افتتاح خانه هلال در جزیره خارگ

خانه هلال جزیره خارگ در ساختمان بخشداری این شهر در مراسمی با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان، بخشدار خارگ و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، افتتاح شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در آیین افتتاح خانه هلال جزیره خارگ گفت: با توجه به موقعیت استراتژیک جزیره خارگ، و نداشتن دسترسی سریع به این منطقه، افتتاح یک خانه هلال در این بخش ضروری بود که با توجه به آموزش‌های لازم در بروز حوادث اقدام سریع و به موقعی صورت پذیرد.

ایزدپناه با اشاره به فعالیت‌های خانه هلال افزود؛ جذب و سازماندهی در حوزه‌های مختلف جوانان، امداد و داوطلبان، ارائه آموزش‌های امدادی، فرهنگی، آموزشی، شناسایی، دعوت و جذب خیرین، کمک به نیازمندان با بهره گیری از توان توانمندان از برنامه‌های این خانه‌های هلال است.

او ادامه داد: توانمندسازی جامعه و گسترش و ترویج فرهنگ خود امدادی و دگرامدادی و آموزش همگانی امداد و کمک‌های اولیه از هدف‌های اصلی این خانه‌های هلال است.

وی در خصوص نگاه ویژه مسئولین و بویژه امام‌های جماعات جزیره خارگ گفت: برای آموزش فراگیران چه در سطح ادارات، خانواده‌ها و دانش آموزان محتواهای لازم از طریق مربیان جمعیت هلال احمر انتقال داده می‌شود و مسئولین جزیره خارگ نیز باید در زمینه تجهیز و جانمایی بهتر خانه هلال و فضای آموزشی به هلال احمر کمک کنند.

چهله زاده، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بوشهر در خصوص نحوه فعالیت اعضا تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای با آموزش و پرورش جهت اموزش در مدارس برقرار شده است که با برنامه ریزی لازم و برگزاری مانورهایی در سال به میزبانی خارگ در سطح استان و کشوری بتوانیم آمادگی دانش آموزان و آحاد مردم را ارزیابی کنیم.

محمد رضا دشتی زاده، بخشدار خارگ با توجه به ظرفیت نیروی جوانی مردم که در جزیره ساکن هستند، عنوان کرد: آموزش و تامین بخشی از تجهیزات امداد رسانی، الویت خانه‌های هلال برای خدمات رسانی بهتر در اسرع وقت پیش از یگان‌های امداد رسانی به آسیب دیدگان است که سعی می‌شود با بخش‌های صنعتی برای اقلام مورد نیاز رایزنی‌های لازم به عمل آورد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: