۲۳ پرونده کثیرالشاکی در دادگستری استان قم تعیین تکلیف شدند

رئیس کل دادگستری استان قم از تعیین تکلیف ۲۳ پرونده کثیرالشاکی، با بیش از یک هزار و ۱۵۰ نفر خوانده یا متهم به همت قضات استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی مظفری در تشریح اقدامات دادگستری در خصوص تعیین تکلیف پرونده‌های کثیرالشاکی،عنوان کرد: پرونده‌ها کثیرالشاکی به دلیل وجود خواهان یا شاکی متعدد، معمولاً دارای اهمیت و پیچیدگی هستند، بنابراین رسیدگی به آن‌ها نیز مستلزم فرصت کافی و تخصص لازم است.

رئیس کل دادگستری استان قم افزود: تمامی شعب دادسرا یا دادگاه نخستین و تجدیدنظر استان قم به منظور رسیدگی دقیق و تعیین تکلیف این قبیل پرونده‌‎ها اهتمام ویژه دارند و برهمین اساس در نیمه نخست امسال ۲۳ پرونده کثیرالشاکی در مراجع قضایی استان تعیین تکلیف شده‌اند.

حجت الاسلام مظفری با اشاره به اینکه هرکدام از این پرونده‌ها دارای بیش از ۵۰ خوانده یا متهم بوده‌اند،بیان کرد: بر همین اساس می‌توان ارزیابی کرد که تعیین تکلیف این پرونده‌ها مشکلات تعداد زیادی از مراجعان را حل و فصل کرده که این امر از اهمیت بسیاری برخوردار است.

رئیس کل دادگستری استان قم با بیان اینکه رسیدگی به پرونده‌هایی که تعداد شاکی یا خواهان آن بیش از حد معمول است آسان نیست، از قضات استان برای رسیدگی دقیق و سریع به این نوع پرونده‌ها تقدیر و تشکر کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: