زمین لرزه خوی در آذربایجان شرقی خسارتی نداشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: زمین لرزه ۵.۴ ریشتری شهرستان خوی در تبریز و دیگر شهر‌های استان ما خسارت جانی و مالی نداشت.

آقای هنربر مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به زمین لرزه ۵.۴ ریشتری شهرستان خوی گفت: اکیپ‌های بازرسی و عملیاتی از نخستین دقایق وقوع زمین لرزه در شهرستان خوی در شهرستان‌های مرند، شبستر و جلفا در آذربایجان شرقی نیز فعال شدند.

وی اضافه کرد: طبق گزارش‌هایی که از اورژانس و جمعیت هلال احمر شهرستان‌های آذربایجان شرقی گرفتیم خوشبختانه زمین لرزه هیچ گونه خسارت جانی و مالی در آن‌ها بر جا نگذاشت.

وی ادامه داد: اکیپ‌های بازرسی را در نخستین دقایق وقوع زمین لرزه به مناطق حاشیه نشین تبریز از قبیل ایده لو نیز اعزام کردیم که خوشبختانه تاکنون گزارشی از خسارت در این مناطق نیز دریافت نکردیم.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی یادآوری کرد: البته مردم تبریز و شهرستان‌های نزدیک به کانون زمین لرزه به دلیل وحشت ناشی از وقوع آن خانه‌های خود را ترک کردند.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ساعت ۳:۵۱ دقیقه بامداد امروز / چهارشنبه / ۱۳ مهرماه در عمق ۱۰ کیلومتری شهرستان خوی در آذربایجان غربی و در فاصله حدود ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز رخ داد.

این زمین لرزه تاکنون هشت پس لرزه در مقیاس‌های کمتر از ۳.۱ ریشتر داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار