اجرای موفقیت آمیز طرح ماسک با رفع نواقص آن

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان گفت: نواقص طرح ماسک برای رهگیری بیماران مبتلا به ویروس کرونا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان رفع شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، سید مهدی برهانی مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان گفت: تعداد شهروندان مراجعه‌کننده به فروشگاه‌های زنجیره‌ای زیاد است و بررسی سلامت آن‌ها از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا کار زمان‌بر است و منتظر ماندن افراد برای بررسی سلامتشان موجب شلوغی می‌شود و خطر انتقال ویروس کرونا را افزایش می‌دهد.

او ادامه داد: همه مراجعه‎‌کنندگان به فروشگاه‌های زنجیره‌ای کارت شناسایی همراه ندارند و همین موضوع نیز از دیگر عوامل مانع اجرای موفقیت آمیز طرح ماسک است.

برهانی بیان کرد: بیش از ۵۷ شعبه فروشگاه زنجیره‌ای در استان سمنان به شهروندان خدمات ارایه می‌دهند و با توجه به حجم مراجعه مشتریان اجرای طرح ماسک مشکل است و همچنین اجرای این طرح به تجهیزات و نیروی انسانی خاص این کار نیاز دارد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان بیان کرد: نقص‌های اجرای طرح ماسک طی نامه اداری به دستگاه‌های مرتبط در حوزه بهداشت گزارش شده است.

او یادآور شد: نظارت بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان سمنان از لحاظ رعایت نکات بهداشتی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا با جدیت دنبال می‌شود و تاکنون تخلفی ثبت نشده است.

سید مهدی برهانی تصریح کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای که در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی سهل‌انگاری کنند بدون چشم پوشی پلمب خواهند شد و تا کنون واحد فروشگاهی در این زمینه در استان پلمب نشده است.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان ابراز داشت: تمرکز فروشگاه‌های زنجیره‌ای بر ممانعت از حضور مراجعه‌کنندگان بدون ماسک به داخل فروشگاه و قراردادن محلول ضدعفونی در داخل فروشگاه به عنوان مهمترین اقدام در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اهتمام دارند.

او گفت: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمع و شلوغی در کنار صندوق و غرفه از دیگر عوامل مهم و موثر در پیشگیری از شیوع کرونا است.

انتهای پیام / گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر