حسینی بوشهری:

دولت سیزدهم دغدغه بیشتری نسبت به آسیب های اجتماعی دارد

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: وزارت کشور و هیات دولت دغدغه آسیب های اجتماعی را داشته باشد، البته این دولت دغدغه بیشتری نسبت به آسیب های اجتماعی دارد.

 آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم روز پنجشنبه در دیدار احمد وحیدی وزیر کشور با وی اظهار داشت: وزارت کشور از وزارت خانه های کلیدی است و حضور شما در هیات دولت نقش هم افزایی دارد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی های اخیر خود روی بحث امید آفرینی خیلی تکیه دارند که دلیلش روشن است؛ جامعه ای می تواند سرپا بماند که آینده روشنی برای خود ترسیم نماید،‌ جامعه نا امید تحرک ، پویایی و بالندگی را از دست خواهد داد.

وی با اشاره به این که مسوولان و مردم باید به آینده روشن امیدوار باشند، اضافه کرد: در کنار امیدواری باید اقداماتی که امیدآفرین است با تلاش، فعالیت و صرف وقت محقق شود.

حسینی بوشهری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب، تصریح کرد: جهاد تبیین باید مکملی برای امیدبخشی به آینده باشد و برای تحقق این امر، تقسیم کار بین عالمان دین و دولت صورت گیرد؛ البته بخش قابل توجهی از جهاد تبیین وظیفه دولت است.

وی با تاکید بر این که اطلاع رسانی نقش کلیدی در تحقق جهاد تبیین دارد، خاطرنشان کرد: دولت و وزارت کشور مجموعه های تاثیرگذار در اطلاع رسانی هستند؛ به گونه ای که نقاط قوت برجسته شود و از تبلیغات سوء و برجسته کردن نقاط ضعف توسط دشمن جلوگیری شود.

وی با بیان این که باید اقدامات سال های گذشته برجسته و تبیین شود، بیان کرد: گاهی اوقات به داشته های خود فکر نمی‌کنیم و صرفا نسبت به آینده مطالبه گر هستیم؛ آرمان خواهی خوب است، ولی نباید به معنای نادیده گرفته شدن اقدامات گذشته باشد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به این که جنگ ادراکی دشمن بی تاثیر نیست، افزود: دشمن به گونه ای توقع و انتظار ایجاد می کند که جامعه دچار اشتباه محاسباتی خواهد شد؛ افراد به جای اندیشیدن به مسائل کشور به مسائلی می پردازند که نگران‌کننده است.

وی گفت: گاهی اوقات به مسائل اجتماعی و آسیب های اجتماعی در مقایسه با مسائل اقتصادی کم‌تر پرداخته می شود؛ همانطور که دولت و علما باید در اقتصاد دغدغه مند باشند،‌ حفظ ارزش های جامعه و اجتناب از آسیب هایی که انقلاب را نشانه گرفته باید توامان مورد توجه باشد.

حسینی بوشهری با اشاره به این که بعد از قضایای اخیر، فرهنگ بخشی از جامعه دچار مشکل شده، بیان کرد: البته بخشی با قاطعیت دینی پای کار هستند و تزلزل ناپذیرند و پایبند به ارزش های انقلاب هستند.وی تاکید کرد: برای بخش دیگری از جامعه که تحت تاثیر دیگران هستند راهکار مناسب اندیشیده شود و منشا آسیب های اجتماعی نیز شناسایی و راهکار اندیشیده شود و این نگرانی متدینین جامعه است.

وی ادامه داد: نسبت به مسائل اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که الزاما مربوط به تحریم دشمن ‌نیست گاهی در داخل احساس خود تحریمی می کنیم ، مسوولان کشور تصمیم خوب‌ می‌گیرند به میانه های کار که می رسند تصمیم دچار مشکل می شود.

وی افزود: از مبدا تا مقصد جز نظارت قوی راه حلی نیست و نباید با متخلف تعارف و مماشات وجود داشته باشد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: