اختصاص بسته هاي معيشتي به خانواده مدد جويان بند نظاميان

رئيس سازمان قضايي نيروهاي مسلح گلستان از اختصاص بسته هاي معيشتي به خانواده مدد جويان بند نظاميان خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، حجت الاسلام محمد اسماعيل زارعي رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح گلستان دربازدید  از بند نظامیان کانون اصلاح و تربیت گرگان  گفت: زندانی شدن سرپرست خانوار زمینه ساز بروز آسیب‌های اجتماعی زیادی برای اعضای خانواده وی خواهد بود.

زارعی گفت: دستگاه‌های مسئول و خیرین جامعه باید با حمایت از خانواده‌های مددجویان به یاری و کمک آنان اقدام کنند تا از دیگر آسیب‌های اجتماعی مصون بمانند.

او از کمک فرمانده سپاه نینوای استان برای اهدای بسته‌های معیشتی به خانواده مدد جویان بند نظامیان تقدیر کرد و گفت: با توجه به تعداد کم مددجویان بند نظامیان می‌توانیم حمایت‌ها و کمک‌های ضروری و هدفمند بیشتری به این افراد داشته باشیم.

زارعی گفت: حمایت‌های مادی، معنوی و فرهنگی از خانواده زندانیان، موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهد شد.

او با بیان اینکه در کنار حمایت‌های معیشتی باید از حمایت‌ها و امتیازات قانونی برای کمک به مددجویان بند نظامیان استفاده کنیم، افزود: به دلیل تبعات و آثار منفی مجازات حبس، قانونگذار در برخی جرائم قاضی را مخیر نموده تا مجازات دیگری غیر از حبس برای محکومین در نظر بگیرد.

این مقام قضایی گفت: این مجازات‌های جایگزین حبس شامل دوره مراقبت، جزای نقدی، خدمات عمومی رایگان، جزای نقدی روزانه و محرومیت از حقوق اجتماعی است.

او افزود: طبق قانون قاضی اختیار دارد از امتیازاتی مانند مجازات جایگزین حبس، تعلیق مجازات، آزادی مشروط و یا تخفیف مجازات در صدور احکام استفاده کند.

زارعی  گفت: هدف از اعمال چنین مجازات‌هایی کمک به محکومین بند نظامیان و کاهش جمعیت کیفری بند نظامیان در استان است.

او با بیان اینکه در نیرو‌های مسلح، سربازان وظیفه بیشتر در معرض آسیب جرم قرار دارند، گفت: فرماندهان باید از نبوغ کار آفرینی سربازان به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

زارعی گفت: اگر بتوانیم اوقات سربازان را به سمت مهارت آموزی سوق دهیم چه بسا این افراد بتوانند به عنوان کار آفرین به حرفه مورد علاقه خود ادامه دهند.

 غلامرضا سرلک، سرپرست اداره کل زندان‌های استان گلستان  نیزگفت: شرایط مددجویان بند نظامیان از جهت کمی و کیفی، اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی و ارائه خدمات حرفه آموزی بسیار مطلوب است.

وی افزود: خانواده این مددجویان با مشکلاتی روبرو هستند که با سرکشی به آنان درصدد رفع آن هستیم.

سرلک گفت: اعمال تخفیفات قانونی از سوی سازمان قضایی برای حبس زدایی کمک شایان توجهی به خانواده این عزیزان محسوب خواهد شد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر