قضات تا آنجا که قانون اجازه دهد برای آزادی زندانیان از ارفاقات استفاده می‌کنند

رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: قضات دادگستری تا آنجا که قانون و شرع اجازه دهد برای تسهیل در آزادسازی زندانیان از ارفاقات قانونی استفاده می‌کنند.

احمدرضا بهرامی در نشست با اعضای شورای اسلامی استان قانون گرایی را مبنای کار دستگاه قضایی عنوان کرد و گفت: قضات محاکم برای تسهیل در روند آزادسازی زندانیان تا آنجا که قانون و شرع اجازه می‌دهد از ارفاقات قانونی استفاده می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان گفت: مبنای حفظ ارزش‌های نظام و خدمت به مردم عملگرایی مسئولان بر اساس ضوابط و مقررات است و در این راستا اعضاء شورا‌های اسلامی شهر و استان نقشی اساسی در همگرایی مردم و حل اختلاف میان ایشان دارند.


بیشتر بخوانید


وی افزود: تعامل و ارتباط میان اعضاء شورا‌های اسلامی با دادگستری می‌تواند عامل موثری در احقاق حقوق مردم و آشنایی شهروندان با مسائل و حقوقی و قضایی باشد و از این رو دادگستری استان آماده هرگونه همکاری جهت برگزاری جلسات ویژه و کارگاه‌های آموزشی با مشارکت اعضای شورا‌های اسلامی استان است.

رئیس کل دادگستری استان همچنین تصریح کرد: ارتباط مستقیم و بی واسطه اعضاء شورا‌های اسلامی با مردم می‌طلبد تا ایشان از تمامی ظرفیت‌ها برای آگاه سازی و آشنایی شهروندان با قوانین و همچنین اشاعه مبانی جرم زدایی و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه استفاده کنند.

لازم به ذکر است در این نشست سید محمد موسوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری نیز در سخنانی با تقدیر از اهتمام اعضاء شورای اسلامی استان برای بررسی و حل مشکلات مردم عنوان کرد: دستگاه قضایی خود را متولی صیانت از بیت المال و حقوق عامه می‌داند و لذا بسیاری از مطالباتی را که در خصوص عملکرد دستگاه‌های اجرایی مطرح می‌شود در کمیته صیانت از حقوق عامه و شورای حفظ حقوق بیت المال استان پیگیری می‌کند.

وی افزود: در زمینه مطالبات مردمی نسبت به تکمیل و راه اندازی طرح‌های عمرانی نیز دادگستری استان سعی می‌کند تا از طریق برگزاری جلسات ستاد حمایت از اقتصاد مقاومتی و رایزنی با دستگاه‌های مربوطه در روند پیشبرد و تکمیل این طرح‌ها مشارکت داشته باشد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر