معاون امور فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر تشکیل کمیته سامان ازدواج در همه شهر‌های استان بیان کرد: طبق آمار ۱۵ هزار مجرد در ادارات استان مشغول به کار هستند.

آقای تقی‌زاده در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان عجب‌شیر گفت: کمیته سامان ازدواج به تازگی فعالیت خود را در تبریز آغاز کرده و مصوبه‌های مربوط به ستاد ساماندهی امور جوانان را در زمینه ازدواج تا رسیدن به مرحله اجرا پیگیری می‌کند.

 وی گفت:تاکنون در ۶ شهرستان استان نسبت به تشکیل این کمیته اقدام شده اما مشکل جوانان صرفا با تشکیل کمیته و برگزاری این جلسات حل نمی‌شود و مجمع خیران ازدواج نیز باید در شهرستان‌ها ایجاد و برای تحقق اهداف این کمیته از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: ریاست کمیته سامان ازدواج در استان را استاندار بر عهده دارد و اعضای مرتبط آن در هر شهرستان را امام جمعه، فرماندار، رئیس شوای اسلامی شهر و جمعی از روسای ادارات و افراد حقیقی و حقوقی به تشخیص فرماندار تشکیل می‌دهند.

وی افزود: پیگیری مسایل مربوط به حوزه ازدواج جوانان، آموزش خانواده‌ها در مورد مسائل اجتماعی به خصوص ازدواج و تدوین برنامه‌هایی که زمینه ازدواج آسان را فراهم کند از جمله اهداف کاری این کمیته است.

آقای تقی‌زاده با بیان اینکه سن ازدواج در کشور بالا رفته است و این مساله تبعات اجتماعی منفی به دنبال دارد تسهیل شرایط ازدواج و گسترش ازدواج آسان را وظیفه تمام اقشار جامعه دانست و بیان کرد: این سنت حسنه از تاکیدات دین مبین اسلام و بزرگان دین است و باید به آن توجه شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.