لزوم همراه داشتن زنجیر چرخ در جاده های کوهستانی البرز

رئیس پلیس راه البرز گفت: با توجه به کاهش دما ، بارش برف و یخبندان در محورهای مختلف این استان ، همراه داشتن زنجیر چرخ به ویژه در جاده های کوهستانی الزامی است.

سرهنگ پیمان کرمی گفت: براین اساس ماموران پلیس راه درابتدای محور‌های کوهستانی، خودرو‌ها را کنترل و در صورت همراه نداشتن زنجیر چرخ از ادامه مسیر جلوگیری می‌کنند.
 
او می گوید: برخی رانندگان نیز بدون بررسی وضعیت زنجیر چرخ و لوازم ایمنی وارد محور‌های کوهستانی می‌شوند که نقص زنجیر چرخ آنان را در ادامه مسیر گرفتار می‌کند.
 
سرهنگ کرمی افزود: برخی رانندگان با وجود همراه داشتن زنجیرچرخ، استفاده از آن را جدی نمی‌گیرند و حتی قادربه بستن آن نیز نیستند.
 
او افزود: در صورت ضرورت انجام سفر در جاده‌های البرز، رانندگان خودرو‌های خود را به لوازم ایمنی، تجهیزات زمستانی و چراغ‌های مه شکن مجهز کنند.
 
رئیس پلیس راه البرز تاکید کرد: سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودرو، همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه‌های پلیس راه البرز به رانندگان است.
 
اجتنناب از سفر‌های غیرضروری درجاده‌های کوهستانی
 
 همراه داشتن زنجیر چرخ در جاده‌های کوهستانی البرز ضروری است
 
سرهنگ کرمی به مسافرانی که قصد تردد از محور‌های مواصلاتی البرز را دارند توصیه کرد در صورتی که ضرورتی ندارد سفرخود را به زمان دیگر موکول کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به بارش برف و به دنبال آن نوسان دما، احتمال ریزش سنگ، کوه و سقوط بهمن در جاده کرج - چالوس دور از انتظار نیست.
 
رئیس  پلیس راه البرز افزود: بیشترین مسیر احتمال سقوط سنگ درمحدوده امام چشمه تا کندوان در جاده چالوس است که رانندگان دراین محدوده توقف نکنند.
 
او گفت: تیم‌های گشت سیار، نامحسوس و پیاده پلیس راه و امدادگران هلال احمر، اورژانس و راهداران استان البرزدر راه‌های این استان مستقر هستند. رانندگان با توجه به لغزندگی سطح جاده‌ها ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، با سرعت مطمئنه حرکت کرده و از سبقت غیر مجاز و تغییر ناگهانی مسیر جدا خودداری کنند.
 
کرمی به رانندگان خواست علاوه بر حفظ آرامش و رعایت نکات ایمنی، مقررات راهنمایی و رانندگی را مورد توجه قرار دهند.
 
مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ به صورت شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه‌های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است.
 
۱۸ درصد ترافیک جاده‌ای کشور مربوط به راه‌های استان البرز است و در زمان تعطیلی‌ها بر میزان ترافیک در یک هزار و ۵۰۴ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی این استان افزوده می‌شود.
 
جاده کرج - چالوس به مسافت ۱۶۰ کیلومتر نیمی از آن در حوزه جغرافیایی استان البرزو مابقی در حوزه جغرافیایی استان مازندران قرار دارد.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: