۲ هزار و ۶۳۲ نانوایی مازندران هوشمند شدند

۲ هزار و ۶۳۲ نانوایی در مازندران به دستگاه کارتخوان هوشمند مجهز شدند.

حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: در راستای اجرایی کردن طرح هوشمندسازی یارانه نان در مازندران، ۲ هزار ۶۳۲ دستگاه کارت خوان هوشمند توسط بانک سپه نصب و راه اندازی شد. ‎

او با بیان اینکه ۴ هزار و۷۶۰ نانوایی مازندران به دستگاه کارتخوان هوشمند مجهز می‌شوند،افزود:اجرای طرح کارتی شدن نان در استان توسط بانک سپه به طور مرحله‌ای درحال انجام است و به زودی همه نانوایی‌ها به دستگاه‌های هوشمند مجهز می‌شوند.

خیریانپور درخصوص مزایای اجرایی شدن این طرح، گفت: با اجرای طرح کارتی شدن نان، تخلفاتی نظیر قاچاق آرد و توزیع خارج از شبکه به خاطر برداشته شدن اختلاف قیمت آرد آزاد و یارانه‌ای به شدت کاهش می‌یابد.

او با بیان اینکه در این طرح نانوایان آرد را با قیمت آزاد از کارخانه خریداری می‌کنند، گفت: با توجه به اینکه فروش نان از طریق کارت و دستگاه هوشمند انجام می‌شود بنابراین نانوایان با توجه به تعداد و میزان فروش روزانه خود، مابه التفاوت نرخ آرد آزاد و یارانه‌ای را دریافت می‌کنند.

خیریانپور گفت: دستگاه‌های کارتخوان هوشمند به سامانه بانک مرکزی متصل است و اطلاعات فروش روزانه نان به این سامانه منتقل می‌شود که  فروش نان فقط با این دستگاه‌ها امکان‌پذیر بوده و مردم می‌توانند با هر نوع کارت بانکی بدون محدودیت خرید کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار