رهبر معظم انقلاب در دیدار بسیجیان:

دیروز تیم ملی چشم ملت را روشن کرد/ کدام ایرانی باغیرتی حاضر می‌شود به آمریکا باج بدهد؟

رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از بسیجیان، تاکید کردند که بسیج نهادی با وظایفی فراتر از حوزه نظامی است و در تقابل با استکبار جهانی قرار دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار صد‌ها نفر از بسیجیان، تشکیل بسیج را از مهمترین و بزرگترین ابتکارات امام خمینی خواندند و با ذکر گوشه‌هایی از برکات حضور بسیج در میدان‌های مختلف چهل سال اخیر تأکید کردند: بسیج در جایگاه و شأنی بالاتر از یک سازمان نظامی، و در واقع یک فرهنگ و تفکر و گفتمان است که ظرفیت دارد کشور را در حرکت عظیم ملت، با گام‌های بلند به پیش ببرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان تحلیل کلان از جایگاه بسیج در جغرافیای سیاسی دنیای اسلام و شکست نقشه راهبردی امریکا در مقابل ملت ایران، و لزوم فهم دقیق بسیج از عرصه کارزار وسیع ایران با امریکا، گفتند: امروز مهمترین شیوه بدخواهان ایران، جعل و دروغ‌پردازی است تا با تسلط بر مغزها، اهداف خود را محقق کند.

در این دیدار که به صورت زنده در اجتماعات بسیجیانِ سراسر کشور به مناسبت روز بسیج دریافت می‌شد، رهبر انقلاب اسلامی، تبدیل تهدید‌ها به فرصت را از مَلَکات خدادادیِ امام خمینی برشمردند و گفتند: امام در آذر ۵۸ چند هفته پس از تسخیر لانه جاسوسی و بعد از تهدید‌های امریکایی‌ها، به‌جای اینکه مثل رؤسای غالب کشور‌ها از این تهدید‌ها بترسد، با تأکید بر ضرورت وجود ۲۰ میلیون بسیجی در کشور، ملت را با یک بسیج عمومی وارد میدان کرد.

بسیجی باید در همه میدان‌ها از جمله عرصه علم دین و علم مادی حضور داشته باشد

ایشان با اشاره به بیانیه والا و شیوای امام در آذر ۱۳۶۷ یعنی ۹ سال پس از تشکیل بسیج و استفاده ایشان از تعابیر عجیب و ادبیات فاخر در مدح بسیج، افزودند: بسیج به‌گونه‌ای عمل کرد که امام خمینی در آن بیانیه مانند پدری که به فرزندانش عشق می‌ورزد، بسیج را مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنام می‌خوانَد و با وجود برخورداری از عظمتی که دنیا و تاریخ را تکان داد، بسیجی بودن را افتخار خود بر می‌شمرد و دست یکایک بسیجیان را می‌بوسد.

رهبر انقلاب، مخاطب بیانیه سرشار از عشق و ارادت امام را همه بسیجیانِ گذشته و حال و آینده دانستند و افزودند: امام در همین بیانیه، بسیج دانشجو و طلبه را اعلام می‌کند که نشان می‌دهد بسیج در نگاه امام فقط مربوط به میدان نظامی نیست بلکه بسیجی باید در همه میدان‌ها از جمله عرصه علم دین و علم مادی حضور داشته باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور بسیج در دفاع مقدس را حضوری بسیار کارآمد، گره‌گشا، درخشان و موفقیت در آزمونی پُر شکوه خواندند و افزودند: با وجود این، جایگاه بسیج بالاتر از یک سازمان نظامی است و در حقیقت بسیج یک فرهنگ و گفتمان و تفکر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین ویژگی‌های فرهنگ بسیجی، به «خدمت بی‌تظاهر و بی‌توقف به اجتماع و کشور» اشاره کردند و گفتند: بسیجی بدون داشتن حتی انتظار تشکّر، وارد میدان جهاد و خدمت می‌شود و خطرات آن را به جان می‌خرد.

جوانان برخوردار از فرهنگ بسیجی در محیط‌های علم نیز، افتخارات بسیاری آفریدند

ایشان در بیان مصادیقی از این خدمات، به تلاش سخت و دشوار در هنگامه بلا‌های طبیعی از جمله سیل، به جان خریدن خطر ابتلا به کرونا و مرگ برای نجات جان بیماران و حضور خستگی‌نشناس با شیوه‌های ابتکاری در گسترش کمک‌های مؤمنانه، اشاره کردند و افزودند: جوانان برخوردار از فرهنگ بسیجی در محیط‌های علم و دانش نیز، افتخارات بسیاری آفریدند که شهدای هسته‌ای و مرحوم کاظمی‌آشتیانی بنیانگذار مؤسسه رویان از جمله آنان هستند.

رهبر انقلاب حضور بی‌محابا، دلاورانه و با همه توان در میدان‌های مقابله با دشمن را از دیگر جلوه‌های فرهنگ و تفکر بسیجی خواندند و گفتند: فرهنگ بسیجی، فرهنگ مجاهدان گمنام است که بدون چشم‌داشت و با خطرپذیری، از همه وجود خود برای خدمت به کشور مایه می‌گذارند و برای رهایی بخشیدنِ دیگران مظلوم واقع می‌شوند، همچنانکه در قضایای اخیر، بسیجیان مظلومانه در عرصه بودند تا ملت در مقابلِ اغتشاشگران و عناصر غافل یا مزدور دچار مظلومیت نشود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «پرهیز کامل از نا امیدی در هر شرایط» را از ویژگی‌های مهم فرهنگ بسیجی دانستند و افزودند: برخلاف برخی سخنان روشنفکری، انقطاع نسلی در بسیج وجود ندارد و بسیجیان نوجوان و جوانِ امروز با وجود اینکه امام و دفاع مقدس را ندیده‌اند همچون دهه شصتی‌ها با همان روحیه در میدان کار و تلاش و جهاد هستند.

انقلاب با دادن امید، روحیه ضداستعماری و ضداستبدادی را در ملت آزاد کرد

ایشان ظرفیت کشور برای «پرورش بسیج و تربیت رویش‌های نو به نو» و ظرفیت بسیج برای «توسعه و پیشرفت کشور» را دو واقعیت ممتاز برشمردند و با اشاره به وجود روحیه بسیجی و شجاعت و نهراسیدن از ورود به میدان در نسل‌های پیشین ملت ایران گفتند: در حکومت طاغوت این روحیه به دست بیگانگان یا حکومت‌های فاسد سرکوب می‌شد.

رهبر انقلاب افزودند: با توجه به معنای حقیقی بسیجی، اشخاصی همچون شیخ محمد خیابانی، محمد تقی پسیان، میرزا کوچک خان جنگلی، آقا نجفی و حاج آقا نورالله، آسیدعبدالحسین لاری و رئیسعلی دلواری را هم می‌توان به نوعی بسیجی نامید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، پیروزی انقلاب را باعث آزاد شدن روحیه و فرهنگ بسیجی دانستند و گفتند: انقلاب با دادن امید، روحیه ضداستعماری و ضداستبدادی را در ملت آزاد کرد و در پرتو حضور امام خمینی که به ملت روح و جان می‌داد استعداد فرهنگ و تفکر بسیجی شکوفا شد.

ایشان کتاب‌ها و شرح حال شهیدان بسیجی در دفاع مقدس را حاوی مطالب حیرت‌انگیز خواندند و افزودند: عظمت آن بزرگانِ میدان نبرد، در حالی‌که یک بسیجی ساده بودند، انسان را متحیر می‌کند.

آمریکا، توجه خاص و ویژه‌ای به منطقه ما داشته و دارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، امتداد بسیج در جهان اسلام را یکی دیگر از برکات بسیج دانستند و تأکید کردند: به لطف خداوند این یادگار امام، امروز در کشور و جهان اسلام فعال است و در آینده هم باقی خواهد ماند و ثمرات آن دیده خواهد شد.

ایشان با یادآوری تعبیر امام در مورد بسیج که آن را براساس آیات قرآنی «شجره‌ای طیبه» خوانده بودند که ثمرات شیرین خود را در هر دوره‌ای بروز می‌دهد، افزودند: نشان دادن نوزایی و زنده بودن انقلاب، پیشرفت کشور به برکت کار جهادی و بی‌توقع، برجسته شدن عنصر معنویت در هر فعالیتی که با روحیه بسیج شکل بگیرد و آرمان‌گرایی در کنار عمل‌گرایی از جمله برکات روحیه بسیجی است که این روحیه باید در جامعه حفظ شود و دچار آفت مغرور شدن نشود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به تحلیل جایگاه بسیج در جغرافیای سیاسی دنیای اسلام پرداختند و گفتند: جایگاه بسیج را باید فراتر از مسائل روزمره و مقابله با اغتشاشات اخیر دانست.

ایشان با بررسی چرایی رویکرد ویژه استعمار به منطقه غرب آسیا افزودند: استعمار غرب که در ابتدا اروپا مظهر آن بود و سپس آمریکا، توجه خاص و ویژه‌ای به منطقه ما داشته و دارد، زیرا منطقه غرب آسیا مرکز عمده نفت و انرژی و منابع طبیعی و چهار راه ارتباطی شرق و غرب است و بر همین اساس رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی در این منطقه پایه‌گذاری شد تا غرب در منطقه غرب آسیا برای غارت منابع و ایجاد جنگ و تفرقه‌انگیزی، پایگاه داشته باشد.

رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه مهمترین و حساس‌ترین نقطه در منطقه راهبردی غرب آسیا، ایران است، خاطرنشان کردند: بر همین اساس، در ابتدا انگلیسی‌ها و سپس آمریکایی‌ها سرمایه‌گذاری ویژه‌ای بخصوص برای مزدور پروری در ایران کردند، تا سلطه کامل داشته باشند.

وقوع انقلاب، ناگهان چُرت استعمارگران را پاره کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تشریح سلطه و فشار آمریکایی‌ها بر ایران و حاکمان قبل از انقلاب گفتند: این فشار به گونه‌ای بود که در خاطرات رجال سیاسی دوران پهلوی ذکر شده، حتی محمدرضا پهلوی از باج خواهی‌های فزاینده امریکا گله‌مند بود، اما جرأت به زبان آوردن نداشت.

ایشان با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در نقطه کانونی سلطه استعمار غرب در منطقه غرب آسیا گفتند: وقوع انقلاب، ناگهان چُرت استعمارگران را پاره، و ضربه‌ای مهلک، گیج‌کننده و غافلگیرانه به سیاست‌های استعماری در جزیره اَمن آن‌ها وارد کرد.

رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی سدّ مستحکمی در مقابل حضور امریکا و غرب در منطقه شد و هویت جدیدی را به‌وجود آورد، خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی، هویت وابستگی کشور را تبدیل به «هویت استقلال و استحکام و روحیه روی پای خود ایستادن و از موضع قدرت حرف زدن و باج ندادن»، کرد و این تفکر طبعاً در ایران منحصر نماند و در منطقه اثر گذاشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مباحث مربوط به صدور انقلاب در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی گفتند: من در همان سال‌های ابتدایی انقلاب در نماز جمعه گفتم، انقلاب همچون بوی گل و هوای بهاری است که خودش در فضا پیچیده می‌شود و همه آن را استشمام می‌کنند و کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد به همین علت انقلاب اسلامی بطور طبیعی، مردم منطقه را دگرگون و آن‌ها را بیدار کرد بنابراین غربی‌ها و به ویژه امریکایی‌ها باید به فکر علاج می‌افتادند، زیرا نهال انقلاب سلطه آن‌ها بر ایران را از بین برده و منطقه را دچار تزلزل کرده بود.

طراحی آن‌ها این بود که ابتدا ۶ شش کشور را ساقط کنند تا ایران ساقط شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مهمترین مشکل غرب برای مقابله با نظام اسلامی در ابتدای پیروزی انقلاب را حضور مردم و نیرو‌های انقلابی در صحنه دانستند که تبلور عینی آن شکست صدام و حامیان غربی او در هشت سال دفاع مقدس بود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به طراحی امریکایی‌ها که حدود ۱۵ سال قبل به وسیله شخصیت‌های برجسته این کشور افشا شد، گفتند: طراحی آن‌ها این بود که شش کشور عراق، سوریه، لبنان، لیبی، سودان و سومالی را ساقط کنند تا در نهایت، امتداد و عمق راهبردی ایران در منطقه از بین برود و با تضعیف کشور، در نهایت خود نظام جمهوری اسلامی ایران ساقط شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: اما تفکر و امتداد انقلاب اسلامی در سه کشور عراق، سوریه و لبنان کارکرد پیدا کرد و کار بزرگ و مهمی انجام شد که عبارت است از شکست آمریکا در این سه کشور.

ایشان با اشاره به شکست طراحی آمریکا برای از بین بردن حزب الله و اَمل در لبنان و همچنین ناکامی در عراق و سوریه با وجود چندین هزار میلیارد دلار هزینه و هزاران ساعت کار فکری با به‌کارگیری صد‌ها متفکر تأکید کردند: این نقشه و توطئه در منطقه، با نیروی عظیم و کارآمد جمهوری اسلامی خنثی شد و مظهر و پرچم این نیروی عظیم، شخصی به نام «حاج قاسم سلیمانی» بود، بنابراین اکنون مشخص می‌شود که چرا نام «حاج قاسم» تا این حد برای مردم ایران، محبوب و برای دشمنان، تا این حد ناراحت کننده است.

برجام ۲ یعنی ایران حضور منطقه‌ای خود را رها کند و برجام ۳ یعنی ایران موشک تولید نکند

رهبر انقلاب، بسیجیان را به فهم و تحلیل کلان از این کارزار وسیع، و پرهیز از محدود کردن دید خود به درگیری با چند عنصر ضدانقلاب توصیه کردند و گفتند: با این تحلیل کلان است که می‌توان فهمید علت اصرار دشمن بر برجام‌های ۲ و ۳ چه بود که در داخل نیز عده‌ای لابدّ از روی غفلت حرف آن‌ها را تکرار می‌کردند.

ایشان در این زمینه افزودند: برجام ۲ یعنی ایران حضور منطقه‌ای خود را کاملاً رها کند و برجام ۳ یعنی ایران متعهد شود که هیچ سلاح راهبردی و مهم مانند موشک و پهپاد تولید نکند تا در مقابل تهاجم، دست خالی باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضور بسیج در کشور را سینه سپر کردن در مقابل چنین توطئه‌های بزرگی دانستند و خاطرنشان کردند: شما بسیجیان در این میدان نبرد، از حرم دفاع، و با داعشِ دست‌سازِ آمریکا مبارزه کردید و به دلاوران رزم‌آورِ لبنان و فلسطینی‌ها هر چه توانستید کمک کردید و باز هم کمک خواهیم کرد.

ایشان با تأکید بر اینکه میدان رزم بسیج چنین میدان وسیع و عمیقی است نه فقط مبارزه با چند اغتشاشگر خیابانی، افزودند: البته این به معنای صرف‌نظر کردن بسیج از مقابله با اغتشاشگران نیست چرا که آن مسئله نیز باید علاج، و هر اغتشاشگر و تروریستی مجازات شود، اما بسیجی باید قدر خود و بسیج را بداند و محدود به کار‌های جزیی نشود و بداند که اغتشاشگر نیز سرانگشت همان دستی است که در آن نقشه بزرگ شکست خورده و اینجا به میدان آمده است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: بسیج فراموش نکند که مبارزه و درگیری اصلی با استکبار جهانی است و این چند نفر، غافل یا جاهل یا بی‌اطلاع و دارای تحلیل غلط، و یا مزدور هستند.

باج دادن به آمریکا مشکل را حل می‌کند که البته به یک بار باج دادن هم قانع نیستند

ایشان با ابراز تأسف از تحلیل‌های سست و بی‌مایه برخی افراد گفتند: بعضی از این افراد در روزنامه‌ها و فضای مجازی می‌گویند برای تمام کردن اغتشاشات باید «مشکل‌تان را با آمریکا حل کنید» و «صدای ملت را بشنوید».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با طرح این سؤال که «چگونه مشکل آمریکا با ایران حل می‌شود»، گفتند: این یک سؤال جدی و واقعی است و قصد دعوا نداریم. آیا مشکل با نشستن و مذاکره کردن و تعهد گرفتن از آمریکا حل می‌شود؟

ایشان با یادآوری مذاکرات الجزایر با آمریکایی‌ها در سال ۱۳۵۹ بر سر آزادی گروگانها، و تعهد آمریکا به آزاد کردن ثروت‌های ایران و پرهیز از مداخله در امور داخلی ما، گفتند: ما همه گروگان‌ها را آزاد کردیم، اما آمریکا به تعهدات خود از جمله رفع تحریم‌ها و آزاد کردن ثروت‌های مسدود شده ملت عمل نکرد.

رهبر انقلاب، بدعهدی آمریکا در قضیه برجام یعنی برداشتن تحریم‌ها در مقابل کاهش فعالیت صنعت هسته‌ای را نمونه دیگری از بطلان حل مشکل با آمریکا از طریق مذاکره دانستند و افزودند: مذاکره، مشکل ما با آمریکا را حل نمی‌کند، بله باج دادن به آمریکا مشکل را حل می‌کند که البته به یک بار باج دادن هم قانع نیستند و هر بار باج جدیدی خواهند خواست.

ایشان در این زمینه افزودند: اول می‌گویند غنی‌سازی ۲۰ درصد را تعطیل کنید، بعد غنی‌سازی ۵ درصد را، بعد کل صنعت هسته‌ای را، بعد تغییر قانون اساسی را مطالبه می‌کنند، بعد محبوس شدن پشت مرز‌ها و خالی کردن دست ایران و تعطیلی صنایع دفاعی را.

صدای رعدآسای ملت، امسال در ۱۳ آبان بلند شد؛ آیا آن را شنیدید؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه ممکن است یک نفر حتی جمهوری اسلامی را قبول نداشته باشد، اما هیچ ایرانی با غیرتی حاضر نیست چنین باج‌هایی را بدهد، گفتند: بنابراین مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی‌کند و تنها در صورت باج دادن در همه مسائل اساسی و عبور از همه خطوط قرمز است که آمریکا مانند دوره پهلوی دیگر کاری با کشور ندارد. اما آیا مردم برای این شیوه، انقلاب کردند و این همه شهید دادند؟

ایشان در مقابل تجویز دیگر برخی مدعیان مبنی بر «شنیدن صدای ملت» خاطرنشان کردند: صدای رعدآسای ملت، امسال در ۱۳ آبان بلند شد؛ آیا آن را شنیدید؟ شما بشنوید صدای ملت را. آن جمعیت عظیم و بیش از ۱۰ میلیونی در تشییع شهید سلیمانی صدای ملت بود. امروز تشییع شهدا در شهر‌های مختلف و شعار‌های مردم علیه تروریسم و اغتشاشگر صدای ملت است. شما صدای ملت را نمی‌شنوید؟

رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنانشان به بیان چند توصیه به بسیجیان پرداختند: «بسیجی بمانید و روحیه و ایمان بسیجی را در خود حفظ کنید»، «قدر خود را بدانید البته خاصیت بسیجی تفاخر نکردن است، اما قدر این توفیق خدادای را بدانید»، «دشمن و نقاط ضعف و نقشه‌های آن را بشناسید و در مقابل دشمنی که با بزرگ و قوی جلوه دادن خود به دنبال غافلگیر کردن شما است، هوشیار باشید»، و «رشد معنوی خود را مراقبت و اندازه‌گیری کنید».

ایشان در توصیه پنجم به بسیجیان گفتند: امروز مهمترین شیوه بدخواهان، جعل و دروغ‌پردازی به وسیله تلویزیونهایشان یا فضای مجازی است، در مقابل این شگرد با عمل به وظیفه جهاد تبیین، «روشن‌بینی خود را افزایش دهید» و اجازه ندهید دشمنی که بیش از تسلط بر سرزمین‌ها به دنبال تسلط بر مغز‌ها است، به این هدف دست یابد.

حواس همگان بخصوص مسئولان کشور باید در خصوص مسائل اطراف کشور هم جمع باشد

رهبر انقلاب در توصیه ششم با تأکید بر اینکه «آمادگی عملی خود را حفظ کنید و غافلگیر نشوید»، گفتند: حواس همگان بخصوص مسئولان کشور باید در خصوص مسائل اطراف کشور هم جمع باشد چرا که برای ما هم منطقه غرب آسیا، هم قفقاز و هم مناطق شرقی کشور مهم است و باید حواس ما به همه این‌ها باشد که دشمن چه کاری می‌خواهد انجام دهد؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به استفاده مستکبران از فرصت جام جهانی و غفلت ناشی از تمرکز همه چشم‌ها به آن برای انجام کار‌های دیگر (مانند دوره‌های قبلی این مسابقات)، مراقبت و هوشیاری در این مقطع را مورد تأکید قرار دادند و افزودند: اکنون که اسم جام جهانی را آوردیم بگوییم که دیروز بچه‌های تیم ملی ما چشم ملت را روشن کردند و ان‌شاءالله چشم‌شان روشن باشد که ملت را خوشحال کردند.

ایشان در توصیه هفتم، بسیجیان را به مراقبت از نفوذ افراد ناباب و فاسد در بسیج سفارش کردند و توصیه آخر خود را به یک دستور قرآنی اختصاص دادند که «سست نشوید و غمگین نگردید، شما برترید اگر ایمان داشته باشید».

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۹ ۰۷ آذر ۱۴۰۱
ایران عزیز تو رهبری فرزانه داری که از تو در تمام طوفان ها مواظبت میکند.مطیع امر رهبریم سید علی را دوست دارم.
Iran (Islamic Republic of)
بی پلاک
۱۳:۲۶ ۰۷ آذر ۱۴۰۱
سلام
تو رو خدا پیگیر پلاک شدن و تحویل دادن خودروهای تیبا 2 باشید
بعد از 3 ماه از موعد تحویل هنوز ماشین رو تحویل نگرفتیم هیچ کجا هم پاسخگو نیست
بی تکلیف موندیم
خواهشا پیگیری کنید
Iran (Islamic Republic of)
محرمانه F.B.A
۰۵:۵۳ ۰۷ آذر ۱۴۰۱
خانه امن !
Iran (Islamic Republic of)
جاسم
۱۵:۵۷ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
حزب فقط حزب علی رهبرفقط سیدعلی،،# جانم فدای رهبرم،کشورم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۸ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
درود بر رهبر هوشمند ، وطن دوست ، ملی گرا ، اصیل ، مجتهد ، پاک طینت ، فرهیخته و ادیب، متقی و ایرانی دوست، ایت الله العظمی امام خامنه ای . سلامتیش بفرست صلوات رو
Iran (Islamic Republic of)
ابی
۰۹:۱۸ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
چشم دشمنان و وطن فروشان کور باد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۲۲ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
فقط انسان حکیم و فرزانه ای که مورد عنایت ویژه حضرت حق و مرتبط به قطب عالم امکان مولا و امیر زمان باشن میتونه در این سن این قدر با شجاعت، درایت و نکته سنجی اظهار نظر و سخنرانی کنن در ولایت ایشون هر کی شک داره اول به قوه ی عاقله ی خودش شک کنه
Iran (Islamic Republic of)
مبارز
۱۸:۳۶ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
الحمد الله رب العالمین که مقام معظم رهبری از رخنه ی موذیانه ی بعضی عناصر نامطلوب و فرصت طلب در سپاه و بسیج آگاهند.
مذاکره و دل بستن به غربی های وحشی صفت ، نماد کامل خیانت و خود فروختگی ست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۵ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
سلام ودرودخدابه رهبرعالم وفرزانه.آقاجان خرداد۹۷مبلغ ۶۰میلیون تومان بابت خریدقطعی خودروی بی وای دیs6شرکت خودروسازی کارمانیاواریزکردم که مهر۹۷خودروراتحویل دهندبه نظر۵سال بس نیست خودروراتحویل ندادندومدیرشرکت عنوان می کنندهرجادوست داریدبرویدشکایت کنیدوقتی خودروسازهاراحمایت می کنندهرماه یی قیمت جدیدمیدن اینهافقط میخوان صدای مردم دربیارندآقاجان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۳ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
بنده خدا کاش باشگاه برات پی گیری کنه
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ناشناس
۱۸:۰۷ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
به زودی خداوند حقیقت را برملا خواهد کرد. صبور باشید و خواهید دانست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۶ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
کشورعزیزاسلامیم رهبرفرزانه ملت غیورایرانم دوستت دارم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۳ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جالبه نظر من که یک خواهش از رئیس صدا و سیما بود و تذکری در مورد گزینشی چاپ کردن صحبتها بود کردم و از همه جالبتر کلا پیامم گم شد.الان ساعت ۱۸ هست تو نظرات کاربران نوشته در انتظار برسی صفر . و انتشار یافته ۵۴ پس عزیزان پیام من کو. لولو خوردش انگار. دمت گرم تحریریه باشگاه خبرنگاران جوان درود برشما چطور حذف کردید.که خودمم شکم برداشت خخخخخخخخخ دیگه مطالب شما رو نمیخونم و پیامم نمیدم.زنده باد وطنم ایران. سربلند باد پرچممم ایران و پاینده باد و سالم رهبر عزیزتر از جانم.جانم مالم و بود و نبود فدای رهبرم امام خامنه ای عزیزم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۴ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
زنده باد حضرت آقا
Iran (Islamic Republic of)
زهرا
۱۷:۱۴ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانمان فدای رهبر عزیزمان و وطن سربلندمان ایران ، تعداد زیادی ازخانواه ها از گرانی ،حقوق پایین وبیکاری فرزندانشان که تحصیلات درحد فوق لیسانس ودکترا وبالاتردارند نارحت هستند .مسیولین باید دررفع مشکلات سخت کوش باشند .
Iran (Islamic Republic of)
جواد
۱۷:۰۲ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
مهدی طارمی باز هم کار خودش رو کرد اخراج دروازه بان ولز دمش گرم گل جواب تمام پاس های رفیقش رامیان رضاییان رو اینجا داد پا به تو مهدی عالی بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۱ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
برای حل مشکلات بچه هاتون رو با هدف دانشگاه بفرستید، رشته های که دلسوزا میگن خصوصا حضرت آقا، نفت، علوم پایه، هوش مصنوعی و...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۴ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
واقعا چه رشته هایی رو گفتن ؟؟ واقعی میگی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۶ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
ادم میشناسم دکترای شیمی آلی بیکاره یا فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر خوب باید استفاده هم بکنن از اینا یا فوق لیسانس ریاضی بیکاره همشم دانشگاه سراسری
Iran (Islamic Republic of)
ناصری
۱۶:۵۰ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
اکثرضیق از اقتصادی حاصل تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا و همکاری دنباله روهای آن شیطان است بعدازخروج آمریکا ازبرجام عده ای ازمسولین امورات کشوررارها کردند نشستن ومنتظر ظهوربایدن شدنداگربجا یانتظارظهوربایدن به امورات کشورمی پرداختندموفق ترودارای اعتباربودندالبته قبل ازترامپ اوباما هم ازبرجام خارج شده بود فقط اعلام نکرده بود مسؤلین ابوموسی اشعری مسلک هم به اوباما اعتمادم کردند حتی به نماینده اروپاقول دادنداگرآمریکاازبرجام خارج شودمانخواهیم شداین حرف به آنها جرات بیشتری داد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۶ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدایی رهبرم که نایب بر حق امام زمان(عج) هست.
Iran (Islamic Republic of)
یه دهه هفتادی
۱۵:۵۵ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
مرگ بر منافقین داخل کشور مرگ بر خائنان وطن فروش
Iran (Islamic Republic of)
M
۱۷:۲۵ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
ازین منفی دادنا معلومه آلبانیای پیر پاتال و منافقا کاری جز منفی دادن تو باشگاه ندارن وجود دارید پیام بزارید
Iran (Islamic Republic of)
مبارز _ امیر کبیر
۱۸:۴۸ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
منافقین پیر کفتار ، بهایی های کافر پیشه ، فرقه های نامشروع انگلیس بنیان ، پس مانده های ساواک و جریان منحوس اصهال طلب ، فضولات و پسماندهایی هستند که در بزنگاه ها ، با چراغ سبز دشمن ، از لانه هایه شان بیرون خزیده و فتنه برپا می کنند. این منفی نگرهای بی ریشه مهدورالدم ، نه تعهدی به ادیان الهی دارند و نه دلبستگی به وطن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۰۴ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
بعد اونا که منفی دادن منافقن یا خائن؟
خودشون بیان بگن خخخخخخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
سربازحاج قاسم
۱۵:۵۱ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدای رهبر عزیزم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۴ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
ایشالله!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
ایران وطنم پاره تنم جانم فدای رهبر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۷ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
کشور در شرایط ایده آل نیست و باید خیلی بهتر از این باشد و اصلاح پیوسته هم ضروری است.
اما هر کاری که می کنیم باید مراقب باشیم مولفه های قدرت کشور تضعیف نشود.
بنظرم با وجود همه نقایصی که هست، ولایت فقیه ضامن امنیت و یکپارچگی کشور هست.
Iran (Islamic Republic of)
مبارز
۱۸:۵۳ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
ایران در شرایط آرمانی ست. بهتر است با کلمات ناسنجیده ، باعث به هم ریخته گی اوضاع و شادمانی دشمن نشوید.
تمام سیستم سلطه و استکبار جهانی ، در برابر قدرت ایران ، زانو زده است.
تصمیم های فیفا و اظهار نظرهای ریاست آن درباره ایران ، گواه اقتدار ایران می باشد.
Iran (Islamic Republic of)
Ali
۱۵:۳۵ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
عزت ایران حضرت آقا ، دوستتون داریم آقا جون
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۱ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۸ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
اگر می خواهیم مشکلاتمون حل بشه باید هر چی رهبر می گه گوش کنیم. همه باید گوش کنیم چون همه وظیفه داریم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۶ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
برای همیشه باید گفت:
مرگ بر آمریکا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۴ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
به عنوان ده ۷۰ جانم فدایت آقا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدای رهبر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۱ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
رهبر عزیز و فرزانه ما به سلامت باشد انشااله
ما پشت آرمان های دین واسلام و رهبر ایستاده ایم تا آخرین نفس این دنیای فانی ارزش نداره که بخاطر بعضی مسائل اقتصادی و ...... که انها هم انشااله بزودی درست می شوند از دین و اسلام و ولی فقیه دور شویم و بدبختی دنیا وآخرت را برای خودمان بخریم
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۱۴:۱۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
عزت رهبر عزیزمان مستدام و روزن افزون باد.
خداوند ایشان را حفظ فرماید و انقلاب ما را به ظهور حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف وصل نماید.
نابود باد دشمنان اسلام و ایران.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۵ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
ان شاالله مگه میشه دعای شما مستجاب نشه
درود بر رهبر عزیزم
Iran (Islamic Republic of)
محمد رضا
۱۴:۱۵ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
وَلا تَهِنوا وَلا تَحزَنوا وَأَنتُمُ الأَعلَونَ إِن كُنتُم مُؤمِنينَ
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۱۷:۴۵ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
احسنت. رحم الله والدیکم
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ناشناس
۱۴:۰۰ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
تفکر بسیجی واقعی یعنی اجرای مو به موی همه اصول قانون اساسی و اول از همه اصل 27
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۸ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
انشالله تا ظهور مهدی موعود پای انقلاب و رهبر عزیز هستیم
Iran (Islamic Republic of)
جوان ایرانی
۱۳:۴۵ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
پس طرح توقیف اموال و جریمه این تلبریدی های سرباز فراری چی شد تا کی مماشات حداقل جریمه ضرری که به کشور زدن رو بگیرین یکم دلار رو ارزون تر کنین
Iran (Islamic Republic of)
رها از گنبد کاووس
۱۳:۳۸ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
درود بر رهبرم درود بر امامم درود بر ایران و ایرانی باغیرت
زنده باد ایران زنده باد ایرانی با شرف❤
Iran (Islamic Republic of)
رزمنده
۱۳:۲۰ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
سلام ودرودبه رهبرمعظم انقلاب.جانم فدای رهبر.فرمان بده آقاجان آماده ایم .گوش به فرمان تویم .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۸ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
ملت نمیگن به آمریکا باج بدین
میگن تریبون بعضیا بگیرین ، مشکل مسکن حل کنید ، مافیا خودرو رو جمع کنید ، به خانم بدون روسری ام کاری نداشته باشین .....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۴ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
اصلا به نظام کار نداریم یعنی شما تو خیابون ناموست روسری نداشته باشه نامحرم بهش نگاه کنه دوس داری؟کشور شبیه ترکیه بشه خوبه ؟ تو فیلماشون تبلیغ فحشا خوانوادگی میکنن؟ از سیگار شروع میشه بعد بع مواد مخدر میرسه وگرنه به همین بدون روسری هم ختم نمیشه . اونوقت به نظرت مشکلات کشور حل میشه؟ بزار یه چیزی بهت بگم امریکا مال مردم ایران رو که گرفته میخواد ناموس و دینشون رو هم ازشون بگیره بعد هم مردم دو دستی کشورو بدن بهش لطفا انتشارش بدین دوستمون یه کم روشن بشه
United Arab Emirates
ناشناس
۱۴:۱۳ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
ایشون بارها تذکر دادن ، ولی کجا گوش شنوا، بخصوص ما هر چه داریم


ضربه میخوریم هنوز بوی سوخته برجام ، هشت سال قبل داریم پس میدیم فعلا،، ولی صبر داشته باشید فهم تون روشن کنید ، ان شالله این دولت تلاشش واقعا بینظیرن، ساختمان ساختن سخت تره تا ساختمان خراب کردن، هشت سال فقط به ریش مردم خندید و نشست منتظر برجام هیچ تکونی به خودش هم نمیداد، صبــــــــر مردم واقعا سر برده بود، خدا نگذره باعث و بانی این همه مشکلات،
Iran (Islamic Republic of)
م.ح
۱۴:۲۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حجاب قانون کشور هست و باید رعایت بشه. ضمنا شما اگر ادعاهای اغتشاشگرها و خارج نشین ها رو گوش کنین، حتی ک بار هم از فشار اقتصادی و تورم و گرانی و سختی معیشت مردم صحبت نکردن و تمام صحبتشون اصل نظام هست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۴ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
کجای کاری برادر؟!
مخاطب رهبری، ملت نبود. مخاطب رهبری، سران اغتشاش بود.
سران اغتشاش همواره گفته و می گویند که ایران باید به دامان امریکا برگردد و اجیر امریکا شود تا امریکا هم به ایران رحم کند!
بحث مسکن و تریبون و آزادی های اجتماعی و ... خواسته های به حق مردم است که هیچگاه خواسته اغتشاشگران و جریانات ضد انقلاب نبوده و نیست.
ضد انقلاب فقط دنبال براندازی نظام است و اصلا کاری به عملکرد نظام ندارد و فقط ممکن است ضعف های نظام را دستاویز قرار دهد نه اینکه دنبال اصلاح باشد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۸ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
دقیقا همینطوره حجاب قانون کشور هست
Iran (Islamic Republic of)
کامبیز
۱۶:۰۸ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
علت اینکه اینهمه به حجاب و حیا حمله میشه از سوی دشمن و شبکه های معلوم الحالی مثل اینترنشنال چی میتونه باشه؟اونا خوب میدونن از کجا به ما ضربه بزنن هوشیار باشیم
Iran (Islamic Republic of)
aa
۱۵:۱۶ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
در زمان رضا شاه هم بی حجابی قانون بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۶ ۰۷ آذر ۱۴۰۱
ما به دنبال آرمان های انقلابیم جایی که حجاب زن کامله.جاییکه مدیر دزدی نمیکنه.جاییکه مسئول دلسوزه و کار بلد و جهادی
Turkey
ناشناس
۱۳:۰۵ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
هیچ ایرانی هم به روسیه و چین باج نمیدهد!
Iran (Islamic Republic of)
هادی
۱۳:۵۴ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
چه ربطی داره؟
ایرانی یا هر کشوری به دنبال منافع خود است- اگه کشوری در معاملات به طریق انصاف برخورد کند، ایران با او وارد مراودات میشود
ایران با چین و روسیه مذاکره کرد و توافق حاصل شد و وارد مراوده شد ، ۸ سال روحانی با آمریکا مذاکره کرد، هنوز در حال مذاکره هستیم ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۷ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
به کوری چشمت باج نمیدیم اما با همکاری غرب را نابود میکنیم و شما غرب گداها را
Iran (Islamic Republic of)
دهه هفتادی ساکن کف تهرون
۱۵:۴۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
شما در مورد اردوغان میتونی نظر بدی، شما ایران نیستی و سرنوشت خودت رو از ما جدا کردی. تجارت از باج متفاوته
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۱۷:۵۰ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
بله. باج نداده ایم و نخواهیم داد. با چین و روسیه معامله و تجارت میکنیم. آیا تجارت و معامله می‌شود باج دادن ؟؟!!!
آیا روسیه و چین برای ایران شرط و شروط گذاشته اند که مثلا برد موشکهایتان چقدر باشد و چقدر نباشد ؟؟؟!!!!در عراق و سوریه نیرو داشته باشید یا نداشته باشید ؟؟!! از یمن دفاع کنید یا نکنید ؟؟!!
بهتر است بجای تکرار حرفه‌ای پوچ رسانه های غربی و بعضا اصلاح طلبان شکست خورد تاریخ مصرف تمام شده؛خودت فکر کنی تا به نتیجه برسی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۱۲ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
دارین میمیرین که تحریماتون رو دور زدیم نه؟
حالا کجا شو دیدین؟
سقوط امپراطوریای سرمایه داری یکی بعد از دیگری نزدیکه
تعدادی مزدور وطن فروش رو نبین
داخل خود کشورهای غربی و امریکا مردم دارن بیدار میشن تفکر انقلاب حسین مرزها رو پشت سر گذاشته
معلومه که باید بزنگاه هایی مثل این روزها باشه که سره از ناسره جدا بشه
Iran (Islamic Republic of)
aa
۱۵:۱۲ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
چین روسیه هم اقتصاد سرمایه داری دارن باهوش
Iran (Islamic Republic of)
شادی
۱۵:۱۴ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
3:12 خود مردم اروپا و امریکا خخ حاجی مرسی خیلی خندیدم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۰ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
منم به عنوان یک دهه پنجاهی وایسادم ولی با این گرانی و بیکاری ومستاجری زرتم غم سوز شد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدای رهبر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدای رهبر
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۲:۵۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدای فرزند فاطمه رهبر عزیزتراز جانم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدای رهبر
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۲:۵۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدای فرزند فاطمه رهبر عزیزتراز جانم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۸ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
آقایان که پای برجام هستید وحق ملت را باج می دهید این چندمین بار هست که رهبر عزیز میگویند
Iran (Islamic Republic of)
Fatemeh
۱۲:۵۵ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
لبیک یاسید علی
جانم فدای رهبر
Iran (Islamic Republic of)
سنا
۱۲:۵۲ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدای ایران و حضرت آقا
Iran (Islamic Republic of)
کامبیز
۱۲:۵۲ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدای رهبرو کشورم ایران اسلامی
Iran (Islamic Republic of)
نبی
۱۲:۴۲ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
لبیک یا خامنه ای.....رهبری مقتدر..کلامی متین ...منطقی روشن...چشم بدخواهان دور...
Iran (Islamic Republic of)
ه
۱۲:۰۶ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
خداوند رهبر حکیم و فرزانه و بصیر و خردمند و سخنور و شجاع مان به کوری چشم دشمنان بشریت و انسانیت در خارج و مزدوران و فریب خوردگان در داخل نگه داشته و توفیقات روز افزون دهد سخنان طولانی و با کیفیت ایشان در جمع بسیجی دلاور بسیار امیدوار کننده بود مثل همیشه امیدوارم مسئولان دیگر سهم خود را از آنچه وظیفه دارند پرداخته و با رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال بهانه های دشمنان برطرف شود هر چند اصل دشمنی و کینه آنها به دلیل خوی حیوانی و شیطانی شان پایدار است که هیچ غلطی نخواهند کرد .
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۰:۲۱ ۰۶ آذر ۱۴۰۱
امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند ولی فریب خوردگان داخلی ثروت و قدرت هر غلطی که میخواهند میکنند و اوضاع اسفناک کشور سند محکمی بر این حرف من هست . اینها بخاطر مال حرام در مقابل حرف حق کر کور و لال شده اند وبخاطر حفظ منافعشان حاضر هستند همه مردم کشور را قتل و عام کنند .
Iran (Islamic Republic of)
آشتیانی
۱۱:۴۴ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
به عنوان یک دهه هفتادی به کوری چشم دشمنان پای کار این نظام هستم.

#لبیک_یا_خامنه_ای
Iran (Islamic Republic of)
U-238
۱۱:۰۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
به عنوان یک دهه هشتادی بسیجی، تا آخر پای این انقلاب هستیم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۲ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
بله کاملاا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۹ ۰۵ آذر ۱۴۰۱
جانم فدای رهبر عزیزم
با آل علی هرکه در افتاد ورافتاد
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر