دور زدن قانون تجویز مسکن در آمریکا

 برخی جراحان برای همسران بیماران خود، داروی مسکن مخدر تجویز می‌کنند.

پروتکل‌های ایمنی سخت‌گیرانه برای تجویز مواد مسکن مخدر ممکن است پیامد ناخواسته‌ای داشته باشد.

بر اساس مطالعه اخیر که توسط محققان دانشکده پزشکی هاروارد و بیمارستان جراحی منتشر شده است، به نظر می‌رسد برخی جراحان برای همسران بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، مسکن‌های مخدر تجویز می‌کنند.

بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، اغلب در ساعات و روز‌های بعد از عمل ناتوان می‌شوند. این امر می‌تواند تجویز داروی مسکن را برای آن‌ها دشوار کند.

در عین حال پروتکل‌های ایمنی برای محافظت از بیماران در برابر آسیب‌های احتمالی مرتبط با مصرف مسکن‌های تجویزی به‌ویژه مواد مخدر تسکین دهنده وجود دارد.

برخی پزشکان برای دور زدن این مانع، برای همسران بیماران جراحی شده خود دارو‌های مسکن مخدر تجویز می‌کنند.

نزدیک به نیم میلیون زوج‌ آمریکایی که هرگز نسخه قبلی برای دارو‌های تسکین دهنده مخدر دریافت نکرده بودند مورد بررسی قرار داده شدند.

برای برخی از زوج‌هایی که همسرشان تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، نرخ نسخه‌های مسکن مخدر برای همسرانی که عمل جراحی انجام نداده‌اند، در روز‌های جراحی شش برابر می‌شود.

محقق آنوپام ینا، نویسنده این مطالعه گفت: به نظر می‌رسد ما موقعیتی پیدا کرده ایم که در آن پزشکان به طور عمدی مکانیسم‌های ایمنی را که برای اطمینان از تجویز ایمن مواد مسکن مخدر در اختیار داریم، خراب می‌کنند.

هیچ توضیح قابل قبول دیگری برای این افزایش چشمگیر نسخه‌های دارو‌های مسکن در روزی که همسر این افراد تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، وجود ندارد.

محقق ینا خاطرنشان کرد: محققان هیچ آمار افزایشی از عوارض جانبی که اغلب توسط مصرف کنندگان جدید مواد مسکن در میان همسرانی که نسخه نامناسب دریافت کرده بودند، گزارش نکردند.

این آمار نشان می‌دهند که آن‌ها مواد مسکن مخدر را به همسرانشان که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، تحویل می‌دادند.

ینا گفت: تجویز‌های نامناسب ممکن است برای کمک به بیماران برای غلبه بر موانع ناشی از پروتکل‌های ایمنی باشد، اما می‌تواند عواقب خطرناکی نیز داشته باشد.

دکتر ناتان در نیویورک گفت: رویکرد دو جانبه ممکن است به کاهش این خطرات کمک کند و در عین حال کیفیت مراقبتی که بیماران دریافت می‌کنند را نیز بهبود بخشد.

جراحان باید در مورد خطراتی که عدم تبعیت از الگو‌های ایمنی تجویز دارو‌های مسکن به همراه دارد، مطلع شوند.

به عنوان مثال چگونه تغییرات در الگو‌های مشخص تجویز پزشک و بیمارستان برای مواد مسکن مخدر با عوارض طولانی‌مدت مانند اختلال مصرف مواد مخدر مسکن مرتبط است.

این تغییرات ممکن است شامل نسخه‌هایی باشد که از نظر پزشکی ضروری نیستند و به اصرار بیماران صادر می‌شوند.

منبع: سایت مدیکال اکسپرس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر