علت خالی شدن سریع خودپرداز‌ها از اسکناس

دستگاه‌های خودپرداز طبق روال باید هر سه تا چهار روز شارژ شود اما اکنون در پنج تا هفت ساعت خالی می‌شوند.

علیرضا میرزا نژاد ناظر پولی بانک مرکزی در مازندران و گلستان با بیان اینکه تراکنش و جابجایی پول در ماه‌های پایانی سال اتفاق می‌افتاد، گفت: افزایش تراکنش در عابر بانک‌ها امسال از چند ماه قبل اتفاق افتاده است.

او افزود: ۴۰۰ میلیارد ریال پول روزانه به عابربانک‌های استان تزریق می‌شود اما وقتی میزان پول کمتری به بانک‌ها وارد شوند طبیعتا بانک‌ها نیز در تزریق وجه به عابربانک‌ها به مشکل بر می‌خورند.

میرزا نژاد ادامه داد: اگر میزان برداشت پول توسط مردم از یک شعبه بیشتر از میزان ورودی پول به همان شعبه باشد، تزریق پول به عابربانک‌ها به مشکل برمی خورد که بخشی از کسری از طریق خزانه بانک تامین می‌شود، اما برداشت از خزانه بانک هم سقف معینی دارد.

ناظر پولی بانک مرکزی در مازندران و گلستان گفت: هزار میلیارد ریال اسکناس دی ماه امسال به بانک‌های استان تزریق شد در حالیکه سال‌های قبل این اقدام در اسفندماه به دلیل افزایش تراکشن‌ها اتفاق می‌افتاد.

او افزود: افزایش برداشت از طریق عابر بانک‌ها سبب شده است دستگاه‌های خودپرداز که به طور معمول هر سه تا چهار روز با اسکناس شارژ می‌شد اکنون در ۵ ساعت خالی از اسکناس شود.

دو هزار و ۷۰۰ دستگاه خودپرداز در مازندران فعال است و در ۹ ماه امسال چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال وجه به بانک‌های استان تزریق شده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۶ ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
چققققققدددددررر قانع کننده بود همچنین چیزی تا حالا ندیده بودیم همینقدری که الان مردم را می‌بینیم برای برداشت تا ماه های قبل هم همینجور بود اما الان پول نقد خیلی جاها کلا نیست یعنی چی آخه؟
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر