سرهنگ همه‌خانی خبر داد؛

طرح برخورد با تخلفات مخدوشی و پوشش پلاک در پایتخت

معاون آموزش وفرهنگ ترافیک پلیس راهور از تشدید طرح برخورد با مخدوشی و پوشش پلاک در سطح شهر تهران خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علی همه خانی معاون آموزش وفرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: طرح برخورد با مخدوشی و پوشش پلاک در سطح شهر تهران و برخورد قاطع با متخلفان در دستور جدی کار پلیس راهور فاتب قرار گرفته است.

سرهنگ همه خانی بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های اعمال شده بدلیل عدم شیوع ویروس کرونا این امر موجب شده معدود رانندگانی اقدام به تخلف پوشش و مخدوشی پلاک  کنند که این اقدام آن‌ها از دید و رصد پلیس دور نیست.

وی افزود: رانندگانی که اقدام به پوشش پلاک خود از طریق پوشاندن یا گذاشتن کاور و ... بر روی پلاک به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا و ... مینمایند نیز برابر مقررات علاوه بر اعمال قانون ۶۱۲۰۰تومان، (شصت و یک هزار و دویست تومان برای آن تخلف هم جریمه خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: عوامل پلیس راهور در سطح معابر پایتخت به صورت فیزیکی حضوردارند و همچنین با استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه با رانندگان متخلفی که پلاک خودرویشان را به هرنحوی دست کاری و مخدوش می کنند و یا با استفاده از کاور‌های مختلف می‌پوشانند، برخورد و اعمال قانون می‌نماید.

سرهنگ همه خانی ادامه داد: به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) هرگونه تغییر در ارقام پلاک و مخدوشی آن جرم بوده ودر صورت مشاهده مامورین پلیس ضمن جلوگیری از تردد این خودرو‌ها جهت رسیدگی و برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی می شوند.

وی افزود: برخی از رانندگان برای ورود به محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا نیز دست به پوشاندن پلاک می‌زنند که علاوه بر اعمال قانون با هماهنگی‌های بعمل آمده این افراد به مراجع قضایی معرفی تا برخورد قانونی لازم نیز صورت پذیرد همچنین رانندگان توجه داشته باشند که پلاک وسیله نقلیه‌شان همواره باید همانند روز اولی که پلاک را تحویل گرفتند بدون هیچگونه مخدوشی و دستکاری در جلو و عقب خودرو نصب شده باشد. 

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار