اولویت استخدام در صنعت نفت با نیرو‌های بومی است

معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی گفت: اولویت استخدام در شرکت‌های نفتی فعال در استان‌ها با نیرو‌های بومی است.

مهدی علی مددی در بازدید از تاسیسات شرکت نفت گچساران که امروز، چهارشنبه ۲ شهریورماه انجام شد، رفع و پیگیری مشکلات کارکنان صنعت نفت در مناطق عملیاتی را از مهمترین رویکرد‌های دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: امیدوایم در این زمینه بهترین تصمیم‌ها را برای برطرف شدن این چالش‌ها بگیریم.

او رویکرد وزارت نفت در دولت سیزدهم را تخصصی عنوان کرد و افزود: تصمیم گیری مشکلات و امور نفت تنها از سوی کارکنان این وزارت انجام می‌شود، بطوریکه اولویت جذب در استان‌ها با نیروی‌های بومی است و براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، تا ۳ ماه آینده آزمونی در این زمینه برگزار خواهد شد.

مددی با اشاره به انتقال مشکلات دولت قبل به دولت جدید ادامه داد: در این رابطه وزارت نفت برای برطرف شدن مشکلات و چالش ه، در هر استان یک نفر را برای حلقه ارتباطی و ارائه همه مشکلات به مرکز معرفی کرده است.

معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی می‌گوید: تصمیم‌های امروز در نفت جزیره‌ای نیست، بلکه یک زنجیره کامل است و ما با یک برنامه ریزی کامل و کارشناسی به جهت تسهیلگری مشکلات کارکنان تلاش می‌کنیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: نیاز استخدامی در صنعت نفت در دستور کار این وزارت قرار دارد و هم اکنون در حال تصویب آن هستیم.

او با اشاره به شکل گیری شورای مدیران منابع انسانی در دولت سیزدهم، گفت: این شورا با تعامل و هم افزایی همه مدیران منابع انسانی شرکت‌های تابعه شکل گرفته و زمینه رشد و تعالی سازمانی همکاران را نیز فراهم خواهد کرد، همچنین بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل نیرو‌های پیمانکاری را در دستور کار قرار داده ایم.

مددی به اجرای ماده ۱۰ از سال ۹۹ اشاره و اضافه کرد: در این زمینه نواقصی وجود داشت که براساس دستور ویژه وزیر نفت جمع بندی‌هایی در این زمینه انجام شد و امیدواریم این مشکل را در اسرع وقت برطرف کنیم.

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از طولانی‌ترین شبکه‌های خطوط مناطق نفت خیز را در گستره چهار استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس و بوشهر راهبری می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.