تولیت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) با صدور پیامی، با محکوم کردن توهین روزنامه معلوم الحال فرانسوی به ساحت مقدس ولایت فقیه آورده‌است: اهانت به ولایت، مردم بصیر ایران را در مسیر انقلاب مصمم‌تر خواهد کرد.

در پیام آیت الله سید محمد سعیدی آمده‌است: همواره یکی از شیوه‌های مشرکان بی منطق در برابر منطق استوار دین خداوند و فرستادگان بر حقش استفاده از انواع مختلف توهین و استهزاء بوده که با وجود ادعای مدنیت هیچ تغییری نداشته است.

پیام حاکیست: توهین روزنامه معلوم الحال فرانسوی به ساحت مقدس ولایت فقیه که در عصر غیبت در جایگاه امام معصوم قرار دارد و عدم برخورد حاکمیت فرانسه با این نشریه موهن به بهانه آزادی بیان نشان دهنده ضعف و ناکارآمدی اندیشه‌های غربی در برابر اندیشه ناب شیعی است.

دربخش دیگری ازاین پیام آمده‌است:‌حرکت‌های پلید و ناپاک این‌چنینی همانطور که در صدر اسلام نتوانست جلوی پیشرفت و همه‌گیری دین پاک خدا را بگیرد و اسلام در مدت کوتاهی تبدیل به دینی جهانی شد امروز هم تلاش بیهوده‌ای برای جلوگیری از گرایش فطرت‌های پاک مردم جهان به سمت دین متعالی اسلام و مذهب مترقی تشیع است که بلاشک ناکام خواهد ماند و زودتر از آنچه دشمن می‌پندارد شکستی مفتضحانه را در این پیکار حق علیه باطل خواهد دید.

پیام حاکیست:‌در ایامی که ملت شریف ایران بار‌ها و در فتنه‌های سخت حمایت خود را از، ولی فقیه زمان خود نشان داده اند و به همین مناسبت دهه بصیرت نام گرفته است این اهانت‌ها نه تنها خدشه‌ای بر بصیرت مردم وارد نخواهد کرد بلکه آن‌ها را بر حقانیت مسیری که در طول انقلاب طی کرده اند مطمئن‌تر و بر ادامه این مسیر مصمم‌تر خواهد کرد.

دربخش دیگری از این پیام آمده‌است: ما ضمن محکومیت قاطع اهانت به ساحت مرجعیت شیعه و ولایت مطلقه فقیه، به منتشر کنندگان تصاویر موهن و حامیان آن‌ها هشدار می‌دهیم که این اهانت‌ها چیزی جز انزجار مردم ولایتمدار ایران نسبت به شما را نمی‌افزاید و عاقبتی جز شکست و نابودی در انتظار شما و اندیشه‌های پوشالی‌تان نخواهد بود.

نشریه شارلی ابدو در پی اقدام سخیف خود مبنی بر راه‌اندازی یک مسابقه بین‌المللی برای رسم کاریکاتور، ویژه‌نامه ۱۴ دیماه ۱۴۰۱ خود را با تصاویری به شدت موهن همراه با الفاظ و عباراتی زشت و توهین‌آمیز به این امر اختصاص داد.

وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام سخیف این نشریه در بیانیه‌ای عنوان کرد: ایران سکوت در برابر اقدام ضد فرهنگی و ضد انسانی نشریه مبتذل فرانسوی را برنتابیده و ضمن بازنگری در مناسبات فرهنگی با فرانسه و بررسی امکان ادامه فعالیت فرهنگی فرانسه در ایران، در گام نخست فعالیت انجمن ایران شناسی‌فرانسه در ایران را تعطیل می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار