شهرداری مریوان به دلیل تخلفات زیست محیطی محکوم شد

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست مریوان از محکومیت شهرداری این شهر به دلیل عدم کنترل انتشار آلودگی و سوءمدیریت در جایگاه زباله خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، ابراهیم همت‌بلند رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست مریوان از محکومیت شهرداری این شهر به دلیل عدم کنترل انتشار آلودگی و سوءمدیریت در جایگاه زباله خبر داد و اظهار داشت: شهرداری مریوان به دلیل تخلفات زیست محیطی و رعایت نکردن استاندارد‌های دفع و دفن پسماند در محاکم قضایی به پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

او افزود: دفن نامناسب زباله‌ها، ایجاد بوی نامطبوع و نفوذ شیرابه به سفره‌های آب زیر زمینی، ایجاد آلودگی جایگاه زباله در مسیر رودخانه گاران، عدم معرفی و جانمایی جایگاه جدید زباله و عدم راه‌اندازی کارخانه بازیافت زباله در طول سال‌های متمادی توسط شهرداری از مهم‌ترین مشکلات جایگاه زباله شهر مریوان است که سلامتی مردم را تهدید می‌کند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان مریوان بیان کرد: با ارائه مداک و مستندات لازم علیه شهرداری مریوان، این شهرداری به استناد مواد قانونی حفاظت و بهسازی محیط زیست، مدیریت پسماند، هوای پاک و حفاظت از خاک محکوم به پرداخت جریمه و خسارت زیست‌محیطی گردید.

همت‌بلند با اشاره به اینکه روزانه ۱۲۰ تا ۱۴۰ تن زباله در مریوان تولید می‌شود، تصریح کرد: باید به دلیل وجود پتانسیل‌های مختلف توریستی؛ ساماندهی پسماند و زباله به صورت علمی و اصولی مدیریت شود.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: