استاندار خوزستان:

تحریم ها در توسعه نیافتن کارخانجات تبدیل ضایعات تاثیر داشتند

سلیمانی دشتکی گفت: تحریم‌ها مهم‌ترین دلیل توسعه نیافتن کارخانجات تبدیل ضایعات در خوزستان است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان با اشاره به تجربه موفق دفع پسماند زباله در برخی شهر‌های کشور، گفت: وجود یک سیستم تبدیل ضایعات در شهر‌های بزرگ خوزستان لازم است، اما تحریم‌ها توسعه این کارخانجات را با مشکل مواجه کردند.

او با اشاره به اینکه در صورت رفع تحریم‌ها می‌توان به دنبال سرمایه گذار برای ساخت این کارخانجات بود، افزود: استفاده از تجربه موفق دیگران در این زمینه نیز حائز اهمیت است و مدیران با برگزاری نشست با سرمایه گذاران، آنان را تشویق به ایجاد سیستم‌های بازیافت زباله نمایند.

سلیمانی دشتکی با ذکر اینکه ۵۰ میلیارد تومان برای دفع بهداشتی زباله به استان خوزستان اختصاص می‌یابد، بیان کرد: تامین هزینه دفع زباله در روستا‌ها مشکل نیست، اما در شهر‌های بزرگ همچون اهواز و آبادان از توان استان خارج است.

هم اکنون چندین شهر مهم خوزستان از جمله اهواز، آبادان و ایذه با مشکلات دفع بهداشتی زباله و نفوذ شیرابه‌ها به آب‌های زیر زمینی دست به گریبان هستند و مهم‌ترین راه برای جلوگیری از یک بحران محیط زیستی، ایجاد کارخانجات و صنایع تبدیلی در استان است.

انتهای پیام/ن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر