استاندار بوشهر:

نخبگان استان بوشهر در صنایع نفتی بکار گرفته شوند

استاندار بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده بر اساس تخصص مورد نیاز، نخبگان این استان در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی استخدام می‌شوند.

احمد محمدی‌زاده صبح امروز در نشست با معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه استان بوشهر از ظرفیت‌های مهمی در بخش‌های مختلف صنعتی، تولیدی، سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی برخوردار است، اظهار داشت: باید با کمک نخبگان از ظرفیت‌های اقتصادی و صنعتی استان بوشهر در جبران عقب‌ماندگی استفاده شود.

او با اشاره به دور دوم سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به بوشهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی سفر رئیس جمهور در اواخر بهمن تا اوایل اسفندماه انجام می‌شود که تصمیمات و مصوبه‌های مهمی در بخش‌های گوناگون در حل مشکلات استان در پی دارد.

استاندار بوشهر از افتتاح چند مجتمع پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی و وارد مدار شدن ردیف‌های جدید پالایشگاه گازی خبر داد و بیان کرد: با افتتاح این صنایع زمینه اشتغال نیرو‌های مختلف فراهم می‌شود که با برنامه‌ریزی انجام شده بر اساس تخصص مورد نیاز، سهم عمده‌ای از اشتغال در این صنایع متعلق به نخبگان است.

محمدی‌زاده از استخدام نخبگان این استان در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی خبر داد و خاطرنشان کرد: باید زمینه افزایش سهمیه استخدام نخبگان در دستگاه‌های اجرایی به ویژه صنایع مهم و استراتژیک از جمله نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه اتمی فراهم شود.

او با بیان اینکه ۵۰ درصد استخدام نیرو‌های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بر اساس مصوبه هیئت دولت نیرو‌های بومی استان بوشهر است، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی بخش زیادی از جذب ۵۰ درصد نیرو‌های بومی به نیرو‌های نخبه و متخصص اختصاص دارد.

استاندار بوشهر بر بورسیه شدن نخبگان استان بوشهر در صنایع وزارت نفت تأکید کرد و گفت: برای توانمند شدن نخبگان در صنایع وزارت نفت مستقر در استان بوشهر باید زمینه بورسیه شدن آن‌ها فراهم شود.

محمدی‌زاده حمایت مالی بنیاد ملی نخبگان در توانمند شدن نخبگان استان بوشهر را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: توجه به نوسازی و بازسازی ساختمان بنیاد نخبگان استان بوشهر باید در دستور کار قرار بگیرد.

او بروزرسانی تجهیزات و امکانات بنیاد نخبگان استان بوشهر را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: تأمین امکانات تجهیزاتی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بنیاد نخبگان استان یک ضرورت است که انعقاد تفاهم‌نامه بنیاد ملی نخبگان با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر برای تأمین اعتبارات باید مورد توجه قرار بگیرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: