غروب زندگی ۶ بیمار کرونایی دیگر

با ثبت ۶ مورد فوت جدید در بیماران کرونایی در شبانه روز گذشته، تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۷۹۴ نفر رسید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۸ آزمایش تشخیص کرونا در خراسان جنوبی انجام شده است که مجموعا ۶۸ بیمار جدید شامل ۲۰ بستری و ۴۸ سرپایی شناسایی شده اند.

او افزود: از این تعداد ۳۴ نفر از بیرجند، ۱۱ نفر از زیرکوه، ۹ نفر از درمیان، ۷ نفر از طبس، ۵ نفر از قاین و ۲ نفر از سربیشه بوده اند.

 مهدی زاده بیان کرد: با انجام ۷۱۱ آزمایش سریع کرونا نیز ۱۹۷ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: در حال حاضر ۲۶۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۵۳ نفر کرونا مثبت اند.

او عنوان کرد: از این تعداد ۲۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۵ نفر نامساعد است.


بیشتر بخوانید


مهدی زاده اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۷۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۵۷ بیمار شامل ۲۵ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب ترخیص شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۷ هزار و ۲۰۴ بیمار کرونا مثبت بهبود یافته اند یا در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

او افزود: تا روز گذشته ۴۹ هزار و ۵۵۶ آزمایش مولکولی تشخیص کرونا در خراسان جنوبی گرفته شده که منجر به شناسایی ۱۸ هزار و ۱۵۱ بیمار شده است.

انتهای پیام/ ر

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار