پرداخت ودیعه مسکن به بیش از ۱۱ هزار متقاضی زنجانی

۱۱ هزار و ۴۲۵ نفر در استان زنجان موفق به اخذ تسهیلات ودیعه مسکن شدند.

کردلو  رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: برای ۱۱ هزار و ۴۲۵ نفر در استان زنجان که موفق به اخذ تسهیلات ودیعه مسکن شدند.

کردلو افزود : بیش از ۳۱۶ میلیارد تومان وام پرداخت شده که نسبت به سال گذشته افزایش ۳.۵ برابری داشته است.

وی گفت: از خردادماه امسال تا ۳۰ دی ماه حدود ۵۰ هزار و ۸۴۵ نفر برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن در سامانه http://saman.mrud.ir ثبت نام کردند.

کردلو جمعیت خانوار ثبت نام شده را بیش از ۱۴۸ هزار نفر اعلام کرد و بیان داشت: در این راستا ۱۵ هزار و ۷۸۹ نفر واجد شرایط برای اخذ تسهیلات شدند و تا ۳۰ دی ماه هم برای ۱۱ هزار و ۴۲۵ نفر بیش از ۳۱۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که نسبت به سال گذشته ۳.۵ برابر افزایش دارد.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان، با اشاره به اینکه ۲۵۶ متقاضی در انتظار دریافت استعلام بوده و سه هزار و ۹۲۰ نفر هم در مرحله درخواست وام و تعیین شعبه و تشکیل پرونده هستند، گفت: ۳۰ هزار و ۸۴۰ نفر هم توسط سامانه ثبت نامی و یا بانک‌ها رد درخواست شده‌اند.

کردلو تاکید کرد: میزان تسهیلات ودیعه مسکن در سال ۱۴۰۱ برای متقاضیان واجد شرایط در استان زنجان حداکثر ۴۰ میلیون تومان است و نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن ۱۸ درصد و طول دوره بازپرداخت ۵ ساله است.

وی متذکر شد: سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران، مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان مصوب و به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده و نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن ۱۸ درصد و طول دوره بازپرداخت ۵ ساله است و ثبت نام برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن همچنان تداوم دارد.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: پرداخت وام ودیعه مسکن منوط به دارا بودن سه شرط است و متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متأهل یا سرپرست خانوار و دارای فرم «ج» سبز بوده و همچنین دارای اجاره‌نامه رسمی و ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری بوده و تاریخ انعقاد اجاره‌نامه واحد مسکونی بعد از مورخ ۱۴۰۱.۱.۱ بوده و مالکیت روز هم نداشته باشند.

طی سال گذشته ۲۲ هزار و ۶۶۲ نفر در این استان برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ثبت نامی، تا پایان سال گذشته سه هزار و ۳۷۶ نفر حائز شرایط در استان زنجان موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شدند و مبلغ پرداختی به این تعداد حدود ۸۴۳ میلیارد و ۵۵۰میلیون ریال بوده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: