استاندار کردستان مطرح کرد؛

مهارت آموزی راه پیشگیری از برگشت به اعتیاد

زارعی کوشا یکی از موثرترین راه‌های جلوگیری از برگشت افراد بهبوده یافته به بلای اعتیاد را کسب و فراگیری مهارت عنوان کرد.

اسماعیل زارعی کوشا در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و در بازدید از مرکز ترک اعتیاد در بهاران سنندج گفت: باید تلاش کنیم که با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی به معتادان، راه برگشت آنان به اعتیاد را سد و انگیزه تلاش و زندگی را در میان این افراد تقویت کنیم.

وی با با ابراز خشنودی از احداث مرکز ماده ۱۶ در سنندج که برای درمان، بهبودی ونگهداری معتادان ایجاد شده است، افزود:ظرفیت بسیار مناسبی در مرکز استان ایجاد شده و در فاز بعدی باید زنجیره تکمیلی این مجموعه را که به امر مهارت آموزی اختصاص دارد فعال کنیم.

زارعی کوشا ضمن تقدیر از همکاری دستگاه‌های مختلف و همت شهرداری سنندج در احداث این مرکز بر استفاده از ظرفیت کامل این مجموعه تاکید کرد و گفت: احداث مرکز ماده ۱۶ علاوه بر اینکه خدمتی ماندگار و موفق در جهت رفع یک معضل اجتماعی به شمار می‌رود نمونه‌ای از همدلی و همکاری میان دستگاه‌ها است.

استاندار کردستان با بیان اینکه مجموعه مرکز ترک اعتیاد سنندج تا سه برابر قابل افزایش است، عنوان کرد:با راه اندازی این مرکز دیگر نباید شاهد حضور هیچ معتاد متجاهری در سطح شهر‌های استان باشیم و همه همت خود را باید به کار بگیریم تا کردستان را تبدیل به پاکترین استان کشور کنیم.

زارعی کوشا همچنین بر اطلاع رسانی برای جذب و استفاده از ظرفیت خیرین برای بالابردن کیفیت خدمات قابل ارائه در این مرکز و بر تشکیل کمیته ماده ۱۶ به قید فوریت تاکید کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: