هفتمین جشنواره ملی ایثار با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد

آئین اختتامیه هفتمین جشنواره تئاتر ملی ایثار با حضور جمعی از مسئولین، عوامل ۳۱ گروه تئاتر برگزیده خیابانی و صحنه‌ای و عموم مردم شهرستان اردکان برگزار شد.

آئین اختتامیه هفتمین جشنواره تئاتر ملی ایثار در در سالن همایش دانشکده شهید بهشتی اردکان و با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی و همچنین ۳۰۰ نفر از عوامل ۳۱ تئاتر برگزیده خیابانی و صحنه‌ای و عموم مردم شهرستان اردکان برگزار شد.

حجت الاسلام زارع، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در این مراسم با بیان اینکه ۱۶۰ اثر به همکاران در بنیاد شهید کشور ارائه شد که طی چندین مرحله بازبینی، آثار نهایی انتخاب و در این جشنواره به نمایش گذاشته شد.

او افزود: ۱۳ اثر در بخش صحنه‌ای و ۱۸ اثر نیز در بخش خیابانی در این رویداد هنری به روی صحنه نمایش رفت.

حجت الاسلام زارع با اشاره به اینکه در این دوره از جشنواره هنرمندانی از ۱۵ استان سراسر کشور حضور داشتند، افزود: این جشنواره در بخش‌های خیابانی و صحنه‌ای برگزار شد.

او خاطرنشان ساخت: در این دوره از جشنواره هنرمندان با اخلاص و تعهد خود حضور پیدا کرده و نمایش‌های بسیار خوبی نیز اجرا کردند و ما صمیمانه از این عزیزان قدردانی می‌کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد ادامه داد: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سبک زندگی ایثارگران برگزار شد بخش عمده این تولیدات به زندگی‌نامه شهدا جنگ تحمیلی و مدافع حرم، مبارزین دوران طاغوت و بخش دیگری از آثار به شهدای بنام اختصاص یافت.

او افزود: کوچ، راه سخت، جولا، نامه، دهه شصت، پستچی، لالایی‌های نه‌نه ایران، طواف خون و هناس از جمله نمایش‌های بخش خیابانی است که اجرا شد و شب‌های بارانی، اسماعیل، دل‌لرزه، مارد، علیرضا، نذر عباس، وارث، روایت‌های زارا و عشق در قطاری که تمام شد از جمله نمایش‌های بخش صحنه‌ای است که به روی صحنه رفت.

حجت‌الاسلام زارع تصریح کرد: در هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار در ۵۶ بخش مختلف در زمینه‌های بازیگری، کارگردانی، نویسندگی، طراحی صحنه، موسیقی و طراحی لباس از برگزیدگان این جشنواره قدردانی شد.

برای اولین بار جشنواره ملی تئاتر ملی ایثار در یک شهرستان برگزار شد که با توجه به همت فرهنگیان پرتلاش شهرستان اردکان و حمایت بی‌نظیر مسئولین این شهرستان، به اذعان داوران و عوامل تئاتر‌های صحنه‌ای و خیابانیِ این رویداد فرهنگی، هفتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار، یکی از بهترین جشنواره‌های کشوری بود که اردکان افتخار میزبانی آن را داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار