بارش پراکنده برف و باران در نقاط مختلف کشور پیش بینی می‌شود

پیش‌بینی‌های آب و هواشناسی نشان می‌دهد در برخی مناطق غرب و شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده باران و برف رخ می‌دهد.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز جمعه، در جنوب استان های فارس، بوشهر و کرمان و در استان هرمزگان و جزایر واقع در تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، رگبار باران گاهی رعد و برق رخ می دهد. بارش در ارتفاعات به صورت برف است. همچنین در برخی مناطق واقع در شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نفاط شمال شرق، بارش پراکنده باران  و برف رخ می دهد.

شنبه در هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش و وزش باد رخ می دهد. در جنوب آذربایچان غربی، مناطق غربی کردستان و کرمانشاه نیز بارش انتظار می رود و در اوایل شب با شمالی شدن جریان روی دریای خزر بارش ها در سواحل دریای خزر آغاز می شود.

یکشنبه در سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش همراه با وزش باد پیش بینی می شود و در اردبیل و سواحل خزر کاهش دما رخ می دهد. در برخی مناطق واقع در شمال غرب و ارتفاعات رشته کوه البرز نیز بارش برف انتظار می رود. برخی مناطق کردستان نیز بارش رخ خواهد داد و نیز در برخی مناطق خراسان جنوبی بارش انتظار می رود. دوشنبه در شمال غرب، سواحل شمالی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش ادامه خواهد داشت که در منظقه شمال شرق همراه با کاهش محسوس دما خواهد بود. به تدریج با نفود سامانه ای بارشی به جنوب غرب کشور در مناطقی از خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و بوشهر، بارش پیش بینی می شود.

سه شنبه به جز شمال غرب و جوب شرق کشور، بقیه مناطق بارش خواهند داشت و شدت بارش در شرق و جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر است. جمعه شرف خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است. شنبه خلیج فارس و یکشنبه خلیج فارس به همراه تنگه هرمز مواج است. یکشنبه نیز دریای خزر مواج است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
پریا حسینی
۲۲:۰۷ ۱۶ دی ۱۴۰۱
امشب الوده هوا بیاد شدید مدرسه تعطیل بشه بارون نیاد برف نیاد غیر حضوری بشه لطفا خواهش میکنم الوده هوا بیاد شدید مدرسه تعطیل بشه بارون نیاد برف نیاد غیر حضوری بشه لطفا خواهش تا پایان هفته تعطیل بشه بارون نیاد برف نیاد غیر حضوری بشه لطفا خواهش میکنم
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر