکار با 100 نفر سروکار داریم ما ایمن هستیم ؟
اما وقتی با ماشین شخصی میخایم دو روز بریم تو ملک شخصی خودمون استراحت کنیم نا ایمنه و خطرناک ؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۶ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
مرگ بر سازمان صحیونیت جهانی بهداشت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۳ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
هرچند می دانم انتشار نمی دهید ولی
کرونا دروغه کرونای انگلیسی دروغی بزرگ تر
همه بازی امریکا است این بیماری که هست آنفولانزا aوbهست نه کرونا
کرونای واقعی مسولینی اند که به هر بهانه ای به مردم ضربه می زنند
و با دشمن دست می دهند و دم از مذاکره می زرنند
باید کرونای حقیقی را شناخت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۳ ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
مجنونی نه مجنونی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۵ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
چرا حرف سازمان صحیونیسیت جهانی بهداشت را گوش می دهید چرا حرم کربلا را بستید
یاد این حرف افتادم
دارالشفاء عالم را می بندند
بعد به دنبال دوا می روند
ننگ بر سازمان جهانی بهداشت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۳۶ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
احسنت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۴ ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
واقعا چرا کربلا می بندین چرا اروپا بازه ها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۳ ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
قطعا مراجع تقلید از شما بیشتر میفهند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۸ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
بله آنزمان که اروپا را باز کرده بودید باید فکرش را می کردید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۴ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
ضعیف ترین کشور در مدیریت کرونا ایرانه، خودشون واکسن فایزر رو زدن مردم بدبخت هم هی باید له له بزنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۴ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
خیلی مسخره هست خوب کلا هر نوع مسافرتی رو ممنوع کنید!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۷ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
چرا جلوی سفر با اتوبوس و قطار و هواپیما رو نمیگیرن؟ فقط راننده های باربری اجازه داشته باشند و شغل های ضروری با هماهنگی ستاد کرونا، بقیه حق مسافرت نداشته باشند، مثلا همون راننده های باربری هم با خانواده شون تردد نکنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۴ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
یکی توضیح بده چرا سفر با هواپیما و قطار و اسکان تو هتل ایرادی نداره ولی سفر با ماشین شخصی و اسکان تو ویلای شخصی خطر داره؟؟؟؟!!!!!!
Pakistan
زهرا ناصری
۱۵:۳۱ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
خدا لعنت کند بر کروناویروس
Iran (Islamic Republic of)
Dr.Lm
۱۴:۳۱ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
☆☆سفرهای نوروزی را چرا ممنوع نمی کنند؟؟؟؟چون جون مردم برایشان مهم نیست.
●■اگر مهم بود می آمدند و صف گوشت ،مرغ،روغن و...جمع می کردند که آلودگی به کرونا کمتر شود.
■□پارسال هم در اول کرونا بود که آمدند و گفتند ماسک زدن هیچ فایده ای ندارد بعد خودشان چند ماه بهد آمدند و گفتند ماسک اجبار است.
چرا این کار را کردند؟؟؟؟چون ماسک نداشتند که بخواهند به مردم بدهند وقیمت ماسک هم بالا رفته بود.
●○حالا شما خودتان تصمیم بگیرید سفر رفتن در این ایام خوب است یا بد.
Iran (Islamic Republic of)
جواد
۱۳:۵۳ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تکلیف کسایی که عید مسافرت نمیرن بخاطر اینکه بقیه کرونا نگیرن ولی بقیه میرن مسافرت و مریض میشن و اونا رو مریض میکنن چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
مرجان
۱۶:۴۹ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
مهدی ۳۱۳
۱۳:۴۸ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
خوب اگه میگید دور سفر را خط بکشیدُ

اگه میگید نوروز در پیش است و نگرانیم ...

اگه میگید کرونای انگلیسی با سفر تخت بیمارستان ها را پر می‌کند ...

خوب چرا تردد و مسافرتها، بین شهرهای قرمز و شهرهایی مانند یزد هنوز برقراره ؟!

مثل پارسال که جریمه ۵۰۰هزارتومنی گذاشتید، این دفعه جریمه ۲ میلیون تومنی بزارید،‌بعد ببینید که مردم میرن مسافرت یا نه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۵ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
جریمه 2 میلیونی هم کمه یه 10 میلویونی بشه کسی جرات مسافرتم پیدا نمیکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۱ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
من که دیگه خسته شدم از بس یا برای سیما پیام دادم یا توی باشگاه،در بخش تبادل نظر،خبرهای مربوط به سفرهای نوروزی اعتراض کردم که و از مسئولین درخواست کردم جلوی هر سفری،به هر شکلی و به هر شهری را بطور کل بگیرند.بی فایدست.هر چقدر هم که داد بزنیم صدایمان را مسئولین نمیخواند بشوند.انگار که از عمد میخواند ملت را درگیر کنند.همانطور که داریم وضع خوزستان را میبینیم و اقدام مسئولین را.گذاشتند مردم این شهر صددرصد گرفتار شوند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۳ ۰۳ فروردين ۱۴۰۰
ما در حالت عادی هم نمی توانستیم مسافرت بریم .
یعنی عید خونه بودیم الان هم هستیم .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۱ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
بازارهای شلوغ و چشنواره برگذار می کنید و صف درست کردید اشکال نداره ؟ ملک مون توشهرستان دزد زده نریم سفر ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
رضا
۱۳:۲۲ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
بسم الله الرحمن الرحیم
بخدا مردم را دیوانه کردید با این تبلیغات ضد کرونایی؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۲ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
خدا لعنت کنه که کسانی را بخاطر منفعت جیبشان مراسمات دینی ومذهبی وشخصی وتشیع جنازه هارا برگزار کردن واین ویروس را بیشتر ازهر وقت دیگر برسلامت مردم تحمیل کردند علی لعنت الله
Iran (Islamic Republic of)
مهدی
۱۳:۴۴ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
اونایی هم که در تشییع جنازه استاد شجریان شرکت کردند رو هم خدا لعنت کنه؟؟؟!!!

اونایی که در کنار دریا توی هم میلولند چی؟؟؟!!!

اونایی که توی بازارها الکی میچرخند و یا توی کافه ها کنار هم قهوه ترک می خورند چی؟؟؟!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۴ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
خدا لعنت کنه اونایی رو که چشمشون رو روی همه چیز بستن و فقط گیر دادن به مراسمات مذهبی.
Iran (Islamic Republic of)
مرجان
۱۶:۵۲ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
اونایی ک تو کنسرتا جیغ میکشن چی،تو تشییع جنازه ،اونایی ک فرودگاه رو پر از ازدحام کردن ک برن ترکیه چی؟؟؟!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۶ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
مثال بیار . محرم که فاصله ها کاملا حفظ می‌شد چطور جاده چالوس رو نمیگید فقط مشکل شما این مراسم ها نه کرونا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۷ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
ببین ویروسی وجود نداره بازیه بازی برخی مسول که عیب هاشونو بپوشونن به بهانه کرونا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۰ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
مردم شب عیدی تو ادارات و بانک و بازار تو سر و کول هم هستن اینا میگن مسافرت خطر داره.
تموم کنید این حرفارو.مسافرت هم مثل تجمعات داخل شهر.چه فرقی میکنه.انقدر جو ندید
Iran (Islamic Republic of)
امیر
۱۱:۳۸ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
جالبه شلوغی های ، صف های همه روزه مرغ و روغن و ... کرونا نمیاره. اینکه یه خانواده سالم با خودروی شخصی بره خونه پدری اونم تو یه شهرستان خلوت. خطرآفرینه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۴ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
خواهشا سفر نکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۶ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
اگه با اتوبوس مسافرت بری کرونا نمی گیری.
Iran (Islamic Republic of)
Jamali
۰۹:۳۱ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
چرا در فکر سفر نباید باشیم وقتی آزمون های چند هزار نفری برگزار شد؟ مگه موقع آزمون ها کرونا فرار می‌گیرد میرفت؟؟؟
با وجود تجمعات مجوز دار ما هم به این نتیجه رسیدیم که کرونا تموم شده و باید به سفر بریم تا خستگی این یکسال رو به در کنیم.
خیلی نگران هستید برید به مسئولینی که مجوز برگزاری دکتری رو دادن بگید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۶ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
با کی لج میکنی؟؟؟شابد اونا به سلامتی ما اهمیت ندن خودمون باید برامون مهم باشه !
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۱:۰۳ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
دوست گرامی واقعا مشکل شما آزمون دکترا است؟؟ خداوکیلی ازمون دکتراطی چند ساعت برگزار میشه که شما اینقدر میگی خطرناکه؟ بعدشم مگه هر چند هزار نفر رو یک جا جمع میکنن؟؟
طرز تفکر کسی که تحصیل کرده است و میخواد ازمون دکترا بده این باشه وای به حال بقیه
#خود خواه نباشیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۵ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
یک سوال فنی : چرا تو اتوبوس عمومی برای سفر کسی کرونا نمی گیرد ولی در اتومبیل شخصی کرونا می گیرد؟!
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۹:۲۲ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
ما ساکن بندر انزلی هستیم و در نقشه زرد اعلام شده که بر اساس این که سفر به مناطق زرد ازاده این جا شلوغ میشه خداوکیلی ما چه گناهی کردیم که باید چوب بی فکری مسولان و مردم مسافرت دوست رو بخوریم ؟؟بعضی ها میگن ما در شهر های شمالی ویلا داریم میریم تو ویلای خودمون اخه دوستان عزیر این موارد رو به کسایی بگید که شما رو نمیبینه با اینکه ویلا دارید در سطح شهر رژه میرید و یک ساعتم در ویلاتون بند نمیشید و هیچ پروتکلی رو رعایت نمیکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۴ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
اون زمان که ویلاها رو خداد تومن به همین بدبختا میفروختین ازین حرفا نبوووود ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۱ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تا جایی که ما میدونیم همه چیز تو شهرهای شمالی دوبله سوبله مخصوص مسافرا به فروش میرسه پس الکی فیلم بازی نکنید که ناراحتید از اینکه مسافر بیاد شمال
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۲ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
با این طرز فکر تا میتونید شمال بیایید لابد مرگ عزیزانتون واستون اهمیتی نداره
بعدشم این شما ها هستید که بیجار های کشاورز های بدبخت رو میخرید و ویلا میسازید و بعد کسی نامه فدایت شوم واسه شما ننوشته که بیاید ویلا بخری نیا ویلا بخر الکی هم سر فروخت زمین و ویلا و گران فروشی به کسی تهمت نزنید و جمع نبندید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۷ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
خواهشا انقدر جو سازی نکنید انقدر که از سفز های نوروزی میگید از صف های مرغ و گوشت و اجیل نمیگید از گرونی نمیگید فقط نوروز کرونا هست؟ بخدا صف های مرغ بی اندازه شلوغ و بدون رعاست پروتکل ها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۸ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
چرا ما نمیریم تو صف مرغ؟؟
نه سفر میریم نه صف مرغ چون سلامتی خودمون و بچه هامون مهمه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۷ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
سفری که ممکن است با چون چندین نفر بازی کند آیا سفر است؟
Iran (Islamic Republic of)
عمار
۰۷:۵۴ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
بنام خداوند جان و خرد :
خداوند جل جلاله در قرآن هدایتگر و نورانی کل بشریت می فرماید خود را به دست خود به حلاکت نی افکنید یعنی با علم دانسته که می دانید خطر مرگ و کشته شدن غیر قابل جبران است بی جهت و بی دلیل و برای هیچ اهداف ارزشی وجود ندارد خودتان را الکی برای هیچ و پوچ به کشتن ندهید تا اینجای مطلب رو گرفتید

در قانون رانندگی باید قوانین رانندگی را هوشیارانه و با دقت انجام دهید و سرعت را بکشید تا کشته نشوید در بحث ویروس منحوس تروریستی بی رحم کشنده هوشمندکرونا هم باید به تمامی دستورالعملهای ستاد ملی کرونا احترام بگذاریم و مجدانه رعایت کنیم تا کشته نشویم . والسلام و صلوات التماس دعا و التماس تفکر .
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر