مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از برگزاری رزمایش مشترک شرکت‌های تابعه وزارت نفت در ایلام خبر داد و گفت: در این مانور سطح آمادگی شرکت‌های نفت و گاز برای مقابله با بحران توسط کارشناسان ارزیابی می‌شود.

 روح اله نوریان مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک شرکت‌های تابعه وزارت نفت در ایلام گفت: در این مانور سطح آمادگی شرکت‌های نفت و گاز برای مقابله با بحران توسط کارشناسان ارزیابی می‌شود.

وی اظهار داشت: پالایشگاه‌های گازی، خطوط انتقال گاز، تاسیسات نفتی و پتروشیمی به دلیل داشتن شرایط عملیاتی و تجهیزات ویژه و ماهیت عملکردی استراتژیک همواره آبستن حوادث متعدد فنی و عملیاتی از قبیل خطای انسانی، خوردگی تجهیزات و دیگر حوادث محتمل می‌باشند که برگزاری اینگونه رزمایش‌ها می‌تواند در بروز حوادث احتمالی جلوگیری و آمادگی شرکت‌ها را چند برابر کند.

وی افزود: با اجرای چنین رزمایش‌هایی ضمن محک زدن میزان آمادگی شرکت‌های نفتی و گازی، ارزیابی میزان تجهیزات اطفا حریق، لجستیک و ترابری و همچنین هماهنگی بیشتر با دستگاه‌های پشتیبانی و خدمات رسان منطقه برای مقابله با حوادث احتمالی ایجاد شده و وحدت رویه در خصوص فرماندهی صحنه و مدیریت بحران در استان در دستور کار این کارگروه قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه انجام رزمایش‌هایی در چنین سطحی موجب می‌شود که تمامی شرکت‌های زیر مجموعه صنعت نفت در وقوع حوادث آمادگی لازم را داشته باشند، اظهار کرد: باید آمادگی لازم برای مقابله و واکنش در شرایط بحرانی وجود داشته باشد تا بتوان به شکل موثری میزان آسیب‌های احتمالی وارده به پرسنل و خسارات رسیده به تاسیسات به حداقل و میزان تاب آوری و تولید پایدار را به مرز حداکثری رساند.

وی ادامه داد: آمادگی مواجه با تهدید در شرایط اضطراری، ارزیابی تیم‌های واکنش در شرایط اضطراری و همچنین ارزیابی و هماهنگی بین شرکت‌های تابعه وزارت نفت در استان در شرایط بحرانی برای کسب آمادگی بیشتر به منظور مواجهه با شرایط واقعی و تصمیم گیری بهینه و به موقع اعضای کمیته مدیریت شرایط حاد، از اهداف برگزاری این رزمایش خواهد بود.

وی مطرح کرد: حصول اطمینان از عملکرد صحیح طرح‌ها و روش‌های مدیریت شرایط اضطراری و پدافند غیرعامل در شرایط واقعی، هماهنگی بیشتر بین شرکت‌های تابعه وزارت نفت در منطقه در زمان وقوع حوادث، استفاده از تجهیزات لجستیک و ادوات اطفا حریق و امداد جاده ای، کارگروه آب و انرژی استان و مراکز برون سازمانی اعم از پدافند غیرعامل استانداری ایلام، بیمارستان‌ها و درمانگاه ها، نیروی انتظامی، اداره اطلاعات، سپاه، صدا و سیما و اصحاب رسانه، دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر استان برای پشتیبانی و دریافت کمک‌های احتمالی مورد نیاز از دیگر اهداف برگزاری این مانور است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.