اکران رایگان ردی از یک مرد در سینما‌های استان کردستان

اکران رایگان مستند زندگی و خاطرات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان "ردی از یک مرد"در سینما‌های کردستان آغاز شد.

رییس حوزه هنری کردستان در آستانه سومین سالروز شهادت سردار سپاه اسلام، شهید "حاج قاسم سلیمانی"  اظهار داشت: ردی از یک مرد" روایت خاطرات "مرد میدان" شهید حاج قاسم سلیمانی از زبان مردم روستای "قنات ملک"؛ زادگاه این فرمانده بزرگ انقلاب اسلامی است.

امین مرادی افزود: مستند "ردی از یک مرد" توسط پخش رویش بهمن سبز امروز دوشنبه ۱۲ دی همزمان با سینما‌های منتخب سراسر کشور در پردیس سینمایی بهمن سنندج، پردیس سینمایی آزادی بیجار و پردیس سینمایی مهر سقز به صورت رایگان اکران می‌شود.

وی با بیان اینکه مخاطبان برای کسب اطلاع از سانس‌های اکران این فیلم و تهیه بلیط می‌توانند به سایت گیشه هفت مراجعه کنند، گفت: این مستند ۷۷ دقیقه‌ای که توسط بنیاد مکتب حاج قاسم تهیه شده در بخش "بلند ملی و مسابقه شهید آوینی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت" نیز حضور داشته است.

در خلاصه داستان این مستند آمده است: برای شناخت حاج قاسم سلیمانی کمی باید به عقب برگردیم به سال‌های دور که او عشایرنشین بود؛ به روستای زادگاهش قنات‌ملک در کرمان؛ به میان مردمی که هر کدام قصه و ردی از این بزرگ‌مرد در زندگی‌شان دارند تا با آن زبان بی‌تکلف روستایی برایمان روایت کنند.

این اثر مستند را "ساسان فلاح‌فر" کارگردانی کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.