معاون عمرانی استاندار با انتقاد از اعلام دیرهنگام تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا گفت: پیش بینی وضعیت آلودگی هوا امکان پذیر بود، نباید اعلام تعطیلی مدارس را به ۱۱ شب موکول کنیم.

رجحانی معاون عمرانی استاندار در نشست کارگروه اضطراری آلودگی هوا به ریاست استاندار گفت: با توجه بهانتقاد از اعلام دیرهنگام تعطیلی مدارس اختلال در تصمیم گیری ها، این نشست با حضور استاندار برگزار شد تا سیاست و الگوی تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس اعلام شود. نه اینکه تعطیلی مدارس را به ۱۱ شب موکول کنیم و باعث نارضایتی مردم شویم.

وی افزود: در روش تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس اشکالاتی داریم، اعلام دیرهنگام تعطیلی های مدارس در آخر وقت باعث سرگردانی مردم می شود.

معاون عمرانی استاندار گفت: وقتی که هوا به مدت یک هفته پایداری دارد باید از قبل تعطیلی های طول هفته را اعلام کنیم تا با خاموش کردن سیستم های‌گرمایشی مدارس به کاهش آلودگی هوا کمک کنیم.

رجحانی افزود: هواشناسی موظف است ۹۶ ساعت قبل از پایداری هوا هشدارهای لازم را به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کند که بر مبنای پیش بینی هواشناسی برای تعطیلی مدارس اقدام کنیم .

وی ادامه داد: قانون برای تعطیلی مدارس شرح وظایف دستگاه های تصمیم گیری را مشخص کرده است و دستگاه ها باید از این موضوع تمکین کنند و یک دستگاه ناظر هم بر فعالیت دستگاه های اجرایی در آلودگی هوا نظارت کند.
این مسئول تاکید کرد: اگر مطالعات نشان می دهد که منشا آلودگی خودروها هستند باید محدودیت های ترافیکی شامل زوج و فرد اعمال شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۱۸:۲۹ ۲۵ دی ۱۴۰۱
اینکه اخر شب اعلام میکنید نمیدونم چ معنی میده مگه ما بیکاریم ک تا پاسی از شب یکسره تو گروه های مدرسه چک کنیم ببینیم مدرسه بازه یا نه ، یکم سازماندهی و نظم هم چیز بدی نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۴ ۱۹ دی ۱۴۰۱
قطعا خودروها هستند