هرگونه افزایش بهای پارکینگ‌ها را از طریق سامانه ۱۳۷ اطلاع دهید

مدیر ترافیک و حمل‌ونقل شهرداری شهرکرد گفت: مردم می‌توانند تخلفاتی مانند عدم نصب نرخ‌نامه و افزایش بهای پارکینگ‌ها را از طریق سامانه ۱، ۱۳۷ اطلاع دهند.

پیمان محقق با اشاره به جایگاه طرح تفصیلی در برنامه‌ریزی شهری، اظهار داشت: این طرح مبنای بسیاری از طرح‌ها از جمله جانمایی پارکینگ‌های طبقاتی می باشد و پارکینگ طبقاتی یزدان نیز بر اساس طرح تفصیلی شهری احداث شده است.

وی افزود: احتمال دارد تملک اراضی برای احداث پارکینگ طبقاتی شهرکرد بر اساس لکه‌گذاری در طرح تفصیلی انجام شده باشد چراکه این پارکینگ در هسته مرکزی شهر احداث شده است و بسیاری از معابر از جمله خیابان‌های سعدی، ملت، ۱۲ محرم، ولی‌عصر (عج) و مراکز تجاری و درمانی اطراف را به‌خوبی پوشش می‌دهد.

محقق اضافه کرد: مهندس مشاور در مطالعات طرح تفصیلی به این نتیجه رسیده است که در این نقطه از شهر باید یک پارکینگ برای ارائه خدمات به مراکز درمانی و تجاری احداث شود.


بیشتر بخوانید


وی اظهار داشت: در هر نقطه از شهر که شهرداری مکانی را به عنوان پارکینگ تملک می‌کند، بر اساس همان کاربری است که در طرح تفصیلی مشخص شده است، البته ابتدا در طرح تفصیلی یک فضا به عنوان کاربری پارکینگ مشخص و بر اساس تقاضای شهروندان ساکن در آن منطقه و درخواست‌های ارائه شده به شهرداری، مساحت جای پارک برآورد می‌شود، در مورد پارکینگ یزدان شهرکرد نیز همین مراحل طی شده و برای احداث آن به صورت طبقاتی توافق صورت گرفه است.

محقق با اشاره به علل ترافیک در سطح شهر شهرکرد و کمبود پارکینگ استاندارد، تصریح کرد: تعدادی پارکینگ در سطح شهر وجود دارد که در بسیاری از مواقع خالی هستند، زیرا فرهنگ استفاده از پارکینگ‌های عمومی در شهرکرد ضعیف می‌باشد.

وی با بیان اینکه پارکینگ طبقاتی یزدان از سال‌های گذشته در یکی از نقاط پرترافیک شهرکرد احداث شده است که سهم بسزایی در کاهش ترافیک خیابان ولیعصر، ۱۲ محرم و ملت دارد، گفت: این پارکینگ در چند طبقه احداث شده و دارای امکاناتی نظیر آسانسور، نگهبان، دوربین و سرویس بهداشتی است، اما در ساعت‌های شلوغ روز طبقات بالای این پارکینگ همیشه خالی بوده و شهروندان خودرو‌های خود را در حاشیه خیابان پارک می‌کنند و موجب گره‌های ترافیکی در خیابان‌های اطراف می‌شود.

محقق افزود: تعدادی پارکینگ نیز در اطراف مراکز درمانی و آموزشی شهرکرد وجود دارد که این پارکینگ‌ها تنها یک قطعه زمین مسطح شده هستند و امکانات خاصی ندارند، اما در ساعت‌های پرتردد ظرفیت این پارکینگ‌ها تکمیل می‌شود و پارکینگ‌هایی که ورودی دریافت می‌کنند مورد استقبال قرار نمی‌گیرند.

وی با بیان اینکه قیمت پارک در پارکینگ‌ها بسته به خدمات پارکینگ متفاوت است، اضافه کرد: قیمت پارک در پارکینگ یزدان با ارائه خدماتی نظیر آسانسور، دوربین و مسقف بودن نسبت به پارکینگ‌های زمینی بیشتر است.

محقق ادامه داد: مردم می‌توانند تخلفاتی مانند عدم نصب نرخ‌نامه و افزایش بهای پارکینگ‌ها را از طریق سامانه ۱۳۷ یا شماره ثابت ۳۲۲۵۰۹۱۵_ ۰۳۸ اطلاع دهند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر