تردد در جاده‌های مهاباد تنها با زنجیرچرخ ممکن است

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد با اشاره به بارش برف و لغزنده بودن تمامی محور‌های ارتباطی این شهرستان گفت: تردد خودرو‌ها در جاده‌های این شهرستان اکنون فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

رحمت نویدنیا رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: ماموران راهداری هم اکنون در حال برفروبی (تیغه‌زنی) و نمک‌پاشی جاده‌ها و محور‌های مواصلاتی این شهرستان بویژه گردنه‌های «زمزیران» و «جواله‌ره‌شان» در محور مهاباد - سردشت و «قره‌بلاغ» در محور مهاباد - بوکان هستند.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش دید افقی و کاهش دما در محور‌های مواصلاتی به‌ویژه در گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری در این محور‌ها خودداری کرده و در صورت لزوم نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به حرکت کنند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد از مسافرانی که این شهرستان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند، خواست قبل از سفر از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن گویای ۱۴۱ و یا شماره ثابت ۴۲۴۲۲۵۵۹ آگاهی پیدا کنند.

مهاباد دارای ۸۳۵ کیلومتر راه شامل ۳۵ کیلومتر بزرگراه، ۱۱۷ کیلومتر راه اصلی ۷۱ کیلومتر راه فرعی و ۶۱۲ راه روستایی آسفالت و شوسه است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: