موزه مشاغل قدیمی سنندج احداث می‌شود

رئیس دانشگاه کردستان گفت: احداث موزه مشاغل قدیمی سنندج یکی از طرح‌های پژوهشی در خصوص تاریخ است که این طرح در دستور دانشگاه کردستان قراردارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، رحمت صادقی رئیس دانشگاه کردستان اظهار داشت: این طرح به منظور معرفی مشاغل قدیمی و فراموش شده سنندج در دست اجرا است.

اوبه فعالیت‌های پژوهشکده کردستان شناسی این دانشگاه در سال گذشته اشاره کرد و افزود: گروه زبان و ادبیات کُردی مجله پژوهشنامه ادبیات کردی را بخوبی مدیریت کرده و توانستند درجه "ج" را برای آن دریافت کنند.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: تدوین اطلس فرهنگی استان، طرح توسعه اشتغالزایی روستایی برای تعداد زیادی از روستا‌های استان، طرح مطالعه طراحی سند توسعه دهستان‌های استان و تعداد زیادی طرح‌های پژوهشی دیگر در خصوص تاریخ، ادب و فرهنگ کردستان در حال انجام است.

صادقی اضافه کرد: در حوزه پژوهش و بطور خاص در مبحث چاپ مقالات پژوهشی دانشگاه کردستان در سه سال اخیر به ترتیب ۳۴۲، ۴۸۴ و ۳۷۰ مقاله خارجی و ۳۱۹، ۳۵۸ و ۳۹۷ مقاله داخلی را منتشر کرده است.

او با اشاره به اینکه این آمار در هفت ماهه اول سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۲۹۹ و ۱۹۸ مقاله خارجی و داخلی است تاکید کرد: در کنار رسالت و ماموریت‌های بین المللی و ملی، برای خود رسالت و ماموریت محلی قایل هستیم و در راستای مسوولیت اجتماعی خود سعی کردیم از پتانسیل‌های نرم افزاری و سخت افزاری داخل دانشگاه برای توسعه منطقه و رفع مسایل و مشکلات آن استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه کردستان یادآور شد: در همین زمینه شبکه ملی جامعه و دانشگاه در قالب ۹ کمیته فعال است و نشست‌ها و وبینار‌های مختلفی بطور پیوسته برگزار می‌شود.

صادقی تاکید کرد: مرکز نوآوری پیشرفت منطقه‌ای با مشارکت بنیاد ۱۵ خرداد برای کار بر روی توسعه روستایی در این دانشگاه فعالیت دارد.

دانشگاه کردستان در سال ۱۳۵۳ کار خود را با عنوان دانش‌سرای عالی سنندج وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران آغاز کرد و در ادامه به عنوان یکی از پردیس‌های دانشگاه رازی کرمانشاه درآمد و در سال ۱۳۷۰ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، این مرکز آموزش عالی را با عنوان «دانشگاه کردستان» به رسمیت شناخت.

انتهای پیام/ع

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.