روز‌های خوش بندر ماهشهر از راه می‌رسند؛

دریافت مجوز احداث درمانگاه در شهر چمران/ اعتبار برای تکمیل شبکه فاضلاب تامین شد

نماینده بندر ماهشهر و بندر امام‌خمینی (ره) در مجلس از دریافت مجوز احداث درمانگاه در شهر چمران و اجرای پروژه‌های عمرانی در حوزه انتخابیه خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، حبیب آقاجری نماینده بندر ماهشهر و بندر امام‌خمینی (ره) در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهر چمران دریافت شده و همچنین با پیگیری‌های انجام شده درمانگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی در این نیز به بهره‌برداری رسیده است.

او افزود: بیمارستان ۱۶۸ تخت خوابه بندر ماهشهر در طول ۴ سال اخیر تنها ۴ ریال بودجه مصوب داشت که با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، در این دوره تعداد تخت‌ها به ۳۲۷ تخت افزایش یافته و ۶۵ میلیارد تومان برای آغاز پروژه احداث آن مصوب کردیم.

آقاجری بیان داشت: همچنین با پیگیری‌هایی که انجام دادیم، توانستیم برای بیمارستان‌های حوزه انتخابیه تجهیزات خوبی را فراهم کنیم که مجوز ۳ دستگاه سی. تی. اسکن در بندر ماهشهر، دستگاه رادیولوژی دیجیتالی بیمارستان راه زینب بندر امام‌خمینی (ره) بخشی از این تجهیزات بود.

نماینده بندر ماهشهر و بندر امام‌خمینی (ره) در مجلس با اشاره به احداث آزمایشگاه سلولی مولکولی بیمارستان صنایع پتروشیمی ادامه داد: جواب تست‌های پی. سی. آر در شهرستان گاهی با چند روز تاخیر به دست مردم می‌رسید که با پیگیری‌های انجام شده، این آزمایشگاه در بیمارستان صنایع پتروشیمی به بهره‌برداری رسید.

این مقام مسئول اظهار کرد: با پیگیری‌های امام جمعه شهرک طالقانی، بنیاد برکت قرار است درمانگاهی را در این شهرک بسازد که مشکلاتی در خصوص زمین محل احداث آن وجود داشت، در نشستی که ۲ روز پیش با فرهاد ابول‌نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار کردیم، مقرر شد زمین متعلق به شبکه بهداشت و درمان در اختیار بنیاد برکت قرار داده شده تا کار احداث این درمانگاه آغاز شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص مشکلات آب و فاضلاب بندر ماهشهر و بندر امام‌خمینی گفت: تاکنون ۳ هزار میلیارد ریال بودجه برای فاضلاب بندر ماهشهر و بندر امام مصوب کردیم و به دنبال آن هستیم تا در روز‌های آینده مقداری بودجه دیگر برای تکمیل شبکه فاضلاب بندر ماهشهر و بندر امام و آغاز احداث شبکه فاضلاب شهرک طالقانی و چمران دریافت کنیم.

آقاجری در خصوص طرح شیرین‌سازی آب دریا بیان کرد: دریا در منطقه ما آلوده است، تیم کارشناسی برای بررسی شیرین‌سازی آب دریا به شهرستان آمد که می‌گفتند این کار در منطقه صرفه اقتصادی ندارد و برای حل مشکل آب به دنبال انتقال آب از پشت سد هستیم که بهترین نوع آب است و پیگیری تامین آب از طریق سد در دست پیگیری است.

او در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه کشاورزی اظهار داشت: اگر زمین کشاورزی فاقد زهکش باشد، زمین به شوره‌زار تبدیل خواهد شد، زهکشی زمین‌های چمران برای کشاورزان به یک معضل تبدیل شده بود که این موضوع را نیز پیگیری کردیم و با کمک صنایع پتروشیمی و جهاد کشاورزی استان خوزستان، احداث زهکش برای زمین‌های کشاورزی ساحل سمت چپ رودخانه جراحی آغاز شده است.

حبیب آقاجری در خصوص پیگیری برای ترمیم جاده‌های روستایی بندر ماهشهر تصریح کرد: بودجه‌های خوبی از طریق وزارت نفت، صنایع پتروشیمی و بودجه ملی برای ترمیم و آسفالت جاده‌ی روستا‌های مقطوع به دب‌امیر، گرگر به گمبزون و بنیوار به هدامه مصوب کردیم که بعضی از آن‌ها در حال کار و بعضی دیگر در مرحله انتخاب پیمانکار هستند.

نماینده بندر ماهشهر و بندر امام افزود: در مجلس نهم بحث مجتمع آموزش عالی سلامت را پیگیری کردیم و با آغاز مجلس یازدهم نیز اقداماتی در این خصوص انجام دادیم که به امید خدا در ترم آینده این مجتمع با جذب دانشجو در رشته پرستاری کار خود را آغاز خواهد کرد.

او در خصوص اقدامات انجام شده برای ایجاد اشتغال در منطقه گفت: مجتمع پتروشیمی الماس بندر ماهشهر کلنگ‌زنی شده و به‌زودی کار احداث آن آغاز خواهد شد. با آغاز به کار این پروژه، حداقل ۴ هزار نفر برای احداث این پتروشیمی مشغول به کار خواهند شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اولویت نیرو‌های بومی در بحث استخدام صنایع، ادامه داد: حدود ۳۰ هزار شاغل در صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر وجود دارد که ۱۹ درصد از این تعداد، بومی شهرستان هستند که عدد بسیار کمی است.

آغاجری با اشاره به حضور نیرو‌های بومی کارآزموده و متخصص در شهرستان عنوان کرد: با توجه به اینکه صنایع پتروشیمی، دریا را آلوده و صیادی و دامداری را تعطیل و کشاورزی را نیز با مشکل مواجه کرده، حق مردم بندر ماهشهر و بندر امام است که اولویت استخدام با آن‌ها باشد.

او بیان داشت: از اصحاب رسانه درخواست دارم از اداره کار آمار اشتغال نیرو‌ها براساس کدملی در ۴ سال قبل از روی کار آمدن بنده را اخذ کنند و با ۱۳ ماهی که بنده نماینده هستم مقایسه کنند، به جرات می‌گویم تعداد نیرو‌های بومی جذب شده در این ۱۳ ماه نسبت به ۴ سال قبل، ۲ برابر شده است.

آقاجری در خصوص راه‌اندازی مجدد قطار بندر ماهشهر-بندر امام- تهران-مشهد تاکید کرد: مشکل اصلی این قطار، نبود مسافر به دلیل شرایط کرونایی است که پیگیر آن هستیم که این قطار را با حداقل یک واگن مجددا راه‌اندازی کنیم.

این مقام مسئول به اقدامات انجام شده در حوزه ورزش نیز اشاره کرد و گفت: این شهرستان از نبود یک ورزشگاه که در شان مردم باشد، رنج می‌برد و ما این موضوع را دنبال کردیم که در نهایت ۵۰ درصد بودجه‌ی احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بندر ماهشهر را صنایع پتروشیمی و  ۳۰ درصد را وزارت ورزش تقبل کردند و ۲۰ درصد مابقی نیز از اعتبارات استانی تامین خواهد شد.

او افزود: مکان احداث این ورزشگاه در کنار دریاچه نمک بندر ماهشهر که امکان دسترسی مناسب به شهر، فرودگاه و شهر‌های اطراف را دارد، جانمایی شده و به زودی کلنگ‌زنی خواهد شد.

حبیب آقاجری در خصوص اشتغالزایی از طریق صنایع پایین‌دستی و میان‌دستی اظهار داشت: ما این بحث را دنبال کردیم و مقدمات انجام آن فراهم است، اما سرمایه‌گذار وجود ندارد.

انتهای پیام/گ

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار