سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۵ اردیبهشت ماه

بازار امروز با افزایش نسبی تقاضا در نماد‌های بزرگ آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز چهارشنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) بازار با افزایش نسبی تقاضا در نماد‌های بزرگ و کوچک آغاز به کار کرد.

در آغاز بازار امروز, نبض مثبت در برخی گروه های بزرگ مشهود است.

رشد هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران امروز چهارشنبه در ساعت ۹:۱۰ با رشد هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۶۸هزار واحد قرار گرفته است.

نمادهای فملی، فولاد و وبملت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای شپنا، خودرو و شبندر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در گروه بانکی وتجارت در قیمت 250 تومان با نوسانات مثبت همراه است. در نماد وبصادر شاهد جهش بیش از 1 درصدی قیمت و قرار گرفتن نماد در محدوده 223 تومان هستیم. وبملت رشد بیش از 1.5 درصد دارد و در قیمت 471 تومان دنبال می شود.

فلزی ها از دیگر گروه های مورد توجه در معاملات امروز هستند بطوری که نماد فملی با پیشروی بیش از 4 درصدی قیمت دنبال می شود. فولاد با جهش 1.5 درصدی قیمت همراهست و در محدوده 1190 تومان در حال معامله است. ذوب افت حداکثری را تجربه می کند. #فخوز و #کاوه نیز در مدار مثبت قرار دارند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد دو هزار و ۳۳۹واحدی (۰.۲درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۶۹هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با افت ۰.۰۲درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۵۳نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۱۳نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نمادهای برکت، خودرو، شپنا، فملی، شتران، اپال و شستا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهایوسپهر، کرمان، شگویا، آریا، بپیوند، دماوند و پیزد در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۶۳۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۵۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

جمع صف‌های صف‌های خرید حدود ۲۸۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۷۴۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۴۵۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش کویر، سمگا و بنو به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام فولاد سپید فراب ۲۲۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید وسپهر، سیتا و باران در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۲۵۵میلیارد تومان (۹۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۳۵میلیارد تومان (۱۸درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۷۷نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف صنایع فولاد آلیاژی یزد ، فولای به ۴.۸درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«محصولات غذایی و آشامیدنی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۵۲۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۵۱۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

حدود ۱۹درصد از ۶هزار و ۲۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۶۲۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۷۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۶۴۵میلیارد تومان خواهد رسید.

رشد پنج هزار واحدی شاخص کل

رشد پنج هزار و ۲۰۲واحدی شاخص کل (۰.۴درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۱۷۲هزار واحدی قرار داد.

شاخص هم وزن ۰.۰۴درصد افت کرد.

ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از دو هزار و ۲۵۰میلیارد تومان رسید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: بورس ، بازار سرمایه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر