تعطیلی آرامستان‌ها در روزهای پنجشنبه غریبان و پنجشنبه آخرسال

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرداری کرمانشاه از تعطیلی آرامستان‌ها در روز‌های پنجشنبه غریبان و پنجشنبه آخرسال خبر داد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، یحیی عیدی رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرداری کرمانشاه با اشاره به انتقال سریع ویروس کرونا در تجمعات و مکان‌های شلوغ، گفت : در همین راستا بر اساس مصوبه ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان، آرامستان‌های کرمانشاه روز‌های پنجشبنه غریبان و پنجشنبه آخرسال تعطیل است.

او گفت : با توجه به اینکه این احتمال وجود دارد مردم در روز‌های جمعه بعد از آن مراجعه کنند، روز‌های جمعه بعد از این دو روز هم تعطیل شده و در مجموع چهار روز ۲۱ و ۲۲ و نیز ۲۸ و ۲۹ اسفند آرامستان‌های کرمانشاه تعطیل است.

عیدی از مردم خواست به هیچ عنوان در این روز‌ها به آرامستان‌های کرمانشاه مراجعه نکنند و بدانند این تصمیم برای حفظ سلامت و جان خود آنهاست.

این مسئول ادامه داد: البته توقع این است که مردم در سایر روز‌ها هم به آرامستان نیایند، چرا که حضور جمعیت در یک مکان می‌تواند موجب انتقال سریع ویروس کرونا شود و در شرایطی که کرونای انگلیسی هم در استان شناسایی شده، خطر حضور در مکان‌های شلوغ به مراتب بیشتر شده است.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرداری کرمانشاه با اشاره به شلوغی هفته بازار‌ها و روزبازار‌ها در روز‌های پایانی سال گفت: در همین راستا اهتمام ویژه‌ای بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی در این مراکز داریم و در حال حاضر در کنار تذکرات و برخورد با فروشندگانی که دستورالعمل ها را رعایت نمی‌کنند، اقداماتی همچون توزیع ماسک رایگان در سطح بازار را هم در دستورکار قرار داده ایم.

عیدی گفت: در بحث سیستم حمل و نقل شهری هم ضدعفونی و گندزدایی تاکسی و اتوبوس‌ها توسط هشت اکیپ سیار در حال انجام است و با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، سلامتی رانندگان به طور مرتب بررسی می‌شود.

او افزود: در میدان بار هم که تجمع بسیار است، یک اکیپ بهداشتی مستقر شده و تذکرات لازم بابت رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک داده می‌شود.

عیدی گفت: اجرای دستورالعمل ها توسط دستگاه‌های مسئول یک طرف قضیه است، اما طرف اصلی خود مردم هستند که باید برای حفظ سلامت خودشان دستورالعمل ها را رعایت کننند.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرداری کرمانشاه افزود: ما تاحدی می‌توانیم تذکر بدهیم و برخورد کنیم، اما درنهایت این خود مردم هستند که باید همکاری کرده و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

این مسئول با اشاره به افزایش بستری بیماران کرونایی در استان‌های همجوار گفت: این زنگ خطری برای استان است و همه باید همکاری کرده و مانع این شویم که استان به چنین وضعیتی گرفتار شود. شهرداری هم مانند دیگر نهاد‌ها با تمام توان در راستای اجرای هرچه بیشتر و بهتر دستورالعمل های بهداشتی پای کار است .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر