تفاهم صندوق هنر با تامین اجتماعی برای گسترش خدمات بیمه‌ای

با همکاری دوجانبه همه تلاش خود را جهت گسترش خدمات بیمه‌ای بکار بسته تا بتوانیم امنیت شغلی را برای تداوم فعالیت حرفه‌ای اهالی فرهنگ فراهم آوریم.

سید مجید پوراحمدی در نشست با میرهاشم موسوی، ضمن تشریح فعالیت‌ها و نوع ارائه خدمات صندوق اعتباری هنر به اعضاء، خدمت، حمایت، ارائه تسهیلات، کمک، مساعدت و رفع دغدغه و مشکلات هنرمندان عضو این صندوق را از وظایف ذاتی این مجموعه برشمرد که با جدیت از گذشته آغاز شده و باعزمی راسخ در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی ادامه خواهد داشت.

بهره مندی بیش از ۵۰ هزار هنرمند از خدمات تامین اجتماعی

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنری در ادامه به بهره مندی بیش از ۵۰ هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان، اصحاب رسانه و فعالان قرآنی کشور از خدمات بیمه تأمین اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: تحت پوشش قرار گرفتن اعضا و استفاده از بیمه تأمین اجتماعی از مهمترین خدمات صندوق اعتباری هنر به جامعه فرهنگ و هنر کشور محسوب می‌شود که می‌تواند به عنوان نقطه اتکا و قوتی برای ادامه فعالیت آن‌ها بخصوص در شرایط سخت باشد.

رشد ۵۷ درصدی سهم پرداختی صندوق به بیمه شدگان

پوراحمدی حمایت ویژه از اعضای تحت پوشش صندوق اعتباری هنر را از وظایف مهم این صندوق عنوان کرد و افزود: در سال ۱۴۰۱ سهم پرداختی صندوق برای هر بیمه شده با رشد ۵۷ درصدی از مبلغ ۲۷۰ هزارتومان به ۴۲۵ هزارتومان افزایش یافت و رقم قابل توجهی از بودجه دریافتی صندوق به یارانه بیمه تأمین اجتماعی اعضاء اختصاص یافت.

تاکید ویژه وزیر فرهنگ بر گسترش خدمات صندوق هنر

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تاکید کرد: با عنایت و توجه ویژه محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خدمات صندوق هنر علی‌رغم محدودیت‌های مالی و بودجه ای، توسعه و گسترش خواهد یافت.

در ادامه این نشست مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نیز ضمن خیرمقدم به مدیرعامل و هئیت همراه وی، هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران را قشر فرهیخته و فعال جامعه عنوان کرد و گفت: با همکاری صندوق اعتباری هنر خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی به این افراد بصورت مستمر انجام خواهد گرفت.

میرهاشم موسوی تاکید کرد: خوشبختانه در خصوص بیمه هنرمندان، خبرنگاران و نویسندگان و فعالان قرآنی بین این سازمان و صندوق اعتباری هنر وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری خوبی برقرار بوده و همچنان ادامه خواهد داشت.

موسوی خاطرنشان کرد: امروز با عنایت به توجه ویژه دولت مردمی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت و ارائه خدمات به هنرمندان، روند افزایشی آمار هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی طی ماه‌های اخیر را شاهد هستیم که پشتیبانی و حمایت این دومجموعه را نشان می‌دهد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آمادگی این سازمان در جهت بهره مندی افراد معرفی شده از سوی صندوق اعتباری هنر خبر داد و گفت: ما نیز به نوبه خود تلاش خواهیم کرد تا هنرمندان بدون دغدغه به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه دهند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر