بیانیه مجلس خبرگان رهبری:

اقدام نشریه فرانسوی اهانت به ساحت مرجعیت شیعه است

مجلس خبرگان رهبری در بیانیه‌ای اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مرجعیت شیعه را وحشی‌گری فرهنگی دانست.

در پی اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مرجعیت شیعه، مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه‌ای این اقدام موهن را محکوم کرد.

در متن بیانیه مجلس خبرگان رهبری آمده است: نشریه موهن شارلی ابدو که در توهین به مقدسات دینی مسلمانان در ضدیت با اسلام و مسلمین به ویژه ساحت مبارک پیامبر اکرم (ص) شهره است، در اقدامی دیگر با اهانت به مقام شامخ مرجعیت، ولایت فقیه و رهبر مستضعفان، آزادگان جهان و ارادتمندان انقلاب اسلامی را آزرده خاطر ساخت و خشم آنان را برانگیخت.

این بیانیه افزود: البته درج کاریکاتور‌های موهن در این نشریه بدسابقه و حمایت از این وحشی‌گری فرهنگی توسط دولت بدنام فرانسه برای مردم ایران اسلامی چندان بعید و دور از ذهن نیست چرا که روی دیگر خوی استکباری حاکمان کاخ الیزه در حمایت از منافقین و کمک تسلیحاتی به صدام جنایتکار علیه مردم مظلوم کشورمان را در اذهان زنده کرد.

مجلس خبرگان رهبری که شأن و جایگاه آن به فرموده امام راحل (ره)، تقویت رهبری است با حمایت از ساحت عظیم مرجعیت و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای "مدظله العالی" این اقدام سبک و وقیحانه شارلی ابدو را محکوم و این کار سخیف را در راستای استیصال و زبونی استکبار و صهیونیسم جهانی در رویارویی با قدرت چشمگیر و پیشرفت‌های روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارزیابی کرد.

مجلس خبرگان رهبری در این بیانیه از وزارت امور خارجه، دستگاه‌های مسئول و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی می‌خواهد در حوزه وظایف خود، نسبت به این اقدام توهین‌آمیز واکنش نشان دهند تا ماهیت و اهداف کثیف گردانندگان این نشریه کینه‌توز و مدعیان آزادی بیان، بیش از پیش برای مردم به ویژه مسلمانان جهان عیان شود.

نشریه شارلی ابدو در پی اقدام سخیف خود مبنی بر راه‌اندازی یک مسابقه بین‌المللی برای رسم کاریکاتور، ویژه‌نامه ۱۴ دی ۱۴۰۱ خود را با تصاویری به شدت موهن همراه با الفاظ و عباراتی زشت و توهین‌آمیز به این امر اختصاص داد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر