سبک پوشش عفیفانه و ارزان در نمایشگاه شهر خانواده

دبیر کارگروه مد و لباس کشور گفت: در دسترس عموم قرار دادن پوشاک ارزان و عفیفانه،از اهداف نمایشگاه شهر خانواده است و در این مورد تسهیل گری کردیم.

صنعت پوشاک در کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اما متأسفانه در سال‌های گذشته با مشکلات متعددی روبروست؛ به طوری که فعالان و طراحان این حوزه از این موضوع گلایه‌مند هستند و این موضوع، شامل افرادی که در این صنعت شناخته شده هستند هم می‌شود.

اگرچه صنعت پوشاک می‌تواند بستر خوبی برای اشتغالزایی باشد. اما موانع متعدد باعث شده اند که فعالان این صنعت با مشکلات زیادی در داخل و صادرات دسته و پنجه نرم کنند و به همین دلیل، بسیاری از طراحان لباس و کارآفرین‌های پوشاک از بی مهری‌ها در این خصوص گلایه دارند.

در هفته‌های اخیر، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، پیرامون نمایشگاهی تحت عنوان «شهر خانواده» به منظور بستری مناسب برای طراحان و فعالان صنعت پوشاک اطلاعیه‌ای داد و مسئولان این کارگروه، درمورد چرایی و چگونگی برگزاری آن توضیحاتی دادند.

در بخشی از اطلاعیه این کارگروه بیان شد: نمایشگاه «شهر خانواده» که بخش عمده آن متعلق به حوزه پوشاک اسلامی ایرانی است با هدف دسترس پذیری به لباس عفیفانه برای آحاد جامعه، تقویت تولید کنندگان به ویژه پس از رکود و خسارات سه ماهه اخیر، و ارائه محصولات به مردم با قیمت کمتر از بازار طراحی و برنامه ریزی شده است.

این کارگروه در ادامه تأکید کرد که نمایشگاه «شهر خانواده» با اجرای بخش خصوصی در حال انجام بوده و هست تا امور مردم به دست خود مردم صورت گیرد و بخش‌های حاکمیتی و دولتی تمام توان خود را به کار گرفته و به میدان آورده اند تا انجام تبلیغات و ارائه خدمات فرهنگی به صورت رایگان یا با کمترین قیمت به نفع مردم شامل تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات ایرانی اسلامی محقق شود.

سجاد لطفی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، درمورد زمان و مکان و چگونگی برگزاری نمایشگاه «شهر خانواده» بیان کرد: «شهر خانواده» در دو بخش بر گزار می‌شود که بخش اول، نمایش دستاورد‌ها و توانمندی‌های صنایع فرهنگی در کوشک باغ هنر اراضی عباس آباد در تاریخ ۶ تا ۱۲ بهمن ماه برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند ثبت نام کنند و بخش دوم، نمایشگاه «شهر خانواده»، از تاریخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ تا ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ (به جز روز‌های ۲۹ اسفند تا ۴ فروردین) به مدت ۶۷ روز در شبستان شرقی مصلی امام خمینی برگزار می‌شود.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، با اشاره به اهداف برگزاری این گفت: یکی از اهداف این نمایشگاه، در دسترس عموم قراردادن پوشاک ارزان و عفیفانه است و با توجه به مطالبه عمومی مردم برای این موضوع، ما تسهیل گری کردیم و از تولید کنندگان خوب در حوزه پوشاک ایرانیاسلامی دعوت و آن‌ها را ملزم کردیم که در این نمایشگاه با قیمتی مناسب و شاید حدود یک هفتم ارزان‌تر از سایر نمایشگاه‌ها، در همین ایام ۶۷ روزه حضور داشته باشند و همزمان با نمایشگاه قرآن، پوشاک ایرانی - اسلامی را به دست مردم و مصرف کنندگان برسانند.

او با اشاره به این که پوشاک برای تمامی سنین در این نمایشگاه وجود دارد، ادامه داد: همه افراد خانواده می‌توانند در این نمایشگاه، به پوشاک مناسب خود دسترسی داشته باشند و البته باید گفت که این نمایشگاه صرف پوشاک نیست و عمده اش پوشاک است. زیرا خانواده به کالای فرهنگی نیاز دارد و به همین دلیل، کالای فرهنگی هم صرفاً پوشاک نیست و صنایع فرهنگی، لوازم خانگی و سایر مواردی که ملزومات یک خانواده محسوب می‌شوند در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

در دسترس عموم قرار دادن پوشاک ارزان، با کیفیت و عفیفانه؛ اهداف مهم نمایشگاه شهر خانواده/// تاپِ فردا

دبیر کارگروه مد و لباس، درمورد چرایی ثبت نام عموم مردم افزود: ثبت نام برای کوشک باغ هنر است. آن جا رویدادی خیلی جالب برگزار می‌شود، سال قبل سال ۱۴۰۰ در نمایشگاه الگونما که در سرچشمه تهران برگزار شد؛ مردم گفتند که در حوزه شخصیت‌های محبوب اصطلاحاً بیگانه آسیب‌هایی برای کودکان و نوجوانان وجود دارد و آن‌جا تصمیم گرفته شد که اگر بخواهیم شخصیت‌های ایرانی محبوب را نمایش دهیم باید چه راهی را طی کنیم.

به گفته او، علاقه‌مندان در آن جا با ده شخصیت محبوب ایرانی مثل ایلیا، ببئی، ببئو و افراد دیگری که الان چهره‌های شاخص و محبوب بچه‌های ایرانی شده اند و حداقل به شش محصول فرهنگی مثل کتاب، انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای تبدیل شده اند، روبرو می شوند و در آن‌جا، دستاورد‌ها و توانمندی‌های صنایع فرهنگی را به نمایش می‌گذاریم و برای قسمت الگونما هم ثبت نام انجام می شود، ولی در شهر خانواده کالا‌ها مستقیم عرضه می‌شوند.

لطفی با اشاره به این که این نمایشگاه فقط در تهران برگزار می‌شود، بیان کرد: این نمایشگاه فقط در تهران است، ولی از استان‌ها این مطالبه وجود دارد و یکی از وظایف ما در کارگروه ساماندهی مد و لباس، برگزاری نمایشگاه است. یعنی قانون، ما را موظف و مکلف کرده است که برای این مطالبه و نیاز عمومی به پوشاک ایرانی – اسلامی باید تدبیری داشته باشیم؛ لذا اخیراً در همدان و کرمانشاه نمایشگاه برگزار کردیم و از آن به خوبی استقبال شد و چند روز آینده نیز در اصفهان، با برپایی نمایشگاه می‌خواهیم کالای ارزان به دست مردم برسد و سراسر مصلا‌های کشور هم اعلام آمادگی کرده اند که جای ارزان را در اختیار تولیدکنندگان قرار بدهند تا کالای ارزان به دست مردم برسد. اما خط قرمز ما کیفیت محصولات است و ما کنترل پیشینه داریم که محصول با کیفیت به دست مردم برسد.

او درمورد قیمت‌های میلیونی برخی از مزون‌های بانوان و طراحی‌های ویژه لباس‌های آن‌ها و تفاوت آن‌ها با لباس‌های کارخانه‌ای و صنعتی و تمهیداتی برای قیمت مناسب گفت: برای این باید تدبیری اندیشید و مدتی است که در کارگروه ساماندهی مد و لباس و وزارت صمت، بحث قیمت تمام شده پوشاک مطرح است و تلاش می‌شود لباس‌ها با قیمت بهتر و مناسب تری عرضه شوند. زیرا در حال حاضر، خیلی از تولید کنندگان ما، از قیمت مواد اولیه خصوصا با نوسان نرخ  ارز و تلاطم‌ها، گلایه و شکایت دارند.

او در پاسخ به این پرسش که کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور صرفاً روی طرح و رنگ لباس‌ها نظارت دارد یا بحث حمایت از تولیدکنندگان هم در این کارگروه مطرح است یا خیر؟!، ادامه داد: ما ضمن این که روی بحث کنترل‌های فرهنگی و اجتماعی پوشاک تأکید داریم،  سعی کردیم که مشوق‌هایی مثل تخفیف‌های مالیاتی و یا معافیت‌های مالیاتی را برای آن‌هایی که این چارچوب‌ها را رعایت می‌کنند هم داشته باشیم و همیشه، بحث تأمین مواد اولیه، دغدغه وزارت صمت خصوصاً اداره کل منسوجات بوده و الان هم است و سعی کرده ایم تسهیلاتی در این شرایط متلاطم بازار برای تولید کننده‌ها وجود داشته باشد.

دبیر کارگروه مد و لباس کشور درمورد توجه به تنوع لباس و پوشاک متناسب با فرهنگ ایرانی در کشورمان افزود: ضرورت شکل گیری کارگروه ساماندهی مد و لباس این بود که طراحی‌ها ارتقاء پیدا کنند. به همین دلیل، ما ایده‌ها و طرح‌هایی از جمله بحث مدرسه طراحی و همین بحث نمایشگاه شهر خانواده برای این موضوع داریم.

او درمورد سکو‌های فروش این نمایشگاه گفت: ما تا الان تلاش کردیم سکو‌های فروش دائم یا موقت را داشته باشیم که اگرچه آن ها، سکو‌های موقت دو ماهه هستند، ولی فرصت خیلی خوبی برای تولیدکنندگان و به ویژه مردم هستند. چون وقتی خانواده در این نمایشگاه حضور داشته باشد، می‌تواند برای تمامی اعضای خانواده خرید کند و با دست پُر برگردد.

دبیر کارگروه مد و لباس کشور افزود: در این نمایشگاه، کمیته فنی متشکل از اتحادیه‌هایی وجود دارد که خصوصاً خودشان مشارکت دارند و بازرسان خود را اعزام می‌کنند و آن‌ها نظارت دارند و علاوه بر نظارتی که از طرف کارگروه ساماندهی مد و لباس وجود دارد که برای همه نمایشگاه‌های دارای مجوز انجام می‌شود، بسیج اصناف هم برای این منظور نظارت می‌کند و این سه نهاد، مسئول این کار هستند. زیرا خط قرمز ما، عرضه پوشاک غیر بومی و غیر ایرانی در نمایشگاه است و به همین دلیل، حتماً باید محصولات، تولید ایران باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۷ ۳۰ دی ۱۴۰۱
خیلی میخاین فر هنگ سازی بکنید که هیچ وقت هیچ عکسی از ابن نمایشگاه‌ها منتشر نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۸ ۳۰ دی ۱۴۰۱
سلام ،

یعنی کار از رو سری گذشته ؟


پیمان اشراقی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۴۱ ۳۰ دی ۱۴۰۱
سلام ،

دست شما درد نکند ،
خیلی خوب بود ،


پیمان اشراقی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۷ ۳۰ دی ۱۴۰۱
شما اگر یک نحقیق ساده بکنید پوشش اصیل اقوام محلی تمام مناطق کشور در عین پوشیدگی کامل بسیار متنوع و زیبا و رنگارنگ هست مشکل از جایی شروع شد که ما سعی کردیم صرفا یک نوع پوشش رو که متعلق به این کشور هم نبود بعنوان تنها پوشش مورد تایید موازین اخلاقی و شرعی تحمیل کنیم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۴ ۳۰ دی ۱۴۰۱
درودددد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۹ ۳۰ دی ۱۴۰۱
پوشیدن حجاب حضرت زهرا(س) لیاقت و سعادت میخواد که خیلی ها ندارن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۷ ۰۶ بهمن ۱۴۰۱
قسمت اول حرف شما درست .عفاف و حجاب در میان اقوام ایرانی قبل از اسلام هم بوده ولی اسلام اومده کاملترش کرده. با پوشش های غیر چادر هم میشه حجاب رو رعایت کرد ولی چادر حجاب برتره. وقتی 100 هست چرا ما به 90 راضی بشیم؟؟!!! شاید انتخاب شما این نباشه. آزادین؛ کسی شما رو اجبار به پوشیدن چادر نمیکنه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۱ ۳۰ دی ۱۴۰۱
لطفا جلوی تولیدی های لباس بی حیا را بگیرید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۷ ۳۰ دی ۱۴۰۱
چادر =گرانترین پوشش ححاب
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۶ ۳۰ دی ۱۴۰۱
این همه بریز و بپاش و تنوع مد مانتو و شال و روسری و غیره و غیره حالا که به چادر می رسه می گین گرانترین پوشش ، بیایید خودمون رو‌گول نزنیم واقعا وجدانی و منصفانه و منطقی حرف بزنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۹ ۳۰ دی ۱۴۰۱
وقتی فرزندان و خانواده مقامات خود به حجاب اعتقادی ندارند از مردم چه انتظاری دارید. مخصوصا در مسافرت های خارج از کشور.
Iran (Islamic Republic of)
آرتمیس
۱۵:۳۴ ۳۰ دی ۱۴۰۱
اینو راست میگه خارج کشور لخت میگردن بعد داخل کشور با حجاب باشن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۲ ۳۰ دی ۱۴۰۱
خانواده های مسولین غربگدا و خائن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۱ ۳۰ دی ۱۴۰۱
متاسفانه مشکل از جایی شروع شده که نظارت بر کار فروش لباس نبوده و انواع لباس های کوتاه و جلو باز و تنگ در فروشگاه ها عرضه شد که من به عنوان یک خانم هر وقت خواستم خرید کنم یا آستین کوتاه، یا جلو باز و یا لباس کوتاه بود و همیشه برای لباس شیک و پوشیده و مناسب مجبور بودم با پرداخت هزینه بیشتر پارچه تهیه و به خیاط لباس بدهم برای دوختن لباس مورد نظرم. به نظرم خیلی دیر به فکر لباس و پوشش افتادید و چند بانو امکانات مالی دارند که بتونند خودشان لباس به خیاط بدهند بدوزه، چون سری دوزی ارزان تر و تک دوزی گرانتر در می آید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۸ ۳۰ دی ۱۴۰۱
باید از پارچه های با کیفیت و طرحهای ساده تر استفاده شود ک در عین سادگی شیک و جذاب باشند
Iran (Islamic Republic of)
دبیر زیست شناسی
۱۳:۲۱ ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
اگر طرح ساده باشه که تمام طرحها شبیه هم میشوند و دیگه نمایشگاه معنی نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۴ ۳۰ دی ۱۴۰۱
کرونا که الحمدالله تمام شد لطفا نمایشگاه های حجاب اعفاف .البته با کیفیت خوب و قیمت مناسب در اکثر شهرها مخصوصا شهرهای کوچک وشهرما جهرم راه اندازی کنید از انواع ما مشتاق زیارت شما هستیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۴ ۳۰ دی ۱۴۰۱
لباس های بلند را برای مردها هم باب کنید تا یه ذره باعث فرح شود!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۸ ۳۰ دی ۱۴۰۱
لباس های محجبه رو اونقدر زنگوله بهش آویزون کردن، آدم نمیتونه بیرون بپوشه ! این نماشگاه ها هم برای جلب توجه مشتری این کارها رو میکنن ولی این پوشش ها با حجاب اسلامی منافات داره !
ی چادر درست میکنن ۱۰۰ تا پاپیون و مهره بهش وصل میکنن !
جنس لباس ساده هاش هم مثل گونی میمونه، اصلا نمیشه زیر چادر یا حتی بدون چادر پوشید !
مانتوهای معمولی هم که دکمه ندارن و جلو باز هستن یا خیلی کوتاه هستن ! جنس شون هم اصلا به درد نمیخوره !
کل تهران رو باید بگردی تا شاید ی مانتو معمولی و ساده با جنس خوب پیدا کنی ! تازه وقتی پیدا کردی، حداقل یک میلیون قیمتش هست !
Iran (Islamic Republic of)
آرتمیس
۱۵:۳۱ ۳۰ دی ۱۴۰۱
خیلی قشنگن !اگه قیمتش مناسب باشه دلم میخواد لااقل ۲ تا بخرم!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۵ ۳۰ دی ۱۴۰۱
این ها همه خوبه ولی هرکسی طرحی داره دنبال جیب خودش است، ودنبال خالی کردن جیب مردم وگرنه کدام یک از این کاره باعث شده فرهنگ حجاب در جامعه ما رشد کند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۷ ۳۰ دی ۱۴۰۱
میشه با چادر کاری نداشته باشید چادری که زلم زیمبو داشته باشه دیگه حجاب برتر نیست همون قدر که آستین دارش کردین و رفاه استفاده کننده را فراهم می کنه کافیه
Iran (Islamic Republic of)
فاطمه
۲۰:۰۴ ۳۰ دی ۱۴۰۱
این عالیه ولی فقط برا تهران ؟؟ پس شهرستان ها چی ؟
Iran (Islamic Republic of)
س.س
۰۹:۱۵ ۰۱ بهمن ۱۴۰۱
بزرگوار.دبیرساماندهی مدوحجاب خیبییلی دیر از خواب بیدار شدین ساعتِ خواااااب......
Netherlands
ناشناس
۱۲:۵۹ ۰۱ بهمن ۱۴۰۱
خیلی خوبه!! فقط برای تهرانه؟پس شهرستانها چی؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۷ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
لباس باید جنس خوب بدون پلاستیک وزن کم و حالت راحتی را برای کسی که استفاده می کنه داشته باشه رنگ های پاستلی هم باشه که خیلی بهتر از خرجی کار هم باید جدا طراح داشته باشه
آخرین اخبار